Prognoza pogody na 20 i 21 maja

Pejzaż wiosna nad Wisłą fot Jan Bodakowski

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują płytkie niże. Wpływ wyżu zaznaczy się nad Europą południowo-zachodnią i częściowo zachodnią oraz na północy Półwyspu Skandynawskiego. Polska jest w płytkiej zatoce niżowej. Nadal napływa powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę, na wschodzie zachmurzenie małe. Na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, możliwe burze. Na obszarze od Pomorza Wschodniego, przez Kujawy, po centrum kraju i Górny Śląsk i Małopolskę, od godzin południowych wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 25 mm na Górnym Śląsku i w Małopolsce. Temperatura maksymalna na wschodzie i północy od 25 st.C do 28 st.C, w centrum od 20 st.C do 25 st.C, na zachodzie od 17 st.C do 20 st.C, na zachodnim wybrzeżu 15 st.C do 16 st.C. Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany zachodni i północno-zachodni. Na wschodzie słaby z kierunków wschodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju oraz na Śląsku, przelotne opady deszczu. Na obszarze od Górnego Śląska i Małopolski po centrum kraju możliwe burze, w których prognozowana wysokość opadu wyniesie do 20 mm. Temperatura minimalna od 9 st.C do 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany północno-zachodni, na wschodzie początkowo słaby zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W niedzielę w północno-zachodniej części kraju zachmurzenie umiarkowane, w południowo-wschodniej zachmurzenie umiarkowane okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie miejscami burze, lokalnie z gradem, w których może spaść do 30 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st.C nad morzem i dolinach górskich, około 22 st.C w centrum, do 25 st.C na wschodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz w porywach do 70 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 27 st.C. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w drugiej połowie nocy wzrastające do dużego. Temperatura minimalna 13 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 24 st.C. Wiatr umiarkowany, w czasie burz porywisty, północno-zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here