Tak Polska walczy z nielegalną imigracją. Więźniowie oczyszczają z krzaków granicę z Ukrainą

Skazani odsiadujący wyroki w zakładach karnych na Podkarpaciu posprzątają pas przy granicy Polski z Ukrainą. Pierwsza grupa więźniów z ZK w Medyce już rozpoczęła akcję sprzątania – poinformował rzecznik tamtejszego zakładu karnego kpt. Piotr Pijanowski. Więźniowie pracują dobrowolnie i bezpłatnie.

Więźniowie usuwają oni głównie przeszkody ograniczające widoczność w pasie granicznym w tym m.in. drzewa, wiatrołomy, krzewy. Teren prac obejmuje obszar 15 metrów w głąb terytorium kraju od linii granicznej. Granica z Ukrainą na tym górskim odcinku to miejsce największego przemytu nielegalnych imigrantów do Polski.

Rzecznik dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie mjr Jarosław Wójtowicz poinformował, że do pracy na granicy zgłosiło się łącznie 35 osadzonych z czterech zakładów karnych, położonych blisko granicy państwa. Więźniowie skierowani do pracy to skazani za lżejsze przestępstwa i pozytywnie ocenieni przez służbę więzienną- zapewnił Wójtowicz.

Czytaj też: Morawiecki oszalał! Chce wprowadzić podatek 75% za wypłatę odkładanych przez Polaków pieniędzy

„W dużej części jest to granica zewnętrzna Unii Europejskiej przebiegająca w trudnym, górskim terenie Bieszczadów. Często niemożliwe jest wykorzystanie do prac sprzętu mechanicznego, a wtedy niezawodny jest właśnie człowiek i siła jego mięśni, bo człowiek jest w stanie dotrzeć w miejsca, gdzie sprzęt nie dojedzie” – zauważył mjr Wójtowicz.

Sprzątający otrzymali od Służby Więziennej niezbędny sprzęt do pracy i odzież ochronną. Ich pracę w terenie nadzorują funkcjonariusze Straży Granicznej. Pierwsza akcja sprzątania z udziałem skazanych odbyła się jesienią ubiegłego roku. Wówczas więźniowie pracowali na takich odcinkach granicy, które wymagały najpilniejszej interwencji. Przepracowali łącznie około 3,5 tys. godzin.

Zobacz też: Tak skończyli terroryści z Londynu. Chwilę po ataku na ostatnią ofiarę policjanci wpakowali w nich 50 kul. Szokujące nagranie z miejskiego monitoringu [VIDEO]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here