Skandal w gimnazjum! Dyrektor był pijany w czasie egzaminu. Nie wytrzymał stresu?

Flickr: Dan Smith

W Starogardzie Gdańskim na Pomorzu. Jeden z pracowników – zarazem funkcjonariusz publiczny – był pijany podczas egzaminu gimnazjalnego. Jak nieoficjalnie dowiedział się dziennikarz RMF FM, chodzi o dyrektora placówki.

Zgłoszenie, które otrzymała policja, było anonimowe. Dotarło tuż przed 12. Jak usłyszał nasz reporter od starogardzkich policjantów, interweniujący funkcjonariusze już po wejściu wyczuli od mężczyzny alkohol.

Czytaj też: Juncker i unijni komisarze na dywaniku u Sorosa. Mają bronić jego interesów na Węgrzech

Został on przewieziony na badanie alkomatem. Po przeliczeniu wyniku okazało się, że miał 0.42 promila alkoholu w organizmie.

Starogardzka Policja potwierdza fakt, że mężczyzna to pracownik szkoły. Według nieoficjalnych informacji radia RMF, chodzi o dyrektora placówki. Jego sprawa zostanie skierowana do sądu.

Przedstawiciele szkoły informują, że dyrektor przebywa na zwolnieniu lekarskim. Nie umieli odpowiedzieć od kiedy.

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozpoczęła kampanię „Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”. Celem akcji jest ograniczenie liczby osób regularnie pijących alkohol oraz szerzenie wiedzy na temat szkodliwości spożycia napojów procentowych.

W Polsce po alkohol sięga regularnie 80 proc. Polaków. Właśnie do nich adresowana jest nowa kampania Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dla której bazę stanowi nowa strona internetowa www.wyhamujwpore.pl. Jej celem jest uświadomienie ludziom społecznych skutków nadmiernego spożywania alkoholu. Nie zawsze dostrzegamy, że pijemy ryzykownie lub szkodliwie, że nieraz jesteśmy krok od nałogu. Każde stadium picia ponad normę i przyjętą dawkę jest szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia, jak i otoczenia.

Jak widać pracownik szkoły nie odwiedził wcześniej wspomnianej strony i będzie znany na całą Polskę jako ten, który podczas egzaminu musiał się napić. Pytanie tylko czy było warto?

Przeczytaj też: Zmarła Magdalena Abakanowicz – najwybitniejsza polska rzeźbiarka, twórczyni abakanów [VIDEO]

RMf.24/ naszemiasto.pl/ Wolność24

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here