Wjechał w tłum bo słyszał głosy! Nowe fakty o dramacie na Times Square

PAP

Mijają kolejne godziny od tragicznego wypadku na Times Square. Lokalne media podają, że do masakry kierowcę zmotywowały „głosy w głowie”

Jak podają świadkowie wydarzenia, atak wyglądał na celowy. Auto poruszało się z ogromną prędkością, pod prąd aby następnie gwałtownie skręcić i wjechać wprost w idącą chodnikiem grupę ludzi.

Na ten moment wiadomo, iż kierującym był były żołnierz Richard Rojas. Policja podaje również, iż prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków. Jednocześnie stanowczo zaprzeczono związkom wojskowego z grupami terrorystycznymi.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 18:00 czasu lokalnego. Jak zwykle był to czas wzmożonego ruchu pieszego w tym miejscu stąd 1 osoba zabita, 4 w stanie ciężkim i 22 osoby ranne.

Czytaj więcej na: PILNE! Rozpędzony samochód wjechał w pieszych w Nowym Jorku. Jedna osoba nie żyje, 22 zostały ranne [FOTO/VIDEO]

Pomimo, iż Times Square jako atrakcja turystyczna wydaje się stosunkowo bezpieczną ulicą, ponieważ przy jej krawędziach znajdują się specjalne bariery chroniące pieszych, nie udało się zapobiec tragedii.

Według lokalnych mediów kierowca tuż po zatrzymaniu miał tłumaczyć się policji, iż dokonał zamachu bo „słyszał głosy”.

źródło: PAP/CNN/Wolność24.pl

4 KOMENTARZE

  1. Nie nie ma zgody na mordowanie ludzi którzy zabijają innych w afekcie bądź pod wpływem środków odurzających. Musimy umieć rozróżniać morderstwo od nieumyślnego spowodowania śmierci. Proszę NIE PODEJMOWAĆ decyzji pod wpływem emocji bo to najgłupsze co można zrobić.

  2. Jak mawiał Carlin – „ciekawe, że głosy nigdy nikomu nie każą pozmywać naczyń albo wynieść śmieci” czy jakoś tak.

  3. A jeśli faktycznie słyszał głosy, na przykład ludzi ze specjalnych sił psychotronicznych, którzy zmusili go zdalnie by to zrobił?
    Może jako żołnierz był ranny i ma wszczepioną maluśką płytkę-odbiornik który działa jak antena i został za jej pomocą namierzony i uruchomiony?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here