560 milionów haseł przejętych! Sprawdź czy twoje konto jest zagrożone!

fot. flickr.com

Adobe, LinkedIn, Dropbox, Last.fm i MySpace to z tych serwisów wypłynęło najwięcej spośród blisko 560 milionów haseł, które przejęli hakerzy. Baza danych z kradzionymi informacjami zawiera także dostępy do milionów kont e-mail.

Dziennikarze portalu mentalfloss.com dotarli do informacji o znalezieniu w internetowej chmurze, ogromnego pliku zawierającego miliony haseł do kont w najpopularniejszych serwisach internetowych.

Szwedzka emerytka oskarżona o mowę nienawiści wobec imigrantów. Bo napisała na Facebooku, że podpalają samochody

Duża część pochodziła z zeszłorocznych ataków na serwisy Last.fm i LinkedIn. Wtedy to wspomniane serwisy zostały zaatakowane przez hakerów, a dane użytkowników wykradzione. Od tego czasu jednak lista portali z których przechwycono hasła znacznie się zwiększyła.

Jak podkreślają eksperci, jedynym ratunkiem przeciwko przechwyceniu konta jest systematyczna zmiana hasła. W tym momencie, wręcz natychmiast powinniśmy zmienić swoje dane logujące w serwisach takich jak Adobe, Dropbox i MySpace. Warto również zabezpieczyć konta w popularnych portalach społecznościowych takich jak Instagram i Facebook.

źródło: mentalfloss.com/Wolność24.pl

2 KOMENTARZE

  1. alez taka baza jest nawet po polsku
    gdzie mamy przaśne polskie d***a jak i inne
    poszukajcie bazy hasel i … to jest dobra wiadomosc. To pokazuje, ze ludzie dbaja o bezpieczenstwo i sprawdzaja swoje systemy.
    to tak jakbyscie napisali, ojej ludzie kupili w tym roku 500 tys kłódek to znaczy, ze to źle 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here