LOTTO Ekstraklasa: Śląsk wysoko wygrał z Arką. Wrocławianie skutecznie bronią się przed spadkiem. Gdynianie coraz bliżej dna

PAP/Maciej Kulczyński

Śląsk Wrocław pewnie pokonał przed własną publicznością Arkę Gdynia 4:1. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek gospodarze są coraz bliżsi utrzymania. W dużo gorszej sytuacji jest drużyna z Pomorza.

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 4:1 (3:1).

Bramki: 0:1 Dawid Sołdecki (15-głową), 1:1 Mariusz Pawelec (34), 2:1 Robert Pich (35), 3:1 Kamil Biliński (41), 4:1 Mario Engels (60).

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek – Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Augusto (82. Mateusz Lewandowski) – Mario Engels, Łukasz Madej, Aleksandar Kovacevic (73. Ostoja Stjepanovic), Ryota Morioka, Robert Pich – Kamil Biliński (84. Łukasz Zwoliński).

Arka Gdynia: Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Krzysztof Sobieraj, Dawid Sołdecki, Adam Marciniak – Dominik Hofbauer (46. Marcus Vinicius), Yannick Kakoko, Antoni Łukasiewicz, Mateusz Szwoch (46. Michał Nalepa), Dariusz Formella – Rafał Siemaszko (74. Luka Zarandia).

Mecz lepiej zaczął się dla Arki, która pierwsza zdobyła gola i przez 30 minut prezentowała się lepiej niż gospodarze. Później do głosu doszedł Śląsk, w osiem minut strzelił trzy gole i wygrywając 4:1 zrobił duży krok w kierunku utrzymania się w ekstraklasie.

Dla obu zespołów był to bardzo ważny mecz w walce o ligowy byt i było to widać w poczynaniach zawodników. Obie ekipy w początkowej fazie spotkania grały bardzo nerwowo, niedokładnie i przede wszystkim pilnowały, aby nie stracić gola. Pierwszy zaatakował Śląsk. Po akcji Mario Engelsa zza pola karnego uderzył Augusto i piłka minimalnie minęła górny róg bramki.

Zobacz: Milik i Zieliński zagrają na młodzieżowym Euro. To dla nich regres? Lewandowski był przeciwny

Źródło: wolnosc24.pl, PAP