Trump ma 565 firm i długi w Deutsche Banku. Opozycja: „To może mieć związek z kontaktami na Kremlu”

Donald Trump. Foto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Donald Trump w piątek złożył w Biurze Etyki Rządowej (BER) dokumenty w sprawie swojego majątku. Okazało się, że amerykański prezydent na ponad 500 firm i jest zadłużony w niemieckim Deutsche Banku. Opozycja łączy to z jego domniemanymi kontaktami z Kremlem.

W zeszłym roku w ramach swojej działalności Trump miał 565 pojedynczych firm, dzięki którym zarobił 594 mln dolarów. Odnotowano też co najmniej 315 mln długu, w większości w Deutsche Banku. Przedstawiony BER formularz nie jest jednak tak szczegółowy jak zeznanie podatkowe, którego prezydent USA cał czas nie chce upublicznić.

Z przedstawionych informacji wynika, że Trump przestał być szefem większości firm 19 stycznia 2017 r., na dzień przed zaprzysiężeniem. W reszcie przedsiębiorstw z funkcji zrezygnował wcześniej.

Jak wynika z dokumentów Trump w Deutsche Bank Trust Company America, należącym do Deutsche Bank ma co najmniej 130 mln dolarów długu. Opinia publiczna zainteresowała się szczególnie powiązaniami Trumpa z niemieckim bankiem w kontekście „rosyjski afery”.

Kongresmeni z opozycyjnej partii demokratycznej wezwali bank do opublikowania informacji o swoim zamożnym kliencie. Krytykują oni przede wszystkim, że nie zostało jak do tej pory wyjaśnione, czy kredyty w tym banku, udzielone Trumpowi, miały poręczenie rosyjskiego rządu lub czy wiązały się one w jakiś inny sposób z Rosją. Bank odmówił udzielenia tych informacji, wskazując na ochronę danych osobowych – czytamy na onet.pl.

Departament Sprawiedliwości, kilka komisji Kongresu i nadzwyczajny śledczy będą wyjaśniać, czy Rosja miała jakiś wpływ na przebieg amerykańskich wyborów prezydenckie.

Zobacz: Oto jak wygląda aukcja kobiet na niewolnice seksualne. A to dopiero początek ich dramatu [FOTO]

Źródło: onet.pl

Czytaj też: Za pieniądze z Amber Gold chcieli wykończyć LOT i przejąć jego rynek? Szefowa komisji śledczej ujawnia nieznane kulisy afery

Zobacz też: Wojna według Koreańczyków. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście [VIDEO]

Zobacz też: Śmierć słynnego matadora. Przerażający wypadek w czasie corridy [VIDEO]

11 KOMENTARZE

 1. Dlaczego idol prawiczków Trump musiał brać kredyt w ohydnym niemieckim banku zarządzanym przez lewaków?
  Biznes jakiś temu geniuszowi nie wyszedł czy co?
  Taki miliarder powinien mieć full własnej kasy 🙂

  • Deutsche Bank to światowy bank, który jest w stanie zacząć kryzys na całym świecie jeśli tylko jego fundamenty się zaczną sypać. Deutsche bank jako główny bank światowy ma za zadanie przedstawić i skłonić biznesmenów do korzystania z oferty ich banku czy inwestowanie razem z nimi. Większość biznesmenów czy firm zarabia poprzez kredyt nazywa się to właśnie zarabianiem na zadłużeniu, ale jak widać nieznajome jest to dla Ciebie bo żyjesz w swojej bańce z tlenem 😀
   Przyrównaj jego dług, czyli pasywo w stosunku do jego aktyw w postaci nieruchomości, gotówki, akcji, indeksów czy innych instrumentów giełdowych 😛
   Ala wilk prosimy już o niewypowiadanie się na jakikolwiek temat bo 12 latek jest w stanie zrównać Cię z poziomem chodnika 😀

   • Deutsche Bank jest zarządzany przez lewaków. Przecież Niemcy to teraz lewacki kraj, bo nie rządzi tam ukochana przez polskich prawiczków NSDAP.

  • DB ma siedziby w kilkudziesieciu krajach. Nie jest zarzadzany przez lewakow tylko przed kapitalistow, ktorzy rzadzacych lewakow maja w kieszeni. Dlatego nalezy zlikwidowac socjalizm i niesprawiedliwa redystrybucje srodkow z kieszeni biednych do bogatych, bo taki jest wlasnie glowny cel socjalizmu.

 2. Ala Wilk, widać że nie znasz się na biznesie i nie prowadziłaś nigdy własnej działalności. Branie kredytów pod rozwój jest czymś normalnym, spłacasz je potem długi czas. Ale pieniądze płyną i jeśli interes wyszedł spłacasz kredyt bez problemu.

   • Ala Wilk kredyty dzielą się na dobre i złe.
    Zły kredyt tzn. na pasywa, które przynoszą tylko wydatki.
    Dobry kredyt kiedy zarabiasz na zadłużeniu np. wynajem mieszkania.
    Nie wypowiadaj się nie pytana 😛

 3. Dobry kredyt jest w prawicowym banku – w chińskim, rosyjskim czy gdzie tam jeszcze jest wolny rynek.
  Zły kredyt jest w niemieckim banku – bo w niemieckich bankach rządzi lewactwo.
  Dlaczego Trump wziął kredyt akurat w niemieckim banku?

  • Ala wilk, powinnas sie leczyc. Ziejesz „mowa nienawisci”:)))
   Nie ma prawicowych i lewicowych bankow. Kapitalista bierze kredyt tam, gdzie jest najkorzystniej. Czasem korzystnie jest w takim kraju i banku, gdzie dodatkowo kapitalista dostanie oprocz kasy inne przywileje nnie. zwolnienie z podatkow, itp. A takie rozdawanie przez rzadzacych to juz lewacka patologia. Chyba nie zaprzeczysz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here