Sommer: Dlaczego papież Franciszek walczy z konserwatystami? [VIDEO]

Papież Franciszek mocno atakuje libertarianizm i broni socjalistów. Skąd biorą się tak negatywne oceny papieża?

Blisko tydzień temu w tygodniku „Najwyższy Czas” pojawił się artykuł dotyczący walki polskiego episkopatu ze środowiskami konserwatywnymi. Teraz do sprawy dołączył również papież Franciszek, który skrytykował postawy i poglądy libertariańskie.

Skąd u głowy kościoła katolickiego tak negatywne poglądy? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Tomasz Sommer, Redaktor Naczelny Wolność24.pl

5 KOMENTARZE

  1. Sommer potrzebował prawie 4 minuty, a ja wam prościej wytłumaczę w 4 słowach o co chodzi: „Papież Franciszek to lewak”. Nie wiem co więcej tłumaczyć starając się jakoś usprawiedliwiać poglądy obecnego przywódcy kościoła katolickiego ? To jest tylko człowiek, a nie jakieś nieomylne bóstwo przed którym mamy padać na kolana i w ciemno przyjmować wszystko co mówi.

    • Najlepiej jakby nie było żadnych kościołów (rozumianych jako zorganizowane instytucje religijne) – ludzie nie potrzebują pośredników, ani też zdobionych złotem i drogocennymi klejnotami świątyń żeby modlić się do Boga. Królestwo Boże jest w Niebie – obrazą wobec Boga jest to, że kapłani mają swoje własne królestwo (Watykan), którym rządzi despotyczny władca nazywany papieżem. Nigdzie w Piśmie Świętym nie ma słowa, że następcy Św. Piotra mają kierować jakimś państwem kościelnym, które posiada ogromną fortunę materialną.

      • Chrześcijanie potrzebują pośredników. W Piśmie rzeczywiście nie ma mowy o Watykanie, ale Jezus Chrystus nie bez powodu utworzył zaczątek hierarchii, a potem kazał św. Pawłowi dalej rozwijać organizacje Kościoła. Popatrzcie państwo co się dzieje w „kościołach” protestanckich, gdzie hierarchię odrzucono – zapomniano o dogmatach, zaczęto wyświęcać na księży kobiety i homosiów, a nawet komunię wysyłać pocztą, że o stopniowej laicyzacji wiernych nie wspomnę. Tak, Kościół katolicki dziś przeżywa poważny kryzys, ale jego przyczyną jest „zły” sobór watykański II i (co podkreśla pan Braun) kształcenie księży w państwowych szkołach, gdzie ich się uczy, że socjalizm to wolność i innych durnych d***kratycznych przesądów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here