Tyszka: PiS promuje Tuska i kontynuuje politykę Platformy

Stanisław Tyszka. / fot. Facebook vs PiS i PO

Wicemarszałek sejmu z klubu Kukiz Stanisław Tyszka z przykrością oświadczył na swoim Facebooku, że „Donald Tusk powrócił dziś niestety do polskiej polityki. Może obserwujemy początek kampanii prezydenckiej 2020, i to dzięki rządowi PiS, który, świadomie czy nie, intensywnie Tuska promuje”.

Zdaniem wicemarszałka PiS kontynuuje szkodliwą dla Polski politykę Tuska i PO – „ZUS nadal jest bankrutem, zapaść opieki zdrowotnej trwa, wszystkie czynniki wypychające Polaków za granicę nadal są aktualne. Przede wszystkim olbrzymie opodatkowanie pensji Polaków. PO przez 8 lat podwyższyła podatki 21 razy, w tym VAT, PIT, ZUS, akcyzę, ceny gazu i elektryczności. Choć obiecywali inaczej”.

Według wicemarszałka „PiS przez półtora roku zdążyło już znowu podwyższyć wszystkie wyżej wspomniane podatki i daniny, a zaraz czekają nas jeszcze podwyżki cen wody. Choć obiecywali inaczej”.

Tyszka przypomina, że „w Sejmie prezentowano projekt radykalnego uproszczenia i obniżenia podatków od wynagrodzeń. To znany od dawna projekt Centrum im. Adama Smitha, którego byłem ekspertem, i który od lat promuję. Zarówno PiS jak PO są mu przeciwne, bo to są partie wysokich podatków i rosnących wydatków budżetowych”.

Dla tego zdaniem Tyszki „jedyną alternatywą dla tego etatystycznego szaleństwa partiokracji jest Kukiz’15. My odrzucamy politykę spektaklu, politykę pustego krzyku i podsycania podziałów w społeczeństwie. Chcemy normalności, państwa służebnego wobec Obywateli, skromnego, i władzy odpowiedzialnej przed ludźmi, niższych, prostych podatków, ograniczenia rozrastającej się nieustannie biurokracji”.

Wszystko było by wspaniale gdyby nie to, że posłowie Kukiz w imię obsesji antypartyjnej nie tworzą w terenie ruchu politycznego (czyli partii), która mogłaby zorganizować ludzi i aspirować do objęcia władzy w celu realizacji swoich cennych wolnościowych postulatów (oraz, to, że przez głoszenie obsesji antypartyjnej zniechęcają ludzi do aktywizacji wmawiając im, że organizacja to coś złego). I dodatkowo to, że druga obsesją środowiska Kukiz jest niechęć do ordynacji proporcjonalnej, jedynej ordynacji jaka daje szanse ludziom o poglądach wolnościowych, republikańskich, czy narodowych, na posiadanie własnej reprezentacji politycznej, i pozytywny wpływ na losy Polski).

Jan Bodakowski

O opiniach Tyszki pisaliśmy w
Tyszka – PiS i Po to dwa ekstrema w teatrze polskiej polityki, zainteresowane soba i obojętne na los Polaków i Polski

8 KOMENTARZE

  1. Kukiz15 – czyli: jak zdradzić kolegów z Ruchu Narodowego i idee na rzecz ciepłych posadek w sejmie. A Tyszka niemal w każdym wywiadzie podkreśla, jak to niby PIS i PO to samo zło – marketingowy chwyt na tych, co nie chcą głosować na PIS ‚bo wstyd’ i na PO ‚no bo wiadomo’. PIS miałby chcieć promować Tuska…Taaa…

  2. Tyszka to łgarz – tutaj pluje na PiS, a praktycznie 90% głosowań Kukiz15 popiera pomysły rządowe. Komu on wciska ten kit, kto mu uwierzy, że ta zbieranina ludzi pod przewodnictwem Kukiza nie jest przystawką Pobożnych i Socjalizujących ? Ten teatrzyk z udawaniem realnej opozycji to on może małym dzieciom wciskać, albo kolegom Liroya ujaranym trawą.

  3. Jak dobrze, że ktoś chce dobrze tylko czemu nikt nie traktuje was poważnie?? No i gdzie w tym wszystkim jest interes finansowy pracownika skoro podobno wszyscy chcą podnieść zus – no debile (nie jestem socjalistą)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here