Polacy nie chcą miesięcznic smoleńskich. Najnowszy sondaż

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster na zlecenie portalu se.pl i Nowa TV pokazuje, że Polacy nie chcą aby PiS urządzało publiczne miesięcznice smoleńskie.

Pracownia Pollster zadała ankietowanym pytanie: Czy PiS powinien przestać organizować miesięcznice smoleńskie?

Twierdząco odpowiedziało aż 74 proc. ankietowanych. Jedynie 14 proc. było za tym, aby miesięcznice kontynuować. 12 proc. respondentów nie miało zdania w tej sprawie.

Zobacz też: Detektyw celebryta wyklucza zabójstwo Magdaleny Żuk. „Magda prosiła rezydenta, żeby zakupił jej środki uspokajające” [VIDEO]

Tzw. miesięcznice smoleńskie odbywają się każdego 10 dnia miesiąca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie od 2010 roku. W miesięcznicach bierze udział prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz wielu polityków tej partii. Obecni są członkowie niektórych rodzin ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

Nie są to tylko spotkania modlitewne i upamiętniające ofiary katastrofy ale prezes Kaczyński pozwala sobie na składanie w tymi miejscu politycznych deklaracji.

Siedem lat po katastrofie Polacy najwyraźniej mają dość takich manifestacji. Żałoba jest sprawą bardzo osobistą i prywatną i robienie co miesiąc publicznych manifestacji powiązanych z deklaracjami politycznymi nie podoba się większości.

Katastrofę oczywiście trzeba wyjaśnić, winnych należy osądzić ale łączenia żałoby z polityką zawsze budziło pewien niesmak.

Zobacz też: Mężczyzna prosi Korwina o „piątaka” na piwko. Zobacz jaka była reakcja [VIDEO]

Źródło: se.pl

5 KOMENTARZE

  1. W zeszłej kadencji Superexpress zrobił „rozbieraną” sesję zdjęciową Bęgowskiemu , staremu ubekowi udającemu kobietę . Ta sesja odbyła się na plaży , ale w połowie września , więc Bęgowski występował w zwiewnych szatkach , a nie w kostiumie kąpielowym . Fotografowi z brukowca karmiącego się tanimi sensacyjkami nie wpadło do głowy , żeby wynająć jakiegoś miejscowego żula , który zadarłby kieckę Bęgowskiemu . Wtedy cała Polska mogłaby sie przekonać , co on tam ma rzeczywiście między nogami.
    To zdarzenie wyrażnie okresla SE jako posłuszne narzędzie WSI . Chyba nie ma wątpliwości , że Bęgowski jest dziełem WSI. Moze przystąpiono do poważnej próby wygaszania PIS-u . Bez Smoleńska trudno wyobrazić sobie te partię . Może tez chodzić o coś bardziej banalnego . O kontrowanie kolejnych przesłuchań Tuska w prokuraturze .

  2. Ja wręcz przeciwnie, bardzo chcę miesięcznic, a nawet dziennic i tysiące pomników Lecha w każdym mieście i każdej wsi tylko, że za prywatne pieniądze polityków PiS. Im więcej tego cyrku tym szybciej PiS traci poparcie.

  3. Jeśli nie są to imprezy przeciw Polsce(a nie są) , jeśli nie wydaje się na nie moich pieniędzy( chyba nie), to niech ludzie którzy tego chcą niech sobie je robią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here