Bruksela oszalała! Zobacz ile każą nam zapłacić za nieprzyjęcie uchodźców

ONZ ostrzega i bije na alarm. Nadchodzi druga fala uchodźców
ONZ ostrzega i bije na alarm. Nadchodzi druga fala uchodźców/ Twiiter: Fakt24

Cały czas widzimy kryzys emigracyjny w Europie, jego końca próżno szukać, polski rząd nie zgadza się z unijnym stanowiskiem, o relokacji uchodźców. Tymczasem Bruksela straszy nas gigantycznymi karami, jeśli nie zaczniemy przyjmować uchodźców. Możemy zapłacić nawet, uwaga, 7,4 MILIARDA zł! 

250 tys. euro za uchodźcę – tyle ma wynosić kara dla krajów Unii, które nie będą chciały przyjąć na swoje terytorium szturmujących Europę imigrantów.

Jako że Polska odmawia przyjęcia 7 tys. uchodźców, zróbmy łatwe obliczenie 250000 x 7000 daje to nam astronomiczną sumę 1,75 mld euro kary, co w przeliczeniu na złotówki daje 7,4 mld zł!

Przypomnijmy, że cały program 500+ to 15 miliardów złotych.

Czytaj też: Bestialski mord w USA. Trzech nastolatków ukradło samochód z dzieckiem. Zabili je strzałem w tył głowy

Pomysł taki pojawił się w połowie 2016 r., ale do dziś państwa Unii nie doszły do porozumienia ws. wysokości kar. Przeciwko systemowi kwotowemu protestowała nie tylko Polska, ale też Austria, Węgry, Czechy i Słowacja.

Mimo ogromnego oporu, propozycja drakońskich kar jest wciąż dyskutowana. Ostatnio pojawiła się ona na unijnej naradzie 18 maja br.

Prezydent Europy Donald Tusk grozi Polsce, że jak nie przyjmie wcześniej wspomnianych uchodźców poniesiemy pewne konsekwencje! Konsekwencje te to 7,4 miliarda złotych!

Przeczytaj też: Czy klucz do tajemnicy śmierci Magdy Żuk kryje się w jej dzieciństwie?

superbiz.se/ Wolność24

37 KOMENTARZE

 1. Proponuje ich przyjac, wiecej nawet niz Makrela sobie zyczy. I tak sami stad wyjada do Bundes-Kalifatu. Gwarantowane!!!!

   • Nie ma prawa placic jak uciekna to ich wybor ,,,jeszcze troche a znajda sie panstwa ktore odejda bo nie wytrzymaja tej presji i bedzie po,,,,,,ptokach,,,nie taka miala byc Unia

 2. UE dwóch ,, prędkości ” o to chodzi , chcą nas zepchnąć na margines UE , czyli nasze rynki otwarte na ich szajs , a funduszy od nich zero ! Trzeba zastanowić się nad członkostwem w UE.

  • Nie ma się nad czy zastanawiać, mam wrażenie, że unią rządzą od dłuższego już czasu jakieś „przygłupy”! Należałoby popracować nad jakimś traktatem z państwami Wyszehradu.

 3. Po pierwsze nie żadna Bruksela oszalała tylko paru żydów z pokolenia ’68.
  Po drugie, po co się tak ekscytować – ile każą nam zapłacić – trzeba o tym było myśleć w 2003 podczas referendum. No i jeszcze ten błysk geniuszu – Traktat Lizboński panów Kaczyńskich.
  W sumie wszyscy siedzą w gównie po szyję a więc cicho sza umysłowe niemoty.
  „Unia” mówiła, że „da” tylko nie dosłyszeliście, że „w dupę”.

  • Celne uwagi:) W 2003 roku wszedzie bylo slychac propagande gnid z sld jak to nam zaraz po wejsciu zarobki wzrosna. Co sie dziwic ludziom, ze poparli to.
   Zamiast tego stalismy sie kolonia a po wejsciu traktatu lizbonskiego niewolnikami.

  • Super wypowiedź 🙂 zgadzam się w 100% Chociaż pewnie jak będziemy mieli zapłacić to powiemy nie, a unia utnie dofinansowanie i sobie odrobi 🙂 a na koniec PiS pewnie powie wina tuska 🙂

 4. Mówią krótko i węzłowato:
  – albo bierzecie ich na utrzymanie,
  – albo płacicie na ich utrzymanie…
  Starsi ludzie mieli całkowitą rację ostrzegając przed tymi niby dotacjami i „przyjazną wspólnotą gospodarczą” napominając, że nic nie ma za darmo!
  Czarcie, podstępne plany obleśnie chciwych obżartusów finansowych chcą nas puścić z listkiem figowym, ale tylko z przodu dla oszczędności.
  Ciekawe, jak „ubiorą” naszych(?) sługusów i do czego im będą potrzebni.

