Wielki wyciek danych w warszawskim ratuszu. Praktykant wyniósł informacje o 47 tysiącach nieruchomości. Co z nimi zrobi?

Warszawski Ratusz fot. domena publiczna autor: Szczebrzeszyński

Aplikant radcowski wyniósł z warszawskiego ratusza dane dotyczące ponad 47 tys. warszawskich nieruchomości. To dane dotyczące nieruchomości w Warszawie, przede wszystkim na Mokotowie. Zrobił to w niecałe 3 miesiące. Aplikant odbywał praktyki w stołecznym ratuszu.

Dane dotyczą głównie właścicieli, wypisów z ksiąg, wyrysów działek.Nie wyklucza się, że istnieje prawdopodobieństwo związku tego czynu z tzw. dziką reprywatyzacją.

Czytaj też: Zatrzymani kolejni urzędnicy z warszawskiego ratusza ws. reprywatyzacji. Pali się grunt pod stopami Hanny Gronkiewicz-Waltz

Dochodzenie prowadzi specjalny dział ds. cyberprzestępczości Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledczy ustalili, że związek z tym wyciekiem ma Zdzisław B., który będąc aplikantem radcowskim w stołecznym urzędzie odbywał praktyki. On jest podejrzany o czyn z artykułu 267 kodeksu karnego, dotyczący nielegalnego uzyskania informacji.

Czytaj też: Zarzuty dla złodziei warszawskich nieruchomości. Były urzędnik stołecznego ratusza nie chce zeznawać. Pozostali zaczęli mówić

Zdzisław B. odbywał praktykę w 2015 r. o którą zresztą sam wystąpił. Praktykę odbywał w Wydziale Postępowań Administracyjnych Biura Geodezji i Katastru (BGiK).

B., który obecnie jest radcą prawnym, otrzymał hasło i login, umożliwiające dostęp do systemu informatycznego ISEG 2000 (dla 16 dzielnic stolicy), który zawiera informacje o wszystkich stołecznych gruntach – m.in. o numerach działek, powierzchni, budynkach i stanie własnościowym.

Radca Zdzisław B. nie przyznał się do zarzutu, twierdzi, że ze zbioru korzystał zgodnie z upoważnieniem.

3 KOMENTARZE

    • ….albo ruskim, jakby to zrobil”pozyteczny idiota” Jablonowski/Olszanski, ktory z nienawisci do USA jest w stanie zaprzedac dusze post-sowietom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here