Janusz Korwin-Mikke – PiS zintegrował Polskę z UE, i przez to Polska ma dziś problemy

Janusz Korwin-Mikke.

Podczas spotkania z dziennikarzami politycy partii Wolność skomentowali agresje UE wobec Polski. Jak informuje biuro prasowe partii Wolność „Komisja Europejska zagroziła Polsce sankcjami, jeśli nasz kraj nie rozpocznie programu relokacji uchodźców. Polska, Austria i Węgry to jedyne kraje UE, które nie przyjęły dotąd żadnego uchodźcy.

Do sprawy podczas briefingu prasowego w Sejmie odniósł się europoseł Janusz Korwin-Mikke: Wczoraj wróciłem z PE w Strasburgu i tam jest taka nagonka na Węgry i Polskę. Rezolucja przeciwko Węgrom została przyjęta większością 2/3 głosów przez Parlament (…).

Chodzi o głosowanie nad rezolucją PE, która wzywa państwa członkowskie do przyspieszenia relokacji uchodźców z Grecji i Włoch.

Prezes partii Wolność powiedział: Problem polega na tym, że to PiS, który obecnie rządzi, wciągnął nas do Unii Europejskiej. To PiS zachwalało traktat lizboński jako najlepszy i to PiS podpisało traktat lizboński.

Europoseł Korwin-Mikke wyjaśnił: W konsekwencji podpisania traktatu lizbońskiego prawo Unii Europejskiej ma pierwszeństwo przed polskim. Unia ma prawo żądać od Polski tego, co Unia każe. Jak się utraciło niepodległość, to takie są tego konsekwencje.

– Moim zdaniem nie należy ulegać – podkreślił prezes Janusz Korwin-Mikke. – Unia może wymierzyć jakieś grzywny finansowe, tym nie należy się zupełnie przejmować. Trzeba powiedzieć jasno: tu nie chodzi o liczbę uchodźców, ale o zasadę. Przecież jeśli zgodzimy się na jednego, to dlaczego nie na 10 uchodźców, jeśli na 10 to dlaczego nie na 100, a potem 10 tysięcy i tak dalej…

Europoseł Korwin-Mikke dodał: Tak naprawdę, jeśli Unia będzie stawiała sprawę na ostrzu noża, będzie nakładała kary za każdym razem, to będzie się opłacało wreszcie z tej Unii wystąpić, wzorem Wielkiej Brytanii”.

Jan Bodakowski

1 KOMENTARZ

  1. Teraz jedyna droga to olewać te rezolucje tych zapijaczonych żydków.
    Na szczęście Kaczyński nie zdążył powołać unijnej armii, bo wtedy byłby koniec całej Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here