Korwin-Mikke: Likwidacja podatków. Pytania i wątpliwości

Na temat podatów napisałem bardzo dużo, powtarzając się po kilka razy, napisałem książkę i mówiłem o tym na wielu spotkaniach. Poniższe uwagi to odpowiedzi na pytania pojawiające się na takich spotkaniach i po takich publikacjach.

1) Dlaczego „podatów”?

– Małe dziewczyny to „dziewczynki”, małe pieniądze to „pieniążki”, małe podaty to „podatki”…

2) Czy możliwe jest funkcjonowanie państwa bez podatów dochodowych?

– Pytanie jest nonsensowne. Poprawne pytanie brzmi: „Czy możliwe jest funkcjonowanie państwa z podatami dochodowymi?” – z odpowiedzią: „Możliwe, ale przypomina to funkcjonowanie silnika na benzynę, do którego naleje się ropy”. Natomiast pytanie jest nonsensowne, bo przecież przed przeklętym wiekiem XX NIGDY i NIGDZIE tej głupoty nie było. I ludzkość rozwijała się, że aż ha!

3) Dopiero w XX wieku?

– By być ścisłym: w niektórych krajach jeszcze pod koniec XIX wieku. W USA dopiero w roku 1913. Nie twierdzę, że skutkiem tego była I wojna światowa…

4) Likwidacja podatów dochodowych spowoduje ogromną rozpiętość dochodów…

– Raczej przeciwnie. To obecnie, przy ogromnej progresji podatowej, istnieje wielka rozpiętość dochodów, bo ogromne pieniądze zarabia się nie z pracy, lecz dzięki umiejętności obchodzenia podatów; w socjalistycznej Szwecji rodzina Wallenbergów posiadała w pewnym momencie prawie połowę szwedzkiego przemysłu. W USA nikt chyba nie miał nawet 1%.

5) Ale przecież po obniżce podatów kapitaliści zaczną o wiele więcej zarabiać!!?!

– Jest to złudzenie. Ponieważ wszyscy przedsiębiorcy będą mieli obniżone podaty, konkurencja wymusi na nich podwyższenie płac pracownikom i/lub obniżkę ceny produktów.

6) Skąd wiadomo, że przedsiębiorcy obniżą ceny towarów?

– Zrobią to z dokładnie tych samych powodów, dla których sprzedają dziś buty po 100 zł, a nie po 300 zł – bo konkurencja umie je zrobić za 105 zł. Jeśli podaty wynoszą dziś 50% ceny pary butów, to konkurencja będzie w stanie je zrobić za 55 zł…

7) O ile spadną ceny, a o ile wzrosną płace? Czy można to policzyć?

– Może i można – ale po co? Ceny towarów i pracy ustawią się same w punkcie optymalnym. Różnice w różnych branżach będą zapewne różne.

CZYTAJ DALEJ: O ILE SPADNĄ CENY? O ILE WZROSNĄ PŁACE? ->

85 KOMENTARZE

 1. W XIX wieku żyło się cudownie
  1. 50% kobiet umierało przed 18 rokiem życia
  2. 50% Polaków nie było stać na buty
  3. 80% Polaków było analfabetami

  Niestety potem przyszli lewacy, wprowadzili podatki i wszystko zepsuli.

  Dziś w lewackiej UE
  1. 1% kobiet umiera przed 18 rokiem życia
  2. kobiety mają po 100 par butów
  3. jest obowiązkowa szkoła którą popierał lewak Milton Friedmann

  Jak żyć Panie Januszu jak żyć?

   • W Chinach? 😀 Chiny wychodzą z biedy dzięki kapitalizmowi jeszcze za życia niektórych starszych jedli się wzajemnie, teraz ciężko pracują i się bogacą. Chiny przy Europie to tak jakby porównać cesarstwo rzymskie z Kartaginą przed jej zburzeniem. Niby pręży muskuły… Ale niebawem zostanie zrównana z ziemią. Ja bym wolał, żeby było odwrotnie, ale dzieki wyborcom pokroju Ala Wilk to odległa perspektywa.

