Rosyjskie siły powietrzno-desantowe formują szturmowe pododdziały! Kreml planuje jakąś inwazję?

źródło: youtube

W siłach powietrzno-desantowych rosyjskiej armii utworzono pododdziały, które mają status szturmowych – poinformował w piątek dowódca tych sił gen. Andriej Sierdiukow. Jednostki spełniające takie standardy wchodzą obecnie w skład pskowskiego zgrupowania wojsk.

Pododdziały o statusie szturmowych są – jak mówił Sierdiukow – „wzorcowe”, zarówno ze względu na wyposażenie i zaopatrzenie w nowoczesną broń, jak i na najwyższe parametry wyszkolenia kadr.

Generał wyjaśnił, że taki status zyskały obecnie: pułkowa grupa taktyczna i batalionowa grupa taktyczna w pskowskim zgrupowaniu wojsk, a także kilka innych grup i pododdziałów.

Sierdiukow, który wypowiadał się na spotkaniu dowództwa sił desantowych w obwodzie pskowskim, zapowiedział, że w lipcu na tamtejszym poligonie Strugi Krasnyje odbędą się ćwiczenia z użyciem nowoczesnego sprzętu bojowego i wyposażenia specjalnego.

Wcześniej gen. Iwan Buwalcew z zarządu głównego ds. przygotowania bojowego sił zbrojnych Rosji zapowiedział, że nazwa „szturmowe” będzie nadawana jednostkom o najwyższych zdolnościach bojowych. Gen. Buwalcew wymienił w tym kontekście m.in. oddziały zmotoryzowane, pancerne, piechoty morskiej i desantowe rosyjskiej armii. (PAP)

Zobacz: „Sam udzielałem takich informacji Rosjanom”. Były szef CIA broni Trumpa

2 KOMENTARZE

  1. Kolejny debil-pisarczyk, uważający się za znawcę. Ten kraj upadnie, skoro takie półgłówki robią za dziennikarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here