Rozróba przed Teatrem Powszechnym. Narodowcy chcieli zablokować spektakl „Klątwa”. 9 osób zatrzymanych [VIDEO]

Twitter: Krzysztof Bosak

​Dziewięć osób zostało zatrzymanych po tym, jak zablokowały wejście do Teatru Powszechnego w Warszawie przed rozpoczęciem kontrowersyjnego spektaklu „Klątwa”. Doszło do przepychanek z policją. Zatrzymani wrzucili do teatralnego holu dwie race.

Dziewięć zostało osób doprowadzonych na komisariat po proteście przed Teatrem Powszechnym w Warszawie przeciwko spektaklowi „Klątwa”. Wcześniej protestujący próbowali zablokować wejście do teatru – poinformował st. asp. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Zatrzymani prawdopodobnie odpowiedzą za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy policji. Z relacji świadków wynika, że protestujący na chwilę wdarli się do teatru i próbowali uniemożliwić widzom dostanie się do środka. Pomogła dopiero interwencja policjantów i aktorów Teatru Powszechnego.

Czytaj też: Cejrowski ostro o Tusku: Trzeba dziada złapać za ryżą czuprynę i wsadzić do aresztu! [VIDEO]

Według świadków w pobliżu teatru były rzucane petardy.

Funkcjonariusz doprowadzili dziewięć osób do jednostki policji. Będziemy dokładnie wyjaśniać przebieg zajścia” – powiedział Świstak.

Po tej akcji sytuacja się uspokoiła. Wciąż pod teatrem stoi jeszcze grupa protestujących. Od wejścia odgradzają ich jednak barierki.

W okolicy jest ponad 20 radiowozów. Mają oni zadbać o bezpieczeństwo po spektaklu.

„Klątwa” Olivera Frljicia miała swoją premierę w sobotę 18 lutego w Teatrze Powszechnym i od razu wywołała wiele kontrowersji. Konferencja Episkopatu Polski oceniła, że spektakl „ma znamiona bluźnierstwa”. Dochodzenie w tej sprawie wszczęła warszawska prokuratura.

Nie obyło się bez interwencji policji, przyjechało około 20 radiowozów i straż pożarna.

Na miejscu pojawili się także aktorzy (m.in. Mateusz Łasowski), którzy razem z widzami odciągali blokujących.

Są zatrzymani. Aktualnie teren przed teatrem zabezpiecza policja. Dziewięć osób zostało zatrzymanych.

Czytaj też: Korwin broni Ubera: „Rząd chce wrócić do PRL-u! To moja sprawa czy wybiorę taksówkę czy Ubera” [VIDEO]

PAP/ Wolność24

34 KOMENTARZE

  • Zamiast demonstrować przeciwko dotowaniu teatrów… wszystkich. Protestują przeciwko przedstawieniu. to taka walka lewactwa wierzącego z niewierzącym… No to niech sobie demonstrują.

 1. Narodowcy-Patrioci nie walczcie z Policją .W starciu z policją stosujemy bierny opór obywatelski.Naszym wrogiem nie jest Policja-naszym wrogiem jest klątwa. .. wierzę że powstaną nowe zastępy… Panie Kaczyńki prawo nie może cofać się przed bezprawiem,bo klątwa to jest bluńierstwo. Proszę o wyrozumiałość dla obrońców WIARY.BÓG HONOR OJCZYZNA.

  • To nie narodowcy walczyli z policją, tylko to opłacona moimi pieniędzmi policja zaatakowała narodowców broniących opłaconego moimi pieniędzmi budynku teatru przed opłaconymi z moich pieniędzy barbarzyńcami.

   Socjalizm należy zdemontować, ze służącą socjalistom policją czy bez niej.

   • najlepsze jest to ze psiarnia pisowska broni przedstawienia ktore prokurwatura podejrzewa o to ze jest przestepstwem – to jest własnie ta ich ‚praworzadnosc’ w praktyce

   • Większość z tych „nacjo zjebów” ma mentalność komunistyczną. Kapitalista to dla nich zły wredny wyzyskiwacz, a prywatyzacja to dla nich wyprzedawanie „majątku narodowego” Dlatego trzeba ich tępić. 🙂

   • Głupi jesteś, zresztą tak samo jak pisowskie barachło które podobno nie ścierpiasz. Środowiska narodowe propagowały wolność zanim to jeszcze było modne, więc w tył zwrot gówniarzu odrabiać lekcje, choć kto wie, może jesteś zadaniaowany właśnie do rozbijania i skłócania wolnościowców-narodowców.

  • Anonim
   Czas pokaże kto jest głupi.
   Korwin oddziela ziarno od plew i nie chce żadnego zjednoczenia z narodowymi-socjalistami. I dobrze, bo takiego zjednoczenia NIE BĘDZIE! Zresztą na głosy jakichkolwiek narodowców Korwin i tak nie ma co liczyć.
   Nie jestem opłacony. Po prostu nie mogę zrozumieć jak rzekomo „normalni narodowcy” mogą trzymać z tym narodowo socjalistycznym ścierwem. ONR – Wielka mi wolność. Komunistyczna chujnia. Tyle w temacie.

