Foto: Facebook

Policjanci z Sosnowca zatrzymali właściciela jednej z najpopularniejszych w mieście restauracji Il Pino. W prowadzonym przez niego, która  lokalu znaleźli blisko kilogram przygotowanych do suszenia krzewów konopi indyjskich. Za posiadanie znacznej ilości konopi podejrzany może dostać wyrok 10 lat. Pikanterii wydarzeniu dodaje fakt, że restaurację niedawno odwiedziła Magda Gessler w ramach telewizyjnego show ,,Kuchenne rewolucje”. Zmiany przyniosły restauracji nowe pomysły i zwiększone zainteresowanie klientów ale żeby aż takie? 

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu, policjanci z wydziału kryminalnego od pewnego czasu podejrzewali, że 29-letni mieszkaniec Sosnowca posiada narkotyki. Kiedy zatrzymali go przed należącym do niego lokalem gastronomicznym przyznał, że są schowane wewnątrz budynku. Faktycznie, w części gospodarczej lokalu, w sprytnie ukrytym pomieszczeniu policjanci zabezpieczyli niemal kilogram konopi indyjskich przygotowanych do suszenia oraz sprzęt służący do ich uprawy.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. 29-latek został również objęty policyjnym dozorem.

Za popełnione przestępstwo może mu grozić do 10 lat więzienia.

Tymczasem w restauracji całkiem niedawno, bo 7 kwietnia gościła Magda Gessler. Pojawiła się tam, by zrobić ,,Kuchenną rewolucję”.

Foto: Facebook

Na Facebooku właściciel restauracji zmieścił 7 kwietnia zdjęcie z Magdą Gessler i napisał:

..Już po wszystkim było bardzo ciężko, dostałem tak w dupę jak nigdy ale teraz wiem co to znaczy dobre, lepsze i zajebiste”.

Foto: Facebook

Także Magda Gessler 7 kwietnia napisała na swoim profilu: Podpowiem. Sprawdzajcie dla mnie rest il pino… Sosnowiec… pizza… Jak wam smakuje!

Dawna pizzeria Sale&Pepe po pobycie Gessler zmieniła szyld na il Pino, co po włosku znaczy sosna. W ten sposób nazwa nawiązała do serwowanej w lokalu kuchni i nazwy miasta. Jej adres to Sosnowiec, ul. Pawia 9.

Nagrany program zostanie pokazany przez TVN dopiero we wrześniu.

Pizzeria Sale&Pepe słynęła z dobrego ciasta z opalanego drewnem, sprowadzonego z Neapolu pieca.

Już po wszystkim, było bardzo ciężko, dostałem tak w dupę jak nigdy, ale teraz wiem co to znaczy dobre, lepsze i zajebiste – napisał na swoim facebookowym profilu Dawid Borowski, właściciel Il Pino.

Dzięki Gessler – jak donosiły miejscowe media – w restauracji pojawiły się świeże zioła w doniczkach, żółte obrusy, świeże kwiaty, lampy i świeczki.

Pobyt popularnej Magdy Gessler w restauracji spowodował, że zrobiło się o niej głośno, co zaowocowało znacznym wzrostem ilości klientów.

Teraz o restauracji zrobiło się jeszcze głośniej. Nie jest jasne, czy Magda Gessler proponując uprawę świeżych ziół w doniczkach miała na myśli także zioło jakim są konopie indyjskie. Być może szef restauracji coś źle zrozumiał. Nie jest też jasne, czy popalanie zioła przez szefa kuchni sprzyja kreatywności w przygotowaniu potraw – na przykład dodając maryśkę do włoskiej zupy minestrone. W każdym razie widać, że biznes restauracyjny ma się w Sosnowcu nie najlepiej, skoro rentowność restauracji trzeba ratować dodatkową działalnością gospodarczą. 

Bardziej serio – kara 10 lat więzienia za kilogram konopi to skandal, to drakoński wyrok. Niedawno pewna kobieta dostała 14 lat za okrutne zamordowanie męża. Oba przestępstwa dzieli przepaść ale możliwy wyrok jest porównywalny. 

A tak w ogóle, my wolnościowcy, jak zwykle przy podobnej okazji, domagamy się legalizacji wszystkich używek i narkotyków. Na tym polega wolność i realizowanie starej, rzymskiej zasady: Chcącemu nie dzieje się krzywda. 

Policyjny film prezentujący akcję funkcjonariuszy na zapleczu restauracji: 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here