PILNE! Rozpędzony samochód wjechał w pieszych w Nowym Jorku. Jedna osoba nie żyje, 22 zostały ranne [FOTO/VIDEO]

Rozpędzony samochód wjechał w czwartek w Nowym Jorku na zatłoczony chodnik na Times Square. Jedna osoba zginęła, a 22 zostały ranne. Według ustaleń policji incydent na Times Square był prawdopodobnie wypadkiem, a sprawca mógł być pod wpływem alkoholu.

Policja poinformowała, że sprawca wypadku jest w areszcie i poddano go badaniom na obecność alkoholu we krwi, według ustaleń policji nie miał on związków z terrorystami.

Zatrzymany to 26-letni były wojskowy Richard Rojas z nowojorskiej dzielnicy Bronx, który był już dwukrotnie aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Według relacji świadków samochód, który jechał pod prąd, wtargnął na chodnik, potrącając ludzi i zatrzymał się dopiero, gdy uderzył latarnię i bariery blokujące dostęp do chodnika. Siedem poszkodowanych osób zostało zabranych z miejsca zdarzenia na noszach.

 

 

 

Z nowojorską policją współpracuje FBI, aby wyjaśnić okoliczności tego incydentu – powiedział agencji Reutera przedstawiciel służb bezpieczeństwa.

O zdarzeniu poinformowano prezydenta USA Donalda Trumpa – napisał na Twitterze rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

Times Square jest nowojorską atrakcją turystyczną; codziennie przechodzą tamtędy setki tysięcy ludzi – przypomina Reuters. Specjalne bariery mają chronić pieszych, ale nie są one jeszcze szczelne i w wielu miejscach samochody mogą nadal wjechać na chodniki lub skwery.

Temat aktualizowany.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here