 5. Na cholerę nam ta Unia? Teraz już będzie tylko gorzej, jeden wielki kołchoz. Z jednej strony oszalała, lewacka Unia, z drugiej Putin ze swoim imperializmem i wszechobecną biedą. Gdzie się nie odwrócić Polska znów w doopę kopana.

 6. To nie jest kara za nie przyjęcie uchodźców tylko za niedotrzymanie umowy która została zawarta w imieniu Państwa Polskiego z poprzednią tzw ekipą rządzącą .

 7. Jeszcze jedno – wykupują u nas ziemię NieMCY, Ukraincy, czy Anglicy . To nie jest dobrze, bo pozbywamy się najważniejszych żródeł do egzystencji.
  Np. na Ukrainie jest odwrotna sytuacja – ziemia jest skumulowana w rekach oligarchów, od 2002r. jest zakaz sprzedaży ziemi, rolnicy tylko ją dzierżawią itd.
  Tak, czy owak – oni KUPUJĄ.
  To co się dzieje z opustoszałą ziemią w krajach „uchodźców”???
  Komu ona będzie przynosić pożytki???
  Niech ONI płacą za ten „bigos”, a nie łapani do wora europejscy frajerzy z biednych krajów, które same się po wojnie odbudowywały niemal od zera!!!
  I wreszcie, kto te „klocki” ciagle układa na naszym kontynencie???
  Obecni decydenci???!

 8. A może by tak trzymać ich w obozach koncenracyjnych o kawałku czarnego chleba i wodzie a z czasem uruchomić projekt piece+. Dziadek makreli byłby rad.

 9. Plan niemiecki jest oczywisty . Niemcy chcą zachować dostęp do naszego rynku i wymuszać na nas respektowanie swojego prawa gospodarczego . Jednocześnie chcą zrezygnować ze wszelkich transferów finansowych i ograniczyć dostęp do swojego rynku produkcji rzeczywiście polskiej .
  Jesli Polska nie zgodzi się na imigrantów muzułmańskich , zostanie wyrzucona z UE i wtedy polski rząd zgodzi się na niemieckie warunki wzamian za np możliwość dlaszej pracy Polaków w UE i jakieś niewelkie pieniądze na ekologię , albo coś w tym rodzaju .
  W wariancie z przyjęciem uchodżców te same cele zostana osiągnięte otwarcie przy pomocy bezpośrednich poleceń z Berlina , ponieważ w tym momencie rząd polski straci kontrolę sytuacją w kraju . O liczbie imigrantów muzułmańskich , sposobie ich wyposażania , a także ocenianiu , czy dochodzi do aktów rasistowskich , czy nie , będzie decydował Berlin .
  Sytuacja wydaje się bez wyjścia z powodu przekonania obenie rządzącej ekipy , że z UE nie wolno wyjść . Wtedy nia ma żadnego pola manewru . Już od co najmniej 1,5 roku powinna być prowadzona w mediach rządowych dyskusja o rzecyzwistych korzyściach i stratach wynikajacych z obecnościw w UE . To są wiadomości , które Polakom zwyczajnie się należą

  • Powyżej niektóre osoby radzą , żeby przyjąć , ponieważ oni i tak uciekną . Nie bądżmy naiwni . Gdyby chodziło po kilka tysięcy nikt nie robiłby z tego afery . Idzie o dziesiątki milionów . Wtedy na pewno Niemcy przypilnują swojej granicy

  • Teraz jest moment , w którym może dojść do pęknięcia w PIS-ie . Zdecydowana antyunijna alternatywa może mieć spore powodzenie . Muzułamnie to jest niezłe paliwo .

  • Sytuacja nie jest bez wyjścia. Musimy jak najszybciej w referendum wypowiedzieć się, czy godzimy się na przyjęcie uchodźców zgodnie z unijnym systemem relokacji. zachęcam do pobrania kart ze strony DZIENREFERENDALNY (kropka) PL kart do zbierania podpisów, wydrukowania i wysłania na adres podany na stronie. Już zebrano ok. 400 tys. podpisów. Jeśli będziemy mieć 500 tys. podpisów, możemy składać wniosek do Marszałka Sejmu o rozpisanie referendum. Jeśli Naród się wypowie, że nie godzi się na unijny system relokacji uchodźców, to Unia nie będzie mieć podstaw prawnych do nakładania sankcji. Bowiem zgodnie z Art. 4 Konstytucji władza zwierzchnia w w RP należy do Narodu. I Konstytucja w hierarchii aktów prawnych stoi najwyżej, przed umowami międzynarodowymi.