  • Pisze pani półprawdy, bo rzeczywiście 50% kobiet nie dożywało 18 urodzin, ale też 50% mężczyzn, a dokładnie dzieci, bo tak naprawdę ogromna umieralność dotyczyła niemowląt, których umierało rzeczywiście blisko połowa. Potem jednak wynalazki przebrzydłych kapitalistów, którzy chcieli się na tym oczywiście dorobić, jak antybiotyki, zmieniły ten stan rzeczy :).

   • No dokładnie tak dlatego rozumiem że JKM chce powrotu do czasów gdy 50% ludzi umierało przed 18 rokiem życia. Dziś 1% ludzi w lewackiej UE umiera przed 18 rokiem życia.
    Antybiotyki to wynalazek Flemminga który pracował w publicznym szpitalu ( Imperial College London).
    Zresztą obecnie prawica twierdzi że antybiotyki to zło.

  • Ala wilk, idac twoim tropem: w latach 60-70’tych w czasach glebokiej komuny i socjalizmu na raka umieralo 90% ludzi w pierwszych 5latach po wykryciu choroby. Dzisiaj (w duzo arbdziej ynkowej ogspodarce) juz tylko 20%. Podejrzewam, za jak kapitalizm by wprowadzono to to spadlo by do 1%…

   • Ale wg JKM w PRLu było więcej wolnego rynku niż w lewackiej UE.
    Na pewno w PRLu były niższe podatki niż dziś. Nie było np. VAT czy akcyzy na benzynę.
    Najmniej ludzi umiera na raka w Szwecji i Japonii gdzie jest przecież socjalizm i wysokie podatki i demokracja.

  • Przypomnę mądrym lemingom ze medycyna w XIXw a w XXw to dwie rożne sprawy. Przypomnę ze technologia komputerowa w XIXw to dwie rożne sprawy. Przypomnę ze media (prasa,radio,tv) w XIXw a XXw to dwie rożne sprawy. Przypomnę ze myślenie ludzi w XIXw a XXw to dwie różne sprawy. Wszystkie hieny lewicowe żeby utrzeć nosa kapitalistom i wolno rynkowcom potrafią wypomnieć „wyzysk robotniczy” z XIXw. Moze wtedy to było możliwe postawić przy jakieś dużej wiosce fabrykę i eksploatować tam ludzi, dzisiaj w kapitalizmie jeśli tak by się działo dzwonisz po TVN ze w tej fabryce jest wyzysk i źle traktują ludzi, robią reportaż, prasa huczy a nowy inny kapitalista jedzie już z robotami drogowymi przygotowywać fundamenty pod fabrykę obok żeby paruset niezadowolonych pracowników przeszło do niego i tyle. Tak by wyglądał dzisiaj kapitalizm i wolny rynek, ale nie bo po co, dla was się liczy czy można przejść w stringach jako transgender przez ulice i nie zostać oplutym. Absurd.

   • Medycyna rozwija się przecież w krajach lewackich a nie tam gdzie są niskie podatki.
    Wolelibyście być leczeni w Rosji czy w Szwecji?

   • Hahahahaha Dlatego Ci których stać uciekają z socjalizmu do prywatnych lecznic i do krajów gdzie medycyna jest biznesem… Nie patrz na frazesy tylko zastanów się nad istotą. Wszystko co piszesz jest kłamstwem absolutnie wszystko to typowa propaganda w stylu bolszewickim…. Małe dziecko w socjalizmie dostaje termin operacji za rok… A jego rodzice już płacili za operację od początku płacenia składek… 🙂 Teraz nie stać ich na prywatne, bo socjalizm zabrał i odebrał szansę na zapłacenie. 3/4 ludzi chodzi prywatnie do Lekarza… Bo państwowa służba reżimu dba o to, żeby zmieścić się w puli a nie zarobić i nie wyleczyć. Koniec tematu.

   • I dodatkowo teraz ci rodzice zbierają od kapitalistów na żebrach – żeby ich pociecha była leczona w klinice „KAPITALISTYCZNEJ” która oczywiście dzięki koncesjom socjalistów i etatystów oraz instytucjom w stylu WHO dba o wysokie ceny…. wraz z koncernami farm.

