Terrorysta z Paryża był już skazany za usiłowanie zabójstwa policjanta. Służby podejrzewały, że znów zaatakuje. Zobacz, jak wyglądał zamach [VIDEO]

39-letni Karim Cheurfi – terrorysta, który zabił w czwartek wieczorem na Polach Elizejskich policjanta i ranił dwóch innych, był wcześniej skazany na 20 lat za próbę zabójstwa funkcjonariusza.  Napastnik został zastrzelony.

Cheurfi w czwartek wieczorem otworzył ogień z AK-47 do policji ze swojego Audi, w momencie gdy funkcjonariusze zatrzymali się na czerwonym świetle, napastnik otworzył ogień. Funkcjonariusz raniony w głowę zmarł na miejscu, dwóch pozostałych trafiło do szpitala. Śledczy badają czy Cheurfi miał wspólników, czy też działał w pojedynkę.

W Audi napastnika znajdowała się broń palna i noże. Śledczy znaleźli też dokument, który potwierdził jego tożsamość. Był wcześniej znany policji. Odbywał karę za napaść na policję.

Służby w zeszłym miesiącu przeszukiwały jego dom, były podejrzenia, że kupił broń i ma zamiar zaatakować funkcjonariuszy. Z powodu braku dowodów został zwolniony z aresztu.

Karim Cheurfi działał pod pseudonimem „Abu Yusuf al-Beljiki”. Urodził się we Francji i mieszkał w Chelles, w pobliżu Paryża. Wcześniej odbywał karę więzienia za napaść na policję z bronią palną w 2001 roku, po tym, jak został złapany w skradzionym samochodzie. Zza krat wyszedł najprawdopodobniej na początku 2016 roku.

źródło: materiały policyjne

W strzelaninie, do której doszło w czwartek wieczorem w centrum Paryża, w pobliżu Pól Elizejskich, zginął jeden policjant, a dwóch zostało rannych, napastnik nie żyje – poinformowało francuskie MSW i policja. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS). Poniżej video z zamachu.

Zobacz: Terror na Polach Elizejskich. Marine Le Pen i Francois Fallon zawieszają kampanie

Źródło: dailymail.co.uk, PAP

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here