Korwin-Mikke: Udawany rozsądek w stosunku do imigrantów

fot. PAP/Darek Delmanowicz

Po tylu latach spędzonych w d***kracji – najpierw l**owej, a potem w europejskiej – właściwie już nic nie powinno mnie zadziwić. A jednak czasem mnie zatyka.

Najlepsi są transformersi z KLD-PO. Zaczynali jako partia liberalna – i pamiętam, jak 30 lat temu na wyścigi z p.Donaldem Tuskiem wykrzykiwaliśmy, że co państwowe, to złe; że małe jest piękne; że wolny rynek itd., itp. Po czym dożyłem czasów, gdy Donald Tusk łączył Zakłady Azotowe w Mościcach z państwowymi Zakładami Azotowymi w Gliwicach, by uniknąć prywatyzacji, gdy rosła liczba urzędników, gdy za jego rządów spadały zarobki w sektorze prywatnym, a rosły pensje urzędników…

Po czym uczciwie przyznał, że nie jest już liberałem, tylko socjaldemokratą. Dobre i to. Cóż, jak się wlazło między wrony…

Trzeba przyznać, że gdy PiS ogłosiło ten program „500 plus”, PO odruchowo go skrytykowała. Gdy jednak okazało się, że Większość Polaków go popiera, w PO doszło do oczekiwanej transformacji: oskarżyła PiS, że tych 500 zł nie daje również na pierwsze dziecko – i zapowiedziała, że to zrobi.

Kiedy bracia Kaczyńscy, kierując się atawistyczna nienawiścią Lewicy do caratu i ogólnopolską nienawiścią do Związku Sowieckiego, prowadzili szaleńczą propagandę antyrosyjską – PO zachowywała się w miarę racjonalnie, wyśmiewając te głupoty. Gdy jednak z Brukseli i Waszyngtonu przyszła informacja, że naszym jedynym wrogiem jest Rosja – PO z dnia na dzień została partią jeszcze bardziej antyrosyjską niż PiS! Oczywiście do czasu, gdy z Zachodu powieją inne wiatry.

Bo PO jest partią prozachodnią.

Ostatnio PiS, widząc opór społeczny, zaczęło wydawać deklaracje, że w życiu nie pozwoli na sprowadzanie do Polski imigrantów. Gdy okazało się, że popierających to Polaków jest ponad 70% – Platforma, do tej pory rozczulająca się nad ich losem, oświadczyła, że nie dopuści, by świętą ziemię polską skalała stopa imigranta. Ludzie zaczęli przecierać oczy – ale miną dwa miesiące propagandy w mediach, a ludzie zapomną i uwierzą, że PO zawsze była przeciwko przyjmowaniu imigrantów.

Pamiętam tę słynną scenę z „Roku 1984”, gdy tłum zgromadzony w Londynie, by popierać Anglo-Soc i Euro-Soc walczące z tą obrzydliwą Eur-Azją, słyszy z ust mówcy, dwój-plus-dobrego kaczokwakiera, że Anglo-Soc jest w sojuszu z Eur-Azją. Po momencie wahania tłum przypomina sobie, że przecież Anglo-Soc zawsze był w sojuszu z Eur-Azją. Flagi Euro-Socu, podrzucone niewątpliwie przez wrogich agentów, wędrują do rynsztoka, w rękach ludzi pojawiają się podsunięte przez nie wiadomo kogo flagi Eur-Azji – i już za chwilę tłum skanduje slogany nienawiści do Euro-Socu. Za pięć minut nikt, nawet pod groźbą tortur, nie przyznałby się, że kiedyś sojusze były odwrotne…
W Anglo-Socu potrzebne były te komedie, bo nie było rozwiniętej telewizji. W nie napisanej jeszcze dystopii „2034 – Anglo-Soc po pół wieku” nie będzie już żadnych tortur. Potężne Ministerstwo Prawdy (urząd od okłamywania ludzi) dzięki telewizji wykona zdecydowaną większość zadań Ministerstwa Miłości (zajmującego się torturowaniem i likwidowaniem przeciwników politycznych). Nawet „seanse nienawiści” staną się niepotrzebne – codzienna dawka trucizny sączonej z ekranów jest wystarczająca.