   • A możesz powiedzieć co lecza w Polsce prywatne lecznice? Może zawał albo raka?

  • Dolicz do tego wartość życia i cierpienia ok. 110 milionów ofiar Rewolucji Październikowej wraz z jej skutkami. Nadal wychodzi ci 1%?

   • Rewolucja Październikowa przecież nie była demokratyczna, a wg JKM demokracja to zło.

   • Hahahaha Jak to nie – Rewolucja październikowa to kwintesencja demokracji tak jak rew. francuska. Wtedy LUD bierze na siebie ciężar tworzenia ładu…. I morduje bez sensu i opamiętania a najsilniejsze skur… biorą lud za mordę i robią mu na lata wodę z mózgu – tak, że jeszcze dzieci podległych reżimowi satelitów plotą takie farmazony jak trole pokroju Ali WIlk.

  • Co za kretyńskie dane. Przed XIX wiekiem, ba tysiące lat temu ludzie mieli buty. Ciepłe i dobre (dzisiaj takie buty to krzyk mody i luksus) mokasyny każdy potrafiłby sobie sam zrobić. Ludzie zatracili tę zdolność i w ogóle 90% wszelkich zdolności dzięki ułatwianiu sobie życia. Kiedyś nie było czegoś takiego jak bezdomny…. Każdy mógł zbudować własny dom, ziemiankę, czy szałas – dzisiaj to są również modne alternatywne i hipsterskie formy zamieszkania. Dzisiaj nie ma takiej opcji, nawet na WŁASNEJ działce – bez zgody na wycięcie drzewa i budowę domu + projektu nie zbudujesz domu, nie wspomnę o wspólnym lesie 🙂 Który należy do czasowo wybieranych Panów z Wiejskiej. Ale co do domu vide muzyk zespołu DAAB – Kretyński troll jest po to, żeby się skretyniał dalej publicznie – Nie jest prawdą, że 50% ludzi nie było stać na buty – co za durny argument i co? Może biegali zimą boso po śniegu. Nie było sklepów z butami – ludzie robili buty sami, albo chodzili do szewca – te od szewca były luksusem, bo szarzy ludzie buty robili sami… To są argumenty komunistycznych pożytecznych idiotów. Mniej więcej na takim samym poziomie jak twierdzenie, że Jaskiniowca nie było stać na AJFONA… DEBIL pozostanie DEBILEM. Ala Wilk – jesteś trolem i nawet nie jesteś kobietą, kobiety z reguły są mądrzejsze od mężczyzn – statystyka by wskazywała na Jasia Kapelę… Zgadłem?

   • Kapitaliści Chińscy tłuką buty za grosze, to Twój socjalizm powoduje, że nie możesz ich kupić wysokie podatki podnoszą cenę, cła blokują ich dostępność i podnoszą cenę rodzimej produkcji, która obniżyć nie może, bo płaci podatki chroniące przed obniżeniem ceny…. Błędne koło.

   • Czyli rozumiem że tęsknisz za czasami gdy ludzie robili wszystko sobie sami? Zamiast kupować w sklepie siedzieć i szyć, cerować itp.?
    Ech wy macie jakieś dzikie fantazje prawiczki.

 2. W Wenezueli pensja minimalna to 20 dolarów miesięcznie, a cena paliwa to 3 gr za litr.
  Czy tak nie może być w lewackiej UE? Nie, bo lewacy wolą wysokie koszty pracy.

  • W Wenezueli jest także 700% inflacja (a przewidują 2000% w przyszłym roku), benzyna podrożała ostatnio ponad 10-krotnie (czyli 1000%), a i tak niemal nie sposób jej kupić (mimo, że kraj praktycznie leży na ropie), a tambylcy schudli w zeszłym roku średnio o ponad 8kg każdy z powodu niedożywienia. Faktycznie radosne perspektywy. A czy tak może być w UE? Pewnie tak, choć chyba jeszcze nie teraz…

   • No właśnie. I dlaczego? Przecież Wenezuela powinna być rajem dla inwestorów z niskimi kosztami pracy i niskimi cenami paliwa.
    Dlaczego kapitaliści wolą inwestować w Szwecji niż w Wenezueli?