   • Nie ma żadnych narodowych socjalistów, kto ci takie bajki wcina? Posłuchaj co mówi Bosak czy Winnicki, zamiast łykać agenturalną popisiorską propagandę.

  • A ja nie.
   Rozumiałbym, gdyby protestujący obrzucili g.wnem tzw. „artystów” i chętnych do ich oglądania.
   Chcieli performansu, to by mieli w całej okazałości.

   Przepychanek z policją nie rozumiem i nie popieram.

   • dlaczego nie? POlicja pierwsza stosuje przemoc wiec na przemoc jak najbardziej mozna odpowiadac przemoca. NO ale to ja tak uwazam bo jestem narodowy anarchista. KOnsekwentny naziol -w tym sensie ze narodowy socjalista – rzeczywiscie chyba nie moze sie naparzac z psiarniczymi.

  • wolność słowa i owszem, ale nie dla chorych umysłowo zboczeńców twojego pokroju. lewactwo podchodzi pod kłamstwo, anarchię i rozkład zarówno cielesny jak i umysłowy.

  • Wy lewactwo postępowej dewiacji, jesteście największą cenzurą, W tej kwestii narodowi socjaliści to przy was baranki. Wasza poprawność polityczna doprowadza do takich absurdów, że ja pierdolę. Cenzura kurwa pełną gębą.

 2. Panie Kaczyński prawdziwa sztuka obroni się sama.Teatry sprywatyzować.Dewianci,sodomici,masturbanci nie mogą wystawiac sztuki z publicznych pieniędzy.Tam gdzie są publiczne pieniądze jest dużo dewiantów,Misiów,Gronków,Uberów.Nie nadąży PAN tego robactwa wycinać .Publiczne pieniądze to rzecz święta.Jak najmniej państwa w państwie. Państwo to wojsko,policja,urzędy.Ogniem i mieczem uważa że że tego nie da się zrobić od razu bo Polska już zosała sprzedna ,trzeba ocalić to co jeszce zostało,odbudować POLSKIE CHORĄGWIE WOLNOŚCI.

  • Ocknij się. Kaczysław nie utzryma się nawet 5 sekund na tronie, jeśli nie nakarmi swoich złodziei. Tu trzeba operacji wycięcia raka i to bezlitośnie, bo życia nam już niewiele zostało.

   • Do zrealizownia swoich celów musisz przekonać swoich wyborców.Jak chcesz realizować swoje cele nie mając żadnej szabli w sejmie.Myślę że Kaczyński ma dobre serce,dużo obiecał żeby wygrać.Pozwólmy mu wyjść z tego z twarzą.Nie można go krytykować w czambuł,to zrobi więcej dobrego.

   • Miał na to 1.5 roku. dzisiaj widzimy że żaden złodziej nie siedzi, lewactwo co robiło to nadal robi i ma się dobrze jak nigdy za nasze podatki, nie mówiąc ze kaczysław wpędza kraj w coraz większe zadłużeniie i zamordyzm. Ile ci jeszcze trzeba dowodów? MOże młotkiem trzeba jebnąć w ten zaczadzony pisiorsko-platfuaiany rozumek?

 3. Nie rozumiem dlaczego Wolność24 zajmuje się walkami lewactwa toczonymi pomiędzy sobą: narodowi socjaliści kontra tzw. postępowi ? Prawdziwy wolnościowiec załatwiłby tą sprawę zupełnie inaczej – nie bawiłby się w wojny ideologiczno-religijne, ale zabrałby dotacje państwowe teatrom (wszystkim), jak chcą działać to w formule prywatnej, niech wolny rynek oceni jakość ich sztuki.

 4. Psy szczekają,sondaże rosną,karawana idzie dalej.Kaczyński w ciągu 1,5 roku stoczył tyle bitew… Ztego co widżę /a Ogniem i Mieczem jest jak wyrocznia/-Pani Feministka ma tyle w sobie nienawiści i zatrzećieżwienia,bo po dojściu do władzy Kaczyńskego została zwolniona z ciepłaj posadki,rozpadł się jej cały świat/lub komuś z jej rodziny/.Proszę iść do stonki- sprzedawać łaciate mleko-może tam się Pani odnajdzie.

 5. Ciekawe, czy 30 kwietnia w niedzielę o 17.00 odbędzie się następny bluźnierczy spektakl za pieniądze podatników?
  Czy każda twórczość zasługuje na finansowanie ze wspólnego budżetu?
  Jaka byłaby reakcja, gdyby figurę świętego Jana Pawła II zastąpić figurą Mahometa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here