Czy klucz do tajemnicy śmierci Magdy Żuk kryje się w jej dzieciństwie?

Magda Żuk miała 17 lat, kiedy wyprowadziła się z domu i 19, kiedy zaczęła korzystać z z pomocy psychologa w ramach terapii DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików). Informację tą podaliśmy wczoraj. Z kolei portal fakt.pl podał, że trwająca dwa lata indywidualna terapia Magdy miała związek z dramatycznymi przeżyciami z jej życia. Czy załamanie psychiczne, które Magda Żuk przeżyła w Egipcie, mogło mieć związek z traumą z dzieciństwa?

Przypomnijmy: 27-latka wylatując samotnie pod koniec kwietnia na urlop w Egipcie nie miała początkowo żadnych objawów załamania emocjonalnego. To wynika m.in. z zeznań pasażerów samolotu, a także nagrań z monitoringu lotniska. Problemy zaczęły się w Egipcie, po dotarciu do hotelu Marsa Alam. Jak wynika z zeznań jego gości, Magda zaczęła zachowywać się dziwnie, powtarzała „gdzie jest mój chłopak”, spędzała czas samotnie dużo rozmawiając przez telefon. Nie przychodziła też na śniadania i obiadokolacje do hotelowej restauracji.

Wyglądało to tak, jakby nagle poczuła się zagubiona i zagrożona. Czy mogły mieć na to wpływ jakieś dramatyczne przeżycia z dzieciństwa? Trauma, która znów dała o sobie znać w czasie samotnego wyjazdu do obcego kraju?

Zdaniem psychologów ludzie z syndromem DDA zwykle perfekcyjnie ukrywają przed światem swój prawdziwy stan psychiczny. Jednak ponieważ jako dzieci dorastały w atmosferze przewlekłego stresu, niepewności, braku stabilności, w rzeczywistości cały czas żyją w strachu, niepewności i braku poczucia bezpieczeństwa.

Magda Żuk, wysportowana 27-latka, piękna kobieta, na pierwszy rzut oka – okaz zdrowia, mogła cały czas żyć w poczuciu zagrożenia, które mijało tylko wtedy, gdy w pobliżu znajdowały się znane jej osoby, do których mogła mieć zaufanie. Czy to właśnie stąd wzięły się dramatyczne próby nawiązania przez nią kontaktu z Markusem, owo dramatyczne i wielokrotnie powtarzane w czasie videorozmowy „zabierz mnie stąd” i wcześniejsze „gdzie jest mój chłopak”?

Oczywiście w śledztwie dotyczącym śmierci Magdy Żuk brany jest pod uwagę także wątek handlu ludźmi, zastraszenia, przemocy fizycznej czy nawet gwałtu. Na niektóre z tych pytań odpowie być może sekcja zwłok. Jednak, to co działo się w głowie Magdy po jej przylocie do Egiptu, pozostaje zagadką.

Czytaj też: Ciało Magdaleny Żuk w Polsce. Dziś sekcja. Czy będzie przełom w śledztwie?

To, że Magda poszukiwała oparcia i akceptacji, widać po jej zdjęciach z Facebooka, na których prezentuje się jako silna, samodzielna, świadoma własnej urody dziewczyna. Ale czy oprócz stworzonego w wirtualnym świecie wizerunku była też inna Magda – zagubiona, przerażona, nie potrafiąca poradzić sobie z demonami z dzieciństwa bądź wczesnej młodości?

Czytaj też: Wjechał w tłum bo słyszał głosy! Nowe fakty o dramacie na Times Square

Źródło: wp.pl, fakt.pl

24 KOMENTARZE

 1. Miałem tiu już nie wchodzić. Niechcący wszedłem. I dalej jesteście obrzydliwymi hienami, które grzebią w czyimś życiorysie. Poza tym, nic nie wiedząc. Ot, dla samego siania zamętu.

 2. ja pierdole !!!!już naprawdę nie wiecie jakim durnym artykułem jeszcze się popisać ,co nowego wymyślić,dość!Żenujące to już jest !

  • I kazda mloda piekna kobieta dostaje szoku kukturowego w kregach cwela markusa i kasztanowych kolegow? Pierdolnij sie w leb jebany pajacu

 3. Bzdury, co druga osoba albo i lepiej ma w rodzinie alkoholika. NIkt jednak z tego powodu nie robi w Egipcie burd i nie wyskakuje z okna…

 4. Najlepiej zmieszać dziewczynę z błotem, żeby odsunąć od siebie podejrzenia. Wolność24 nie przeginajcie z tymi insynuacjami. To staje się obrzydliwe.

 5. Teraz to modne , ,, ostry szok ” kulturowy i inne , syndrom szoku bojowego ” , generał PATTON miał inne zdanie , chciał ,, zaszokowanych ” rozstrzeliwywać za tchórzostwo , od razu byli zdrowi 🙂

 6. Kto się boi podpisać pod tym kurestwem ? Czy 30 srebników jest godziwą zapłatą za ten hejt.? Najlepiej zrobić z niej wariatkę aby świnie przy korycie miały święty spokój .

  • Ano chyba najlepiej. W radio bardzo rzadko już o tym dziwnym przypadku mówią, pewnie sprawie trza ukręcić łeb. Magdalena Żuk ani mi brat, ani swat lecz Polacy szczerze się jej dramatem przejęli; przecież to mogło dotknąć wiele rodzin, a dość już mają szamotaniny o Trybunał i wysłuchiwania oskarżeń pod adresem naszego państwa, że cierpi na deficyt demokracji, że faszyzm tu podnosi głowę, albo że została wykryta kolejna afera.

 7. Co za pajac stworzył te wypociny? Czy on wie o czym napisał? Dda i co jeszcze? Chcecie zmieszać z błotem dziewczynę!!! Kto dał wam do tego prawo??????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here