Jak założyć firmę w Anglii? Tak prosto, że nawet dziecko może to zrobić. A podatki są śmiesznie niskie. Czy nie można tak w Polsce ?

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. Flickr: Paloma Badenes

Na portalu mambiznes.pl czytamy w jak prosty sposób można złożyć działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii. Wystarczy jeden telefon! Wszystkie procedury związane z rejestracją firmy można wykonać online. Do zarejestrowania jednoosobowej firmy wystarczy telefon do urzędu z informacją, że zaczęliśmy działać na własny rachunek. Tak powinno być w Polsce!

W portalu na pytania o zakładanie firmy na wyspach pytany był Marcin Gawlik, założyciel FirmawAnglii.pl. Przez 12 lat zdążył on zarejestrować na Wyspach 3 tys. polskich firm.

Na pytanie ile trwa założenie firmy jednoosobowej i z jakich etapów się składa? Marcin Gawlik odpowiedział.

Rejestracja samozatrudnienia polega na poinformowaniu urzędu, że zaczęliśmy działać na własny rachunek. Można wykonać to samodzielnie dzwoniąc do urzędu lub przekazać zlecenie biurom księgowym, które za niewielką oplata wykonają takie zgłoszenie w imieniu aplikanta, a dodatkowo doradza jak najlepiej prowadzić działalność, na co uważać, itd.

Działalność taka nie ma osobowości prawnej, nie jest wpisana do rejestru handlowego i właściwie nie posiada żadnej oficjalnej dokumentacji rejestracyjnej poza kopiami samych zgłoszeń.

Czytaj też: Protesty i rozróby w Grecji. Ostre starcia z policją. Połowa Greków utrzymuje się tylko dzięki emeryturze dziadków [VIDEO]

Marcin Gawlik opowiedział też ile trwa założenie spółki LTD?

Rejestracja spółki Limited, która także może być jednoosobowa, to również kwestia kilku godzin. Procedura ta polega na złożeniu wniosków rejestracyjnych do rejestru handlowego. Następnie dokonuje się zgłoszenia do skarbówki w sektorze podatku dochodowego i opcjonalnie do celów VAT i systemu pracowniczego.

Sama rejestracja spółki trwa zazwyczaj około 24 godzin. Po pozytywnym zarejestrowaniu spółki otrzymujemy kompletna dokumentacje firmy z numerem rejestracyjnym, statutem, itd.

Na pytanie czy można założyć firmę online? I kiedy trzeba odwiedzić Wielką Brytanię.

Wszystkie procedury związane z rejestracja spółki Limited można wykonać online. Od strony brytyjskiej nie ma również żadnego wymogu wizyty na ziemi brytyjskiej. W przypadku samozatrudnienia tez wszystko wykonuje się online, ale ze względu na fakt, że działalność jest przeznaczona dla rezydentów UK przebywanie w Anglii i posiadanie angielskiego adresu zamieszkania jest wymagane.

O miesięcznych kosztach prowadzenia firmy jednoosobowej w UK. Koszty składek.

Prowadzenie samozatrudnienia sprowadza się właściwie do rozliczenia podatku dochodowego raz w roku, którego koszt zazwyczaj wynosi około 100 funtów. Wysokość podatku i składek ubezpieczeniowych zależą od wysokości wypracowanego zysku. Osoby samozatrudnione mają kwotę 11,500 funtów wolne od opodatkowania, a powyżej tej kwoty płacą 20 proc. podatku.

Istnieją również kolejne progi podatkowe 40% i 45%, które dotyczą osób zarabiających znacznie więcej. Składki ubezpieczeniowe dzielone są na „class 2”, która wynosi GBP 2.80 tygodniowo a „tzw. „class 4” wynosi 9% powyżej GBP 8164.00 zysku. Powyższe dane dotyczą roku 2017-18.