   • Bo Wenezuela to socjalistyczny punkt kulminacyjny – teraz ma dwie drogi Droga Kimów z Korei Albo droga Chin czyli powrót do Kapitalizmu. A Szwecja ma elementy Kapitalizmu, które przedłużają agonię.

   • Jakie elementy kapitalizmu ma Szwecja?
    Agonia Szwecji trwa już 92 lata, bo rok 1925 to pierwszy socjalistyczny premier Szwecji.

 3. W XIX wieku Polska była pod zaborami, jako kolonia byliśmy wyzyskiwani, więc te statystyki nie dziwią.

  W EU:
  1. niby tak, ale to dlatego, że dzisiaj 18latki nie rodzą dzieci. Za to zabija się wykonując aborcję rocznie tysiące dzieci, śmiertelność się nie zmniejszyła tylko zamiast kobiet umierają dzieci
  2. 100 par? Poproszę link do takich danych i do informacji ilu jest w Polsce producentów butów?
  3. duża część społeczeństwa jest niedouczona, może potrafią pisać i czytać, ale z logiki i historii nadal są analfabetami

  • Czyli rozumiem że JKM tęskni za zaborami skoro twierdzi że w XIX wieku było lepiej niż dziś?

   1. Dziś 18-latki rodzą dzieci ale na szczęście rzadziej bo jest antykoncepcja ( tez lewacka)

   2. W Polsce są tysiące producentów butów. Kobieta w Polsce średnio kupuje 3-4 pary butów rocznie co daje ok. 100 par butów przez całe życie.
   W XIX wieku gdy nie było podatków 50% Polaków nie miało w ogóle butów.

   3. Duża część społeczeństwa jest niedouczona, ale to głównie wyborcy prawicy.
   W XIX wieku 80% Polaków było analfabetami przez co nie mogli znaleźć sensownej pracy a to oznaczało życie w biedzie.

   • W XIX w buty były szyte ręcznie, pogłowie zwierząt hodowanych na skóry było mniejsze ( nie było takich pasz jak teraz). Dlatego ceny butów były dużo wyższe ( nie licząc drewnianych sabotów wszystkie były ze skóry). Co do umieralności kobiet to poproszę o źródło, z którego czerpałaś wiedzę na ten temat. Ogólnie wtedy więcej ludzi umierało i to nie z powodu braku podatków. Wiedza medyczna i farmaceutyczna była na niższym poziomie, możliwości technologiczne do wytwarzania leków mniejsze, możliwości komunikacyjne też były słabsze więc lekarz nie zawsze mógł zdążyć… Sytuacji tej nie poprawiły podatki! To rozwój techniki i nauki, które zawdzięczamy kapitalistom.

   • Sytuację poprawiły podatki. Dzięki podatkom utworzyła się klasa urzędnicza, zaczęto budować państwowe drogi na których budowie zarobili robotnicy, zaczęto budować państwowe szpitale gdzie pracę znaleźli lekarze i pielęgniarki a więc była kasa na buty przez co zaczęła się opłacać masowa produkcja butów ( np. Bata).
    W krajach gdzie są niskie podatki nadal wiele osób chodzi boso np. w Bangladeszu czy Wenezueli.

   • Możliwości komunikacyjne w XIX wieku były mniejsze, bo drogi były prywatne i lekarz nie zdążał do chorego czy rodzącej kobiety.
    Upaństwowienie i wyasfaltowanie dróg to dopiero wiek XX i wysokie podatki.

   • ala wilk, ten co wynalazl dawno temu koło byl socjalista czy kapitalista? Jestem pewien, ze nie oblozono go podatkami. Dlatego w calej historii ludzkosci okres, wktorym pewna grupa cwaniaczkow okrada innych z ich owocow pracy to krotki, marny epizot, ktory niestety spowolnil rozwoj ludzkosci a spowodowal krwawe wojny.
    XXw byl najkrwawszy dlatego, ze pewnym degeneratom (czyt. socjalistom) udalo sie do wladzy dorwac i swoje interesy sila rozwiazywac kosztem bogu ducha winnych ludzi.