Jednej rzeczy Platformie zrobić się nie udało: wprowadzić Polski do Unii Europejskiej. Do Wspólnoty Europejskiej wciskali nas na siłę śp. Józef Oleksy i ówczesny prezydent, p.Aleksander Kwaśniewski. A do Unii wprowadzali nas śp. Lech Kaczyński i całe PiS z Jego bratem na czele. Oczywiście PO nie musiała tym razem zapewniać, że też by nas wprowadziła. Wszyscy to wiedzą – a nawet są pewni, że gdyby trzeba było przerobić Unię Europejską, będącą państwem federacyjnym, na państwo bardziej unitarne – to PO podejmie się tego zadania ochoczo. W końcu ktoś musi wypełnić brak p.Janusza Palikota, który obiecywał likwidację hymnu, flagi i Orła Białego.

Ale i tu w wyścigu do UE Jarosław Kaczyński zapewnił sobie dobre miejsce – parokrotnie żądając utworzenia „silnej armii europejskiej”.

Jestem przekonany, że lata moment i p.Paweł Kukiz, czytający te same sondaże, też nieoczekiwanie dla wszystkich ogłosi, że zawsze był przeciwko przyjmowaniu imigrantów i przeciwko Unii Europejskiej. SLD będzie oczywiście za – a PSL nie ma wyboru. Dopóki Unia Europejska płacić będzie te 200 zł od hektara, znaczy się. Potem znów stanie się partią antyunijną.

Wyczyny PiS z kolei są tak nieprawdopodobnie humorystyczne, że trudno to opisywać. Gdyby tylko chodziło o wyczyny dwóch (co prawda najważniejszych) ministrów – spraw zagranicznych i obrony narodowej! Ale rząd co chwila wyskakuje z projektami ustaw, które po dwóch tygodniach, pod ogniem krytyki, wycofuje. Po czym proponuje odwrotną ustawę – z której też się wycofuje. Po czym czasem jakąś ustawę uchwali – tylko po to, by się z niej… też wycofać (mam na myśli ustawę o wycince drzew).

A wszystko przez to, że planowane działania i ustawy nie są pomyślane pod kątem dobra Polski, tylko zwiększenia słupków poparcia.

I dopóki nie zlikwidujemy d***kracji, będzie tylko coraz gorzej…

33 KOMENTARZE

 1. Tam gdzie nie ma demokracji jest raj na przykład w Korei Północnej. Tam jest monarchia dziedziczna, władza przechodzi z ojca na syna.
  A w Korei Południowej – demokracja, bieda, nędza, głód i socjalizm.

   • Dobra zmiana

    W królestwie ptaków zamiast króla
    Jest demokracja – ba! – wręcz hula.
    Lecz po wyborach – tak czy siak –
    Rządy sprawuje zawsze szpak…
    Czarnym szpak ptakiem jest i małym,
    Za to o głosie doskonałym.
    Wybory zawsze wygrać mógł,
    Bo jest on …w liczbie czterech sztuk.

    Czerń szpaka różne ma odcienie:
    Wpada w pomarańcz lub zielenie…
    Lecz, jak zwinięty w wieniec cierń
    Ma cztery kolce, jedna czerń!…
    Gdy opcja jakaś jest wybrana,
    Szpak ćwierka: „Zaszła dobra zmiana!”
    A zmiana się przedstawia tak,
    Że w miejsce szpaka, rządzi szpak.

    Wreszcie zaszła „dobra zmiana”!
    Przedtem dziobał szpak bociana.
    A po zmianie tej jest tak,
    Że bociana dziobie szpak!

    Za króla orła, co był biały,
    Ptaki się wzajem nie skubały.
    I nie rozdawał też nic król,
    Więc rewolucji nastał ból.
    Rozdawać teraz szpak już może –
    Nie swoje! – w białym co kolorze…
    Lecz rozdawnictwo białych piór
    To w upierzeniu pięćset dziur!

    Więc 500+ szpak obiecuje,
    A potem boćka oskubuje.
    Oskubanemu piór już brak,
    Więc szpak do niego ćwierka tak:
    „Jeśli wybierzesz mnie, to wsparcie
    Spore otrzymasz już na starcie.
    Swojemu to załatwi się…
    I uzupełnisz dziury swe.”

    Wreszcie zaszła „dobra zmiana”!…

    Już tak świat został urządzony,
    Że bociek biało- jest czerwony.
    I urządzony został tak,
    Że czarny ćwierka każdy szpak…
    Gdy jeden jest obdarowany,
    To inny został oskubany…
    Część jednak piórek, lepszy puch,
    Przywłaszcza szpak (najczęściej dwóch).

