Polacy nie chcą Donalda Tuska w Pałacu Prezydenckim. Zobacz kto wygrałby wybory prezydenckie [SONDAŻ]

PAP: Wiktor Dąbkowski

Andrzej Duda deklasuje swoich rywali w wyborach prezydenckich 2020. Według najnowszego sondażu pracowni Ariadna dla „Dziennik Gazeta Prawna” obecnie urzędujący Prezydent ma wyższe poparcie niż Donald Tusk, Robert Biedroń i Paweł Kukiz.

Wyborcza symulacja przeprowadzona przez Ariadnę skupia się na bezpośrednich pojedynkach będących teoretycznym pojedynkiem w drugiej turze. Przede wszystkim skupiono się na pojedynku Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem.

Czytaj także: Prezydent Duda chce spytać Polaków czy chcą nowej Konstytucji. My już mamy gotowy projekt!

Według ankietowanych w bezpośrednim starciu zwycięzcą byłby obecnie urzędujący prezydent z poparciem na poziomie 31.9 proc. głosów. Szef Rady Europejskiej mógłby liczyć na zaledwie 26.9 proc. Zdecydowanie gorzej wygląda wynik Roberta Biedronia – 17.8 proc, i Pawła Kukiza – 8 proc.

Zaskakującym jest wynik bezpośredniego pojedynku Andrzeja Dudy i Roberta Biedronia. Obecnie urzędujący prezydent Słupska, mógłby liczyć na poparcie blisko 28.1 proc., przy 28.3 proc. Dudy.

Ostatnim scenariuszem opisanym w badaniu jest zestawienie urzędującego prezydenta z Pawłem Kukizem. Lider Kukiz ’15 znacznie przegrywa jednak tą rywalizację, zdobywając zaledwie 16.3 proc. głosów, przy 26.4 proc. Andrzeja Dudy. W tym przypadku jednak warto podkreślić, że rekordowa liczba, aż 40.6 proc. zadeklarowała, iż w przypadku tak ułożonej drugiej tury nie poszłaby do wyborów.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

11 KOMENTARZE

  1. Bierzecie udział w lewackiej akcji pompowania Biedronia. Tylko po to była „symulacja” wyimaginowanej drugiej tury z Biedroniem.

  2. Jeśli Biedroń wygra następne wybory to ja choćby z łopatą pojade do Warszawy pogonić to bydło, sorry ale nie chce Polski tęczowej do tego z prezydentem homosiem.

  3. Ja tam myślę że większość Polaków chciała by widzieć Tuska tego ….. w więzieniu lub na stryczku. Przecież ta osoba ta Dyzma zasługuje tylko na najwyższy wymiar kary i powinna być wykonana przez jakiegoś cicho ciemnego z ramienia Państwa jak by istniało takie coś jak Polska prawdziwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here