   • Ale w XX wieku to kraje niedemokratyczne były odpowiedzialne za wojny ( ZSRS i III Rzesza) a JKM twierdzi że demokracja to zło.

   • Kraje Niedemokratyczne były odpowiedzialne za wojny???????? A to ciekawe, rozumiem, że Hitler i Stalin byli Monarchami…. A Kanclerz Bismarck nie wymyslił ubezpieczeń społecznych aby zniszczyć rodzinę…

   • Aborcja to zbrodnia – jej masowość jest wynikiem pozbawienia kręgosłupa moralnego przez libertyńskich marksistów – czyli znowu socjalizm. Rosja została zsocjalizowana do tego stopnia, że dzieci wydawały na śmierć w gułagu włąsnych rodziców, a rodzice bez wiary mordują i mordowali własne dzieci, bo nie wierzą w nic. tylko materializm.
    Aborcje w Rosji to wynik rewolucji bolszewickiej….

 4. Przedsiębiorstwa obniżą ceny towarów ale tylko tych najprostszych produkowanych w Polsce.
  Natomiast przecież zagraniczne koncerny nie obniżą cen swoich samochodów, komputerów czy leków tylko dlatego że w Polsce nie będzie podatków.
  Samochód w Rosji nie kosztuje mniej niż samochód w Polsce.

  Czyli stanieje chleb, bułki czy piwo ale zdrożeją samochody, komputery, leki itp.
  Czyli kupując samochód wydamy 2 razy więcej przez co będzie stąć nas na mniej bułek czy piwa.
  Generalnie nie opłaca się taki interes.

   • Dlatego że będziemy mniej zarabiać a koncerny samochodowe przecież nie obniżą cen samochodów tylko dlatego że w Polsce są niskie podatki.
    Zobacz ile samochodów jest w Bangladeszu, ile w Rosji a ile w lewackiej UE.

   • Koncerny samochodowe w socjalizmach powodują, że trzeba dopłacać do używanych, żeby oni mogli windować ceny… Ogranicza się pod pretekstem walki o środowisko dostęp do tanich samochodów uniemożliwiając biednym walkę o lepszy byt… Socjalizm spycha ludzi na margines, Kapitalizm to kreatywna siła małych przedsiębiorczych komórek… Wielkie korporacje żyją z socjalizmu i doją nas jak chcą – korzystając z pomocy P.I. którzy wierzą, że komunizm jest rajem na ziemi… Ala zejdź na ziemię weź książki albo lepiej zacznij prowadzić biznes – zrozumiesz jakie kretynizmy wygadujesz.

   • Rozumiem że w Szwecji biedni ludzie nie mają samochodów, a w Rosji i Chinach samochód ma każdy? 🙂

   • Tak samo jak opłaca się dziś wystartować z własną firmą produkującą samochody w Wenezueli i w Bangladeszu 🙂

   • Produkcja samochodu to nie taka prosta sprawa. To już przerabiano w PRLu za którym tęskni JKM. Wyprodukowano Syrenę która okazała się takim szajsem że i tak zastąpiono ją włoskim Fiatem.

   • JKM tęskni za PRLem? Chyba za reformą Wilczka, która dała miliony firm – ale socjaluchy od Michnika i aparat władzy przeraził się utracenia kontroli i jeszcze przez 25 lat socjalizmu w PL krzykiem mody był CARO… Bez szans na polskiego Henriego Forda.

   • Reforma Wilczka spowodowała hiperinflację bo Wilczek zapomniał zlikwidować cła czyli podatek importowy. Powstały milion firm ale z powodu braku zagranicznej konkurencji ceny wystrzeliły w kosmos czego efektem była hiperinflacja którą zahamował dopiero lewak Balcerowicz.