Przeczytaj też: Zamieścił na Twitterze zwykłe zdjęcie z warszawskiego Metra. Amerykanie zachwyceni! Zobacz co się im tak spodobało

mambiznes.pl/ Wolność24

12 KOMENTARZE

 1. Nie można bo w Polsce jest stado pasozytów, które za cel postawiły sobie żerowanie na innych. Przy okazji, założenie firmy w UK i działanie w Polsce, ale bez oddziału zarejestrowanego w Polsce to gra w rosyjską ruletkę. Tym bardziej przy PiS-ie u władzy, to jak proszenie się o problemy. Więc jeżeli ktokowiek planuje tak działać (lub już działa) to dobra rada: zbierajcie papiery aby w razie kontroli wykazać że mieszkacie w UK. Jak się PiS-ory zorientują że macie firme w UK i tylko tam odprowadzacie podatki to was dojadą bez mydła. Wiem co piszę bo widziałem 😉

  Po za tym, prowadzenie DG w UK to czysta przyjemność, urzędasy wiedzą po co tam są i kto im płaci, nie jak w PL-u. Start biznesu jest dziecinnie prosty i w sumie można działać bez rejetsracji na początku, ale trzeba już prowadzić ewidencję. Jak się okaże że biznes robi $ to wtedy się spokojnie można zarejestrować i rozliczyć z fiskusem.

 2. A my wciąż czekamy na naszą Margaret Thatcher, która ma pojęcie o ekonomii, pogoni lewackie pasożyty i zlikwiduje państwowe koryto.
  Komunistyczna III PRLbis do zaorania.

  • Wysokie, ale przychody/dochody tak wysokie, ze jak by sie nie liczylo to sie poprostu oplaca. Do tego ta kwota wolna od podatkow i smiesznie noskie ubezpieczenie…

 3. Prosze ; nie robcie ludziom wody z mozgu… owszem LTD to swietne wyjscie, owszem zasady lepsze w UK niz tu, owszem podatki nizsze… ALE! TO jest dla ludzi ktorzy tam fizycznie mieszkaja!! Nasza skarbowka wytacza mase spraw o naduzycia , nieplacenie vatu itd itp… Sam adres nie wystarczy zeby udowodnic ze sie nie ucieka od opodatkowania, musicie miec tam jakas sprzedaz, jezdzic na zebrania „zarzadu” … masa detali o ktorych autor zapomnial … pewnie dlatego ze to artykul sponsorowany. Zycze powodzenia w rozwoju agencji, ale nie wprowadzajcie ludzi w blad

 4. Nie w Polsce tak nie można nie do puki lewica jest u władzy. Podatki muszą rosnąć aby więcej było polityków i więcej można było okradać obywateli. Do puki lewica będzie u steru podatki będą rosły bo to jest wytyczna lewica prawica. Więc tego nie będzie do czasu tej zarazy lewicowej na stołkach.

 5. BLANK ATM TESTOWANY I ZAUFANY

  Witaj jesteś studentem

  Biznesowy mężczyzna / kobieta

  Pracownik rządowy / sektor prywatny

  Profesor / nauczyciel

  Chłopiec / dziewczynka

  Absolwent / analfabeta

  Zatrudniony / Bezrobotny

  Możesz stać się bogaty i szczęśliwy, jeśli możesz ubiegać się o Pustą kartę bankomatową, za pomocą tej karty możesz zrobić 5000 funtów, dolarów lub euro dziennie, obecnie jestem w Londynie i używam tej karty codziennie, aby zarobić 5000 funtów, dolarów lub euro w zależności od waluty. Korzystam również z tej karty w Supermarkecie, a także dokonuję zakupów online.

  Jeśli chcesz dostać tę kartę, skontaktuj się z bardzo znanym hackerem Mr Divine (divinecardhacker@gmail.com), a otrzymasz swoją własną kartę dostarczoną do drzwi wejściowych, a agent pokaże ci dokładnie, jak obsługiwać kartę.

  Jedną rzeczą, którą też lubię w tej karcie, jest to, że jest ona całkowicie zabezpieczona przez hakera i nie będziesz miał żadnych problemów, kiedy będziesz korzystać z tej karty, a bankomat nie będzie mógł odczytać twojej transakcji ani zrobić zdjęć, gdy zbierzesz pieniądze za pomocą tej karty. karta.

  BLANK ATM TESTOWANY I ZAUFANY

  To takie słodkie, mieć tę kartę i nazywam to Life Saver.

  skontaktuj się z Nim za twoją kartę: divinecardhacker@gmail.com

  pozdrowienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here