Biedronka umacnia się na rynku książki. Sprzedaż liczona w milionach

Zgjęcie ilustacyjne fot. Wikipedia 4.0 autor: Jacek Halicki

Od poniedziałku wielka dostawa książek do sklepów sieci Biedronka. Firma po raz czwarty dołącza do akcji „Książka na św. Jana”. W ciągu pięciu lat sprzedała już 35 mln książek. 

Od 19 czerwca w ramach akcji do sklepów ma trafić 70 tytułów skierowanych zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W ofercie dla najmłodszych będą książki wspierające rozwój, pozwalające poznać otaczający świat i wzmacniające logiczne myślenie.

Dorośli w biblioteczce Biedronki znajdą dla siebie kryminały, thrillery i książki sensacyjne, sieć proponuje m.in. „Kłamcę” – Nory Roberts czy „Zapisane w wodzie” – Pauli Hawkins, autorki bestsellera „Dziewczyna z pociągu”. Poza tym będzie można dostać biografię Romana Polańskiego, wywiad rzeka z Józefem Stalinem czy książkę o Marii Czubaszek.

Biedronka po raz czwarty dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Książka na św. Jana”. Jej celem jest promowanie czytelnictwa poprzez zachęcanie do kupowania książki jako prezentu dla bliskich – czytamy na next.gazeta.pl.

Biedronka umacnia się na rynku książki. Statystyki wskazują, że aż 63 proc. Polaków nie przeczytało ani jednej książki. Spowodowało to zniknięcie co dziesiątej księgarni z rynku. Swoją pozycję wzmocniła za to właśnie Biedronka i Empik.

Zobacz: Trump ma 565 firm i długi w Deutsche Banku. Opozycja: „To może mieć związek z kontaktami na Kremlu”

Źródło: next.gazeta.pl

Czytaj też: Niemcy kpią z „polskich stref” na urlopach i oskarżają Polaków o izolacjonizm. A tak wyglądają ich strefy

Zobacz też: Wojna według Koreańczyków. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście [VIDEO]

Zobacz też: Śmierć słynnego matadora. Przerażający wypadek w czasie corridy [VIDEO]

5 KOMENTARZE

  1. Zamykanie księgarń spowodował tak zwany „darmowy podręcznik” a nie spadek czytelnictwa bo z tym branża sobie poradziła. Dokończy działa kolejny socjalistyczny potworek czyli tzw. „ustawa o książce”. Wtedy zostaną już tylko empiki, biedronki, żabki i matrasy. Księgarń nie będzie wcale

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here