 5. JKM wybrał sobie działkę ,, podatkową ” —- ,, on w tym robi ”, a sprawa nie jest taka – jednoznaczna . ,, Dziki wolny rynek ” to – dominacja koncernów obcych , już mocnych na rynku . Obecnie ,, korporacje międzynarodowe ” to właściwie przedsiębiorstwa ,, państwowe ” z czasów PRL . Jako świadek czasów , powiem niczym się nie różnią ! Uwolnić potencjał gospodarczy narodu , jednocześnie dbając o własny rynek , tak by ,, Rokefelerowie ” nim nie zawładneli . To jest zadanie , na obecne czasy , tylko JKM tego nie chce widzieć , on widzi to co pasuje jego ,,nacji ” i tylko to propaguje . Czasy właściciela fabryki – już minęły . Spróbujcie dzisiaj znależć kto jest fizycznym właścicielem koncernów ponad – narodowych 🙂 Nie znajdziecie – plątanina ,, spółek ” i to ma być równy partner , dla polskiego producenta ? To chyba JKM i jego wyznawcy ” to debile !!!! Myśleć ludzie to nie boli .

  • Dominacja koncernów obcych jest wtedy, kiedy rodzimy przedsiębiorca jest gnojony przez Dochodowy. Nie jeteś przedsiębiorcą ani nawet istotą w pełni rozwiniętą intelektualnie jako socjalista, Więc daruj sobie…

 6. an – to zacznij gościu produkować samochody 🙂 Ty jesteś chyba nie normalny ?
  Jet dlatego że ,, mocniejsi od nas ” będą produkować elektroniczne oprogramowanie do tych samochodów i silniki , a my klamki i blachy . Nic nie jest takie jednoznaczne jak to przedstawia JKM , to co on plecie to brednie . To cwaniak lepszej wody jak D Tusk . Potrafi posługiwać się prawdami ,, oczywistymi ” – te są nie do ,, za…..na i działają na młodych , jednocześnie przemilcza to co nie da sie wytłumaczyć ,, podatkami ” – Cwaniak !

  • Ci sami mocniejsi produkują samochody teraz! Nie rozumiem dlaczego mieliby podnosić ich ceny w Polsce ? Dlatego że nie byłoby u nas podatku dochodowego ?

   • Zarobki byłyby w Polsce wtedy mniejsze, a światowe koncerny przecież nie obniżą globalnych cen samochodów tylko dlatego że w Polsce nie będzie podatków.

  • Hahahahaha – Niestety rzeczywistość przeczy Twoim bredniom UFO. Chińczycy produkowali klamki, a teraz? Bez wystrzału powoli przejmują kontrolę nad światem, tylko dzięki porzuceniu realnego socjalizmu… na rzecz kapitalizmu i małej przedsiębiorczości, bo to się uzupełnia idealnie… Wenezuela za to jest przykładem raju lewaków z ich podatkami i redystrybucją. AMEN.

   • W Wenezueli pensja minimalna to 20 dolarów, a cena paliwa to 3 gr za litr.
    To raczej raj dla prawiczków którzy płaczą że w UE są wysokie koszty pracy.

 7. Podatki dochodowe są jawną kradzieżą i rozbojem na ludziach.
  Tylko niskie podatki wraz z wolnością gospodarczą są gwarantem rozwoju i postępu ekonomicznego dla ludzkości.
  Marksistowskie hieny żerują na okradaniu ludzi wysokimi podatkami żeby kreować setki tysięcy bezużytecznych biurokratów wykonujących nikomu niepotrzebną pseudoprace.

  • W Bangladeszu i Wenezueli są niskie podatki, te kraje to ideał polskich prawiczków.

   W Szwecji socjalizm jest od 90 lat. Szwedzi przez ten czas zostali tak okradzeni wysokimi podatkami przez kolejne socjalistyczne rządy, że dziś majątek przeciętnego Szweda to 100 000 euro.
   Majątek przeciętnego Polaka to 15 000 euro, majątek przeciętnego Chińczyka to 10 000 euro, majątek przeciętnego Rosjanina to 5000 euro.
   Wysokie podatki = bogactwo.

