Nie płaciłeś abonamentu? Urząd Skarbowy może do ciebie zapukać. Zobacz na jaką sumę mogą ci wystawić rachunek

Flick: Iain Watson

PiS nie odpuszcza w sprawie abonamentu RTV. Klientów płatnych platform telewizyjnych może czekać niemiła niespodzianka – donosi Radio ZET. Chodzi o nowelę ustawy o abonamencie RTV, która ma wejść w życie jeszcze w tym roku.

Według ustaleń rozgłośni Poczta Polska będzie przekazywać urzędom skarbowym tytuły wykonawcze, na podstawie których fiskus będzie ściągał w trybie zaległości podatkowych należność abonamentową za 5 lat. Ile? Nawet 1,5 tys. zł.

Czytaj też: Znany reżyser do Niemców: „Chcecie znowu w Polsce siłą zakładać obozy? Dacie swój ‚know-how’ i przyślecie swoje załogi?”

Właściciele prywatnych platform TV już biją na alarm. Obawiają się masowej utraty klientów, którzy będą woleli zrezygnować z ich usług niż płacić kary za abonament radiowo-telewizyjny.

W myśl nowych przepisów poczta będzie występować o zapłacenie zaległego abonamentu na zasadzie domniemania posiadania telewizora. Nie będzie to dotyczyć tych osób, które zdecydują się uiścić abonament za pół roku z góry.

Projekt ustawy o nowych zasadach abonamentowych rząd przyjął pod koniec maja. W uzasadnieniu napisano, że nakłady na media publiczne w Polsce są na najniższym poziomie w całej Unii Europejskiej. Polska ma także największy wśród krajów europejskich ubytek w poborze opłat abonamentowych.

Poprawa poboru opłat abonamentowych ma nastąpić dzięki włączeniu dostawców telewizji płatnej (operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych) do procesu rejestracji odbiorników oraz identyfikacji ich użytkowników.

Przeczytaj też: Donald Trump zrobi wielki prezent Jarosławowi Kaczyńskiemu? Są przecieki

radiozet/PAP/Wolność24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here