   • Pieprzysz. Zgodnie z podpisanymi świstkami przez śp. Kaczyńskiego tzw. traktatem lizbońskim, traktat z Maastricht, dosyć rozsądny, unia gospodarcza, poszedł w dupę a na to miejsce wszedł właśnie traktat lizboński, czyli pierwszenstwo unijnych przepisów nad narodowymi. Śp. Kaczyński podpisywał, przyznajmy, pod naciskiem, ale nie miał pistoletu u łba, więc niestety zdrajca. I PiS mocno sekundował, razem z PO i całą bandą.
    Trzeba wyjść z tego gówna i tyle.

   • @kefir tak „pod naciskiem” mocno musiał naciskać na te pióro bo nie chciało pisać a i tak w końcu podpisał długopisem.

 10. Może by tak wyjść z uni i stworzyć własną unie zjednoczyć sie z państwami typu Węgry na pewno w ciągu 10 lat inni by tez dołączyli oczywiście tworzyć własne zasady a nie by jakiś zydek sie wtrącał. A tych uchodźców to można przyjąć ale do Oświęcimia sam z chęcią bym poniósł koszty wynajmu terenu. Wole by w Polsce rozwijały sie nasze dzieci niż dzikus mówił co biały ma robić u siebie.

 11. Tusk pewnie będzie chciał złagodzić skutki odmowy przyjęcia uchodźców ale nie oczekujmy, że nas uchroni od zapłaty. Będzie się sadził, to go zdymisjonują posadzą swojego i będzie tylko gorzej. Więc radziłbym krytykantom umiar w osądach, bo taplają się w hipokryzji.

 12. Zakazać islamu w Polsce
  Zakazać czytania koranu
  Zakazać ubioru i zamknąć meczety
  Islam ogłosić religia wojny i zła

  zaden nie będzie chciał do nas przybyć

  Unia może nas wtedy straszyc karami

  • Dokładnie tak!Jeśli chcą do nas przyjść uchodźcy to ok,ale niech podpiszą dokumenty o respektowaniu naszego prawa!Szacunek dla kobiet,dla drugiej osoby,szacunek dla kultury narodu z którym chcą współżyć,respektowanie naszych przywilejów ,naszego prawa!Nie narzucanie swej religii.To nasz kraj,nasz ziemia,nasze prawa!Za które nasi przodkowie zaplacili krwią!To miała być i ma być ,,WOLNA POLSKA”.To nasz kraj!!!Nasze prawa!Nie prawa dzikiej szarańczy!

 13. Dlaczego ten portal uparcie nazywa najeźdźców „Uchodźcami”? Gdyby to było jakieś lewackie forum to bym to rozumiał. Ale przecież naprawę państwa należy rozpocząć od naprawy pojęć.

 14. Chyba ich posrało!? Zawsze pomoc komukolwiek była i jest DOBROWLNA!!! Jak oni chcą pomagać, niech pomagają! A niby czemu ktoś inny ma płacić karę za to, że nie pomógł? Jak dam złotówke bezdomnemu, to ktoś obok, co nie dał, powinien mi zapłacić karę 50gr? Bzdura totalna

 15. Czytam te bzdety i pusty śmiech mną trzęsie. Przecież Bruksela szczeka, warczy i wyje, bo nie ma podstaw prawnych, ani technicznych możliwości ukarania Polski, bo wszystkie decyzje w Radzie Europy muszą być podejmowane jednomyślnie. Jeśli Polska będzie wetować sankcje przeciw Austrii, Węgrom, czy Rumunii, państwa te będą wetować sankcje przeciw Polsce. Gdyby nałożenie tych sankcji było takie proste, już dawno zostałyby one nałożone. Dochodzą do tego interesy Francji i Niemiec, bo na wstrzymaniu funduszy unijnych dla Polski te dwa państwa straciłyby najwięcej, bo ponad 50% tych funduszy trafia do działających w Polsce firm francuskich i niemieckich. Po wyborach parlamentarnych we Francji i Niemczech nagonka na Polskę najprawdopodobniej przycichnie bez względu na to, kto te wybory wygra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here