   • Wenezuela to kraj w którym podatki są jednymi z najwyższych ma świecie (skarbowcy.com), na wskroś socjalistyczny. Reszta co o niej piszesz to prawda. Bieda tam straszna mimo, że śpią na ropie. Niskie podatki są w Kuwejcie i Lichtensteinie.
    Gdzie Ty wyczytałaś o prywatnych drogach w Polsce? Kto Ci powiedział, że państwowe szpitale leczą ludzi (zawsze myślałem że to lekarze)? Ten wywód o wprowadzeniu podatków i zwiększeniu opłacalności masowej produkcji butów to prawdziwy wygibas umyslowy. W końcu jak wpadłaś na pomysł, że po zlikwidowaniu podatku dochodowego będziemy mniej zarabiać?

   • W Wenezueli są niskie koszty pracy – pensja minimalna 20 dolarów miesięcznie.
    Dla porównania w socjalistycznej Szwecji pensja minimalna to 2000 dolarów miesięcznie.
    Gdzie wolałbyś inwestować – w Wenezueli gdzie pensja to 20 dolarów czy w Szwecji gdzie pensja to 2000 dolarów.
    W XIX wieku wszystkie drogi były prywatne i polne. Nie było wtedy dróg asfaltowych bo były niskie podatki.
    Państwowe szpitale lecza ludzi? No pewnie że nie. W Polsce dziś umieralność jest taka jak w XIX wieku?
    Przecież w Rosji i Chinach i Bangladeszu zarabia się mniej niż w Polsce. Natomiast w Szwecji gdzie są najwyższe podatki na świecie pensja minimalna to 2000 dolarów miesięcznie.
    To oczywiste że wyższe podatki = wyższe pensje.

 8. Koszty pracy to nie to samo co pensja pracowników. Chodzi tu o obciążenia nakładane na pracujących( różnego rodzaju podatki). W Wenezueli są one bardzo duże, dlatego ludzie zarabiają mało. Nie ma własności prywatnej. Wszystko w rękach państwa czyli… socjalizm. Raj w który chciałabyś żyć. Co do Szwecji to napisz ile za tą pensję mażna kupić, ile kredytu ma przeciętny Szwed . Oni wcale nie chwalą sobie tych podatków.
  Wszystkie drogi nie były prywatne. Za poruszanie się tymi polnymi nikt nie pobierał opłat, mimo że do kogoś należały. Nie było na nich asfaltu bo go jeszcze nie wynaleziono. Dziś lekarze poruszają się szybciej , bo jeżdżą samochodami. Najszybciej gdy nie używają dróg ( helikoptery medyczne). W Rosji ,Bangladeszu i Chinach też są podatki. Mówimy o ich likwidacji!
  Jeśli chodzi o podatki i pensje to jest tak: wstajesz o 4 rano i trolujesz do 23. Gdybyś nie musiała od zarobionych pieniędzy odprowadzić podatków, mogłabyś pospać dłużej , a zarobiłabyś tyle samo. Wyspałabyś się i może nie pisałabyś więcej bzdur. Mogłabyś oczywiście procować tak samo długo i zarobić więcej. Wolność! Kupiłabyś np. droższy samochód. Nie dletego że producent podniósłby Ci cenę. Po prostu bardziej luksusowy.
  Idę spać. Pamiętaj nie ma co walczyć z prawdą i zdrowym rozsądkiem. Pozdrawiam!

  • Tu masz porównanie ile można kupić za pensję w Szwecji a ile w Wenezueli
   https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Sweden&country2=Venezuela&city1=Stockholm&city2=Caracas
   Czyli jest to co pisałam. W Wenezueli tańsza jest żywność, ubrania, benzyna itp. ale to jest niwelowane przez wysoką jak na Wenezuelę cenę samochodu. VW Golf w Szwecji kosztuje tyle samo co w Wenezueli. Czyli w kapitaliźmie da się żyć dopóki nie masz takich ohydnych potrzeb jak np. samochód na który wydasz kilkaset pensji.
   Dlatego JKM proponuje nam Wenezuelę czy Bangladesz. Tania żywność, tanie stare szmaty zamiast normalnych ubrań, tania benzyna ale co z tego jak samochody megadrogie.

