Zatrzymano podejrzanego o zamach w Dortmundzie. Ma obywatelstwo Niemiec i Rosji

Autokar Borussii Dortmund po zamachu bombowym

28-letni mężczyzna posiadający niemiecki i rosyjski paszport został zatrzymany w piątek w okolicach Tybingi pod zarzutem dokonania 11 kwietnia zamachu na piłkarzy BVB w Dortmundzie. Podejrzany liczył na zysk spowodowany spadkiem wartości akcji Borussi Dortmund.

Prokuratura Federalna poinformowała, że zatrzymanemu Siergiejowi W. zarzuca się próbę dokonania morderstwa, doprowadzenie do eksplozji ładunku wybuchowego orz ciężkie uszkodzenie ciała.

11 kwietnia w pobliżu autokaru, którym zawodnicy BVB jechali na mecz Ligi Mistrzów z AS Monaco, eksplodowały trzy ładunki wybuchowe ukryte w krzakach przy drodze. Poważne obrażenia odniósł piłkarze Borussi Marco Bartra. Ranny został także eskortujący autokar policjant. Pozostawione w pobliżu miejsca zamachu trzy listy o identycznej treści sugerowały islamsko-terrorystyczne podłoże czynu.

Z komunikatu Prokuratury Federalnej wynika, że zatrzymany zakupił w dniu zamachu opcje na akcje Borussi Dortmund, spekulując na ich spadek. Zdaniem prokuratury znaczny spadek kursu mógłby mieć miejsce w przypadku śmierci któregoś z piłkarzy. Domniemany sprawca zamieszkał w hotelu, w którym przebywała drużyna BVB. Na własne życzenie otrzymał pokój, z którego mógł obserwować miejsce zamachu.

Prokuratura Federalna poinformuje o szczegółach śledztwa na konferencji prasowej o 12.30. (PAP)

Czytaj też: Niemcy mają wątpliwości, czy listy z Dortmundu napisali islamiści14.04

5 KOMENTARZE

  1. Zamachy terrorystyczne nie biorą się znikąd! Ktoś stoi za tymi ludźmi i z jakiegoś powodu ich sponsoruje.
    http://independenttrader.pl/drugie-dno-atakow-terrorystycznych.html
    Przecież już od wieków wiadomo, że łatwiej kontroluje się ludzi, gdy się boją. Wówczas nie ma większego problemu, aby zgodzili się na zmiany, na które nie zgodziliby się w normalnych warunkach, np. rejestracja numerów telefonów w ramach rzekomej „walki z terroryzmem”.

  2. a mozna kupic takie opcje na spadek notowan np. partii politycznej?
    jak bym tak kupil opcje na spadek PiS i PO.
    Tylko czy by mnie nie wzieli za terrorystę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here