Grecki bankrut z pakietem oszczędnościowym! Związkowcy już zapowiadają paraliż kraju

Parlament Grecji po raz kolejny przegłosował pakiet oszczędnościowy, który jest warunkiem otrzymania kolejnych transz pomocowych. Drastyczne zmiany mają uchronić kraj przed kompletnym bankructwem.

Przyjęty przez posłów pakiet ma w konsekwencji do 2020 roku zaoszczędzić blisko 4 miliardy euro. W zaciskaniu pasa najbardziej ucierpią emeryci, których co miesięczne emerytury zostaną drastycznie obniżone. Znacząco wzrosną również kolejne podatki.

Czytaj także: Grecy obniżają emerytury. Tysiące ludzi na ulicach. „Jemy tylko fasolę!”

W trakcie głosowania przed budynkiem parlamentu zebrała się grupa blisko 15 tysięcy osób, które jasno wyrażały swoją niechęć do proponowanych zmian. Już od wtorku pracownicy kolejnych związków zawodowych rozpoczęli protesty, które miały zapobiec zmianom.

Pierwszymi protestującymi byli dziennikarze, którzy ograniczali do minimum informacje o zmianach. W kolejnych dniach ogłoszono strajk generalny do którego przyłączyli się pracownicy transportu, urzędnicy państwowi i pracownicy służby zdrowia. Wszyscy przerwali pracę bądź w ogóle jej nie rozpoczęli.

Pomimo, że ustawa została przegłosowana znaczną większością to posłowie opozycyjni oraz związkowcy zapowiadają kolejne strajki generalne, mające paraliżować kraj i doprowadzić do jak najszybszego odwołania premiera Aleksisa Ciprasa.

źródło: PAP/Wolność24.pl

8 KOMENTARZE

 1. hehe a było zbankrutować 3 czy 4 lata temu i teraz już wyjść na prostą bez długów i zobowiązań. Ale cóż Makrela nie pozwoliła… a po za tym to społeczeństwa zachodu są niewolnikami własnego strachu, lenistwa i wygody

 2. Tak się kończy socjalizm. Ludzie nauczyli się żyć na kredyt – i nie są w stanie pojąć że nikt już ich nie chce kredytować ! a pożyczone pieniądze już dawno przejedzone. Teraz to już sobie mogą przegłosować nawet ustawę o wiecznej szczęśliwości. Pytanie czy ludzie w Polsce wyciągną z tej historii jakąś naukę ?.

  • Przyjemnie popatrzyć jak lewacy w bezsilności zbierają owoce swojej głupoty i nieróbstwa. Niech sobie tam strajkują ile chcą 🙂

 3. Polska też jest bardzo zadłużonym państwem a dług ciągle szybko rośnie. Polska mimo tego że jesteśmy biedniejsi niż grecy zrzuciliśmy się finansowo na Grecję. Czy ktoś za to nie powinien stanąć przed Trybunałem Stanu?

 4. Przepraszam, że się pytam, ale jak Grecja uzyskała walutę euro? Przecież aby mieć tą walutę trzeba spełniać restrykcyjne warunki ekonomiczne UE i być krajem bardzo stabilnym. Czy to tylko pic na wodę?

  • Szkopy decydują. Jak sobie upatrzą kogoś wyruchać to go biorą do euro. Poklepią po plecach, dadza posady paru politykom i jesteś w euro!:) Szkopy jak dla mnie to największe szkodniki w Europie. Co kilka dziesięcioleci są z nimi wielkie tragedie. Tu nie ma co straszyć ruskimi, bo Rosja wielu szkód w ostatnim półwieczu nam nie zrobiła. Nawet rzekłbym, że kto wie, czy nas nie uratowała od zagłady w trybach machiny III Rzeszy. To Szkopy sa największym wrogiem pokoju i spokoju w Europie.

   • Nie mówię o ratunku, libertarianinie. Mówię tylko o tym, że szkód nam wielkich Rosja nie uczyniła w ostatnich dziesięcioleciach. Co do ratunku to kto wie. Za jakieś 20 lat Szkopy mogą tym razem z utęsknieniem oczekiwać wojsk rosyjskich na swoim terenie, kto wie. Do tego to zmierza. Zachód zgnił. Szkoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here