   • HAHAHAHAH CO ZA DEBILIZMY. Nie masz pojecia o świecie, bo nigdzie nie wyjechałeś najwyraźniej – podziękuj socjalizmowi. Ja dzięki kapitalizmowi wyjechałem tu i tam swoje widziałem i wiem, że elementy kapitalistyczne powodują, że Auto w USA można kupić za paręset dolarów, a socjalistyczne pamiętam z PRL – niebotyczna cena i w ogóle pozwolenie na malucha…. Żarty… Kretyńskie wypowiedzi tworu Ala Wilk… Daj spokój Jasiek K. Przeproś rodziców i wracaj do domu.

   • W USA za paręset dolarów kupisz rzęcha który ci się zaraz rozpadnie.
    JKM uważa że w PRLu było lepiej niż w UE bo w PRLu były niższe podatki niż w UE.

  • Ale nawet jak wynaleziono asfalt to przecież drogi budowało państwo za pieniądze odebrane podatnikom a nie prywatne firmy.
   Helikoptery medyczne zamiast karetek? Ty jesteś normalny? 🙂

   • „Były kraje, gdzie budowa sieci była na początku wyłączną domeną państwa (Belgia, Hanower), ale były i takie, gdzie budował je wyłącznie kapitał prywatny (Brytania, USA). W większości krajów jednak pierwsze linie kolejowe budowane były jako przedsięwzięcia prywatne. ” – To piszą nawet w Wikipedii – jako lewak musisz przyjąć jako aksjomat 🙂

  • Gdyby Szwedzi nie chwalili sobie wysokich podatków to
   1. głosowaliby na inne partie niż socjalistyczne
   2. masowo emigrowaliby za pracą do Rosji, Chin, Bangladeszu i Wenezueli

   • Szwedzi przeważnie uciekają do USA i Australii omijając wszelkie socjalistyczne badziewia.

   • W USA przecież rządzą lewacy Obama i Trump. A Australia to kłębowisko węży i pająków 100 razy wolę szwedzkie mrozy.
    Kapitalizm jest w Rosji i Chinach a tam przecież żaden Szwed nie ucieka.

   • Szwedzi tak bardzo chwalą sobie wysokie podatki, że kupują w Polsce i uciekają do Azji. W coraz większym stopniu. Szwecja ma to co ma dzięki konserwatyzmowi i pracowitości, a nie wysokim podatkom. Wolny rynek uratował niedawnego bankruta, który przejadł cały majątek dzięki marksistowskim kretynizmom. Nie masz o Szwecji pojęcia. Lewak bierze zawsze wycinek rzeczywistości i wymyśla alternatywną historię dla niego… Szwecja ma potężny dług, wyludnia się i wysprzedaje swój majątek. To kwestia czasu gdy rypnie. Bo nie ma takich zasobów jak Norwegia. Bardzo lubię Szwecję i nie mogę patrzeć jak umiera.

  • A gdzie ja napisałam że chciałabym żyć tam gdzie jest wszystko w rękach państwa? To absurd. Moim ideałem jest Szwecja gdzie firmy państwowe wytwarzają 50% PKB a nie 100%.

 9. Szwecja nie została zniszczona przez wojnę światową bo była państwem neutralnym! Stąd między innymi jest u nich jak jest i nie musieli wydawać pieniędzy na odbudowę państwa ze zgliszczy powojennych. Mogli się spokojnie rozwijać. Kompletnie nie bierzesz tego pod uwagę w swoich „obliczeniach”.

  Do tego nie bierzesz pod uwagę tego kto tymi zabranymi ludziom pieniędzmi zarządza i jakie w danym kraju panują obyczaje. Jakie są u nas możesz sobie przeczytać tutaj (500! afer i przekrętów PO) http://blogpress.pl/node/7889

  Jak chcesz oddawać swoją kasę w ręce innych ludzi to twoja sprawa, ale nie myśl sobie że pozjadałeś/aś wszystkie rozumy i że wiesz jak to jest, bo tak naprawdę NIE WIESZ tylko tak ci się wydaje. Nie można przykładać jednej i tej samej miary do wszystkiego, gdyż za dużo czynników ma na to wpływ.

  • Wybaczamy…. I prosimy o podniesienie poziomu trollingu, bo ten prezentowany uwłacza godności homo sapiens…. Doprowadza do łez, że są ludzie o tak niskim ilorazie inteligencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here