    Szpak gniazdko swoje puchem ściele.
    Bo wy, skrzydlaci przyjaciele,
    Nie pamiętacie orlich praw
    I każdy z was chce żyć jak paw.
    Bocianie Ty się w swoje odziej.
    Nie będzie wtedy z Ciebie złodziej!
    Nie kradnij i nie pozwól się
    Okradać, bo usłyszysz, że:

    Wreszcie zaszła „dobra zmiana”!…

   • KOM(UCH) i KOU(EK)

    Dramat! Komitet Obrony Migrantów,
    „Unii chcemy!“ chociaż przyjął hasło,
    Georga Sorosa otrzymał mniej grantów.
    Co się stało? Co dotacje trzasło?!

    Ach, forsa odpływa do maruderów,
    Co znów w Polsce chcą religii pogan!
    (Komitet Obrony Uciekinierów
    „Europejki kopulujcie!” – slogan).

    Cóż, jedni drugim podkradli dotacje…
    Konkurencja!… RYNEK!!!… Boli głowa…
    Zjednoczcie siły! Marks zawsze ma rację:
    Gospodarka musi być planowa!

 2. Ale jedno jest ważne: PiS realizuje konsekwentnie tzw. „osuszanie bagna”. I robi to LEPIEJ, niż ktokolwiek dotąd. A można to poznać po tym, jak bardzo wrzeszczą cwelebryci, KODziarze, Pełowcy, Unici i Petruwcy.

  Niestety, ale jak na razie JKM nie osuszył tego bagna, a jedynie nieudolnie próbował.

  I zastanówmy się teraz, dlaczego do tej pory wolnorykowcom nie udało się to, co udało się PiS …

 3. Politycy PO zachowują się jak świrusy. To oni zaskarżyli własną ustawę o trybunale konstytucyjnym do tego trybunału – gdy przegrali wybory. Trudno o większy absurd i śmieszność. Chyba nie mają żadnych przekonań a tylko zamiłowanie do cudzych pieniędzy. Pan Janusz przesadził z krótką pamięcią Polaków. Wielu pamięta kłamstwa PO. Dlatego teraz ciężko im jest ogłosić jakiś program. Bo i tak niewielu im uwierzy. Jadą więc na nienawiści do kaczora. Z tym osuszaniem bagna przez PiS to jeszcze zobaczymy. Niech kogoś wsadzą za złodziejstwo. Na razie jest wymiana przy korycie.

 4. „Ostatnio PiS, widząc opór społeczny, zaczęło wydawać deklaracje, że w życiu nie pozwoli na sprowadzanie do Polski imigrantów. Gdy okazało się, że popierających to Polaków jest ponad 70% – Platforma, do tej pory rozczulająca się nad ich losem, oświadczyła, że nie dopuści, by świętą ziemię polską skalała stopa imigranta. Ludzie zaczęli przecierać oczy – ale miną dwa miesiące propagandy w mediach, a ludzie zapomną i uwierzą, że PO zawsze była przeciwko przyjmowaniu imigrantów.”

  Ano właśnie – tak to jest z „długą” pamięcią Polaków o politykach…

 5. Ja się obawiam że i tak prędzej czy później „nasi włodarze” ugną się i przyjmą najeźdźców, bo nie mają JAJ aby raz na zawsze zakończyć temat. Grają na czas a to oznacza że się boją i nie są w stanie powiedzieć UE: Walcie się! Z drugiej strony podtrzymują kosę z FR co jest kompletnym idiotyzmem bo ograniczają nam możliwości ruchów w razie nasrania na UE.

  Już dawno mogli sprawę zakończyć, a nie marnować pieniądze, mogli dać UE jasno do zrozumienia że dyskusji w tym temacie nie ma, i nie będzie. Ale tego nie zrobili, niestety.

  JKM to pajac, polityczne zero w najlepszym przypadku. Żyje sobie z tego co naskrobie i to jest jego cała działalność. Tak jak napisałem pod innym artykułem, poprzez ciągłe zmiany barw (zmiany nazwy i kolorów partii, pozbywanie się pożytecznych działaczy itd.) uniemożliwia zagnieżdżenie się idei wolnościowej w umysłach Polaków, JKM sabotażuje rozwój ruchów wolnościowych już w zarodku.

