Dowódca NATO w Europie chce odbudować relacje z Rosją

Jesteśmy na złym kursie, jeśli chodzi o relacje z Rosją; jeśli to się nie zmieni, sytuacja ulegnie pogorszeniu – mówi b. dowódca wojsk NATO w Europie gen. Philip Breedlove. Powinniśmy szukać drobnych spraw, w których można byłoby współpracować z Rosją, tak by odbudować zaufanie – ocenia.

„Jesteśmy na złym kursie, jeśli chodzi o relacje z Rosją. Musimy zmienić sposób, w jaki komunikujemy się z tym krajem i w jaki sposób z nim współpracujemy. Ponieważ jeśli dalej będzie to wyglądało tak, jak teraz, sytuacja ulegnie pogorszeniu, a na to nie możemy sobie pozwolić” – mówi generał.

„Dlatego jestem zwolennikiem poszukiwania małych spraw, w których moglibyśmy współpracować z Rosją, tak by odbudować zaufanie, współpracę w drobnych kwestiach” – przekonuje.

„Jeśli to by się powiodło, moglibyśmy pracować nad większymi sprawami. Wcześniej czy później, jeśli odbudujemy zaufanie i zobaczymy, że druga strona jest tak samo chętna, by robić właściwe rzeczy, wtedy będziemy mogli zająć się ważnymi sprawami, na wszystkich granicach NATO, nie tylko w Syrii” – mówi b. dowódca wojsk NATO w Europie.

„Są rzeczy, które musimy w Syrii zrobić w pierwszej kolejności, ponieważ musimy mieć pewność, że dążymy do tego samego celu. W tym konflikcie Rosja nie ścigała DAESH, ale walczyła przeciwko rebeliantom, z których część, naszym zdaniem, ma prawo walczyć” – powiedział.

Według generała, jeśli chodzi o Ukrainę, „musimy przywrócić zaangażowanie obu stron w porozumienia mińskie”. Zdaniem Breedlova w relacjach z Rosją należy „uporządkować małe sprawy, by móc ruszyć ku większym”.(PAP)

O NATO pisaliśmy w
Obrona NATO przy wsparciu amerykańskich bombowców. Czy tak wyglądać będzie przyszła wojna? Ćwiczenia Saber Strike pod Orzyszem [VIDEO]

2 KOMENTARZE

  1. Dokładnie. Dlatego właśnie polskie prawiczki nienawidzą NATO, bo wymaga od ich idola Putina przestrzegania porozumień mińskich które sam podpisał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here