Ciało Magdaleny Żuk w Polsce. Dziś sekcja. Czy będzie przełom w śledztwie?

PAP: Aleksander Koźmiński

Czy w końcu dowiemy się co było przyczyną śmierci Magdaleny Żuk? We wrocławskim Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego zaczęła się dziś rano sekcja zwłok Magdaleny, tragicznie zmarłej podczas wycieczki do Egiptu 30 kwietnia. To już druga sekcja. Pierwsza była w ubiegłym tygodniu w Egipcie. Eksperci z medycyny sądowej szukają odpowiedzi na pytanie jak zmarła 27 – latka.

Śledztwo prowadzi specjalna grupa prokuratorów i policjantów. Jest wśród nich też funkcjonariusz ABW. Jak ujawniono kilka dni temu na konferencji prasowej pierwsza (egipska) sekcja ujawniła obrażenia ciała charakterystyczne dla upadku z wysokości. Magdalena Żuk wypadła lub wyskoczyła przez okno szpitala w jednym z egipskich kurortów.

Czytaj też: Sensacyjne doniesienia WP. Magdalena Żuk leczyła się psychiatrycznie

Kilkanaście godzin potem zmarła. W egipskiej sekcji uczestniczył jeden z wrocławskich medyków sądowych i prokurator Marek Gorzkowicz z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Od początku było jasne, że kolejna sekcja będzie w Polsce. Na jej wyniki poczekamy kilka tygodni. Szczególnie, że pobrane mają być próbki do badań biologicznych i toksykologicznych. Czy te badania odpowiedzą w końcu na pytanie co było przyczyną śmierci MMagdaleny Żuk?

W czwartek Minister Ziobro zapowiedział badania zwłok tragicznie zmarłej polki.

We Wrocławiu odbędzie się sekcja zwłok. W związku z tą sekcją zostaną też przeprowadzone konkretne, szczegółowe badania histopatologiczne, toksykologiczne, które odpowiedzą na ważne pytania śledczych i będą miały istotne znacznie dla ustalenia całokształtu okoliczności w tym postępowaniu – powiedział minister Ziobro.

Minister podkreślił, że ta sprawa to bodaj pierwszy przypadek w historii, kiedy polski prokurator i biegły biorą udział w sekcji zwłok obywatela Polski za granicą.

– To pokazuje nasze zaangażowanie i profesjonalne podejście do tego postępowania – zaznaczył minister.

Przeczytaj też: Los Angeles, Seattle znikną z powierzchni ziemi! Amerykański specjalista symuluje atak Korei Północnej

PAP/gazetawroclawska/ Wolność24

2 KOMENTARZE

  1. wladze egiptu przez tego mahmuda straca z 50 milionow dolarow rocznie , bo nikt kto ma troche oleju tam nie pojedzie , mahmuda obedra ze skory w tym egipcie czy stal za tym czy nie , powie wszystko co wie , tyle ze niekoniecznie polskie wladze sie o tym dowiedza , choc uwazam ze egioptow powinno na tym zalezec najbardziej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here