  Gdyby na przykład CocaCola na początku swojej drogi co sezon zmieniała logo i barwy to myślicie że stałaby się tym czym jest dziś? Myślicie że miałaby taką pozycję w umysłach Kowalskich jak teraz ma? Nie ma takiej możliwości, marka by upadła szybciej niż zaczynała powstawać, no bo nie byłby jednej solidnej marki która mogłaby się zakorzenić w umysłach. Takie to tylko podstawy marketingu/propagandy. Symbole są WAŻNE, ale JKM przy całej swojej mądrości i doświadczeniu jakoś nie zdaje sobie z tego sprawy? Żart. JKM to szkodnik, albo z przekonania, albo z głupoty… Ale szkodnik.

   • Nie nie koleszko, ja to tak robię dobrowolnie, dla dobra Polaków. A z czego żyję nie twoja sprawa. Czasy inwigilacji się skończyły palancie.

  • @Master vel @Majster – Czasy inwigilacji się skończyły? 😀
   Dla dobra Polski to ty przestań kraść normalnym ludziom powietrze albo przynajmniej nie popisuj się swoją ujemną inteligencją pod artykułami JKM.
   PS. Swoją drogą to ciekawe: „pajac”, „szkodnik”, „polityczne zero”, a posiada nadludzką moc, dzięki której „uniemożliwia zagnieżdżenie się idei wolnościowej w umysłach Polaków” oraz „sabotażuje rozwój ruchów wolnościowych już w zarodku”. Czy twoja niedojebanie umysłowe ma charakter jednostkowy czy jednak dziedziczny?

  • Bardo interesująca wypowiedź, chociaż nieco dyskusyjna. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że nie mówimy „sabotażuje” tylko sabotuje. Mam nadzieję, że się nie obrazisz za tę uwagę. I nie „koleszko” tylko koleżko.

 6. Korwin w swoim żywiole 🙂 Idzie strategią PO czyli tylko może nakłamać / manipulować, bo dobrze widać, że PIS konsekwentnie realizuje obietnice wyborcze. Niby OSTATNIO PIS zadeklarował nie przyjmowanie uchodźców? – taaa 🙂 Niby systematycznie wycofuje się z propozycji ustaw? – Korwin, nie oglądaj TVNu!

 7. Korwin to polityczny impotent. Już mu sondaże podchodzą powyżej progu przed wyborami, to chlapnie coś o Hitlerze czy niepełnosprawnych tylko żeby nie wejść. I tak zagospodarowuje frajerów od ponad 20 lat.

 8. Przez 26 lat kupowałem NCz. Co tydzień. Zrezygnowałem bo do czytania miałem 10%. Max. Uwierzyłem w wasz portal Wolność24. Ale Wy tu 75 % albo i więcej powielacie wzorce „Faktów” onetów czy inne gówno.
  Nie taka wasza rola była. Nie pozyskacie nowych ale stracicie starych czytelników.
  Pozdrawiam

 9. Kto z czytaczy wie co to KLD czy UW.
  Piszcie o tym co tu i teraz.
  Pozdrawiam
  Dział „Historia” nawet nas czyta 20 % czytelników.
  I nie bądźcie podobni do onetów czy GW czy innych tabloidów.
  Stracicie czytelników stałych.
  Pozdrawiam

 10. Makrela rozwesela

  Potrawa nowa trzewia rozwesela!
  W Budyniu przedtem pływała Makrela.
  A teraz, kiedy Europa już płonie,
  Makrela będzie w ciepłym w Mac(a)ronie!

 11. Przeczytałem sobie wszystkie wpisy pod tym artykułem i jestem zaskoczony „wysoką” kulturą i merytorycznym poziomem zwolenników JKM. Można śmiało powiedzieć, że ten poziom jest odwrotnie proporcjonalny do poparcia jakie uzyskują wolnościowcy w sondażach i wyborach.

 12. Ciekaw jestem, czy JKM nie rozumie, czy po prostu jest zły na PiS, że ta partia odwala za niego i jego zwolenników kawal roboty przygotowując im w pewnym sensie grunt do skutecznego objęcia władzy, pod warunkiem oczywiście, że byliby w stanie to zrobić. Dlatego też taktyka atakowania PiS jest błędna, bo każde osłabienie PiS powoduje wzrost siły opozycji totalnej, która w swoich szeregach partii JKM nie widzi i nigdy nie da im szansy. A zresztą jeśli JKM miałby stanąć w jednym szeregu z tymi wyrzutkami społeczeństwa, to należałoby mu tylko współczuć. Wydaje się, że to chorobliwa ambicja JKM każe mu szkodzić swojemu ugrupowaniu i czasami wmawiać swoim zwolennikom, że białe jest czarne, jak np w przypadku CETA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here