Do 79 wzrosła liczba zabitych w pożarze wieżowca Grenfell Tower [VIDEO]

pozar w Londynie / foto: Twitter: Wulkany świata‏

Najnowszy bilans pożaru londyńskiego wieżowca mieszkalnego Grenfell Tower to 79 zabitych bądź zaginionych, którzy – jak się przypuszcza – zginęli – poinformował w poniedziałek komisarz Stuart Cundy z policji metropolitalnej. Wcześniej podawano liczbę 58 ofiar.

Cundy powiedział też, że odnalazło się pięć osób, które były uznane za zaginione. Ludzie ci są cali i zdrowi.

Czytaj też: Zamach w Londynie. Policja: „To był atak na Londyn oraz wszystkich londyńczyków.” Ale muzułmańskie ataki nazywali „incydentami”

Komisarz zastrzegł, że liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć, choć zapewne nie tak bardzo, jak rosła w ostatnich dniach; cały czas trwa przeszukiwanie zgliszcz.

Zbudowany w 1974 roku blok mieszkalny Grenfell Tower zapalił się krótko przed godz. 1 w nocy czasu lokalnego (godz. 2 w Polsce) 14 czerwca.

Pożar wybuchł 14 czerwca przed godziną 1 czasu lokalnego (godzina 2 czasu polskiego). W ciągu kilkunastu minut ogień objął cały budynek. Grenfell Tower został zbudowany w 1974 roku.

W latach 2015-2016 Grenfell Tower przeszedł poważny remont, w trakcie którego wymieniono między innymi okna i wzmocniono elewację.

PAP/EPA: WILL OLIVER

Grupa mieszkańców prowadząca blog Grenfell Action Group oskarżyła jednak operatora budynku o stworzenie „niebezpiecznych warunków do życia” i „nierespektowanie przepisów dotyczących bezpieczeństwa”. Ostrzegali, że błędne zarządzanie nieruchomością „jest receptą na ogromną katastrofę w przyszłości”.

Przeczytaj też: Oto jak wygląda aukcja kobiet na niewolnice seksualne. A to dopiero początek ich dramatu. Dżihadyści więzili je nawet w kościołach [FOTO]

PAP/Wolność24

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here