Już knują jak pozbawić emerytów gotówki i kontrolować ich zakupy

staruszka

Emeryci będą mogli zapoznać się z korzyściami wynikającymi ze stosowania obrotu bezgotówkowego i przekonać o bezpieczeństwie takich rozwiązań. Szkolenia na takie tematy będą prowadzili eksperci ZUS i działacze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Współpraca związku i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma również dotyczyć m.in. szkoleń z korzystania przez internet z Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz innych usług – nie tylko internetowych – skierowanych do emerytów i rencistów.

Takie formy popularyzowania wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i finansach przez związek i ZUS wynikają z porozumienia podpisanego w maju przez szefową zakładu prof. Gertrudę Uścińską i szefową związku Elżbietą Ostrowską.

Porozumienie gwarantuje związkowi bezpośredni kontakt z ekspertami ZUS oraz dostęp do informacji o regułach i mechanizmach waloryzacji świadczeń dla seniorów. ZUS dzięki strukturom związku będzie mógł bezpośrednio dotrzeć do emerytów i rencistów w całej Polsce.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zrzesza ponad 400 tys. członków w ponad 2,4 tys. kół, oddziałów i klubów w całym kraju. (PAP)

O działaniach ZUS pisaliśmy w
Urzędnik decyduje czy twoja pensja jest zasadna. ZUS to wielka patologia. Przeczytaj co zrobiono z młodą matką

6 KOMENTARZE

  1. Jestem za likwidacją gotówki bo wtedy państwo będzie mogło zabierać pieniądze mężczyznom i przekazywać alimenty kobietom, którym się one należą. Prawiczki chcałyby robić co chcą z pieniędzmi i oszukiwać kobiety i dzieci, jak Putin.

  2. Niestety dobrze wiemy kto jest najsłynniejszym polskim alimenciarzem i że jest to właśnie lewak Kijowski. Najpierw zauważcie belkę w swoim oku i nauczcie się normalności, a dopiero później szukajcie drzazgi w oczach innych. Rozwody, patologie i wszelkie wynaturzenia to promowany przez lewacki Hollywood a teraz wzorującą się Europę styl życia. Stąd nie dziwię się, że lewakowi potrzebne są rozwiązania na maskowanie patologii którą sam stworzył, ale nie mi.

  3. Kombinują jak koń pod górę. Próby uszczelnienia systemu podatkowego nie działają, pieniądze ukradzione z OFE już przeżarte, 3,6% wzrostu PKB to tylko kreatywna księgowość, coraz więcej młodych emigruje tak więc czas zabrać się za starych. Oni i tak pieniędzy nie potrzebują tylko leków, którymi szprycuje się ich nagminnie żeby szybciej umierali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here