Janusz Korwin-Mikke: „Takiej bandy złodziei i utracjuszy nie było w dziejach ludzkości. Ci ludzie własną matkę sprzedadzą za pieniądze!”

Janusz Korwin-Mikke fot. Jan Bodakowski

W swoim najnowszym wpisie na Facebooku Janusz Korwin-Mikke przyrównał sytuacje podatników w III RP z sytuacją niewolników.

Zdaniem Janusza Korwina-Mikkego „jeżeli podatki razem ze składkami na ZUS wynoszą około 83%, to trzeba przypomnieć, że w ustroju niewolniczym, niewolnik miał prawo do zatrzymania dla siebie 10% tego co zarobił poza domem.

Wielu niewolników nie przepijało tych pieniędzy i je odkładało, dzięki czemu mogli się wykupić. Teoretycznie jesteśmy w lepszej sytuacji niż niewolnik w starożytnym Rzymie, ale nie zapominajmy, że właściciel niewolnika miał obowiązek go nakarmić, zapewnić mieszkanie i przyodziać.

W naszym przypadku sami musimy sobie zapewnić niezbędne do przeżycia elementy, przez co nasza sytuacja gospodarcza jest gorsza niż niewolnika w Rzymie. Właściciel niewolnika miał oczywiście prawo powiedzieć mu – nie wolno ci jechać samochodem bez pasów, bo mi się zabijesz. Ja za ciebie płacę i mam prawo wymagać żebyś je zapiął.

To kolejny drobny, ale bardzo charakterystyczny przykład. W naszym własnym samochodzie mamy się zapinać pasami, jak chce tego nasz pan. Różnica pomiędzy niewolnictwem w starożytnym Rzymie, a obecnym jest taka, że raz na cztery lata możemy sobie tego pana wybrać. Natomiast partia, która ustrój niewolniczy chce zlikwidować jest tępiona i odsuwana.

Jeżeli chcemy się rozwijać i spłacić dług publiczny, to trzeba obalić ten ustrój. Dopóki będziemy pod okupacją Unii Europejskiej nie będziemy w stanie uwolnić się od zadłużenia. Prędzej czy później Unia się rozpadnie. Nie przewidzimy tego, czy będzie to za tydzień lub dziesięć lat, ale że gospodarka w końcu trzaśnie to pewne!

Ludzie czują, że są okradani i w końcu się zbuntują. Obecna klasa polityczna to jest banda złodziei, przy których arystokracja francuska to przy nich kupa uczciwych i przyzwoitych, przezornych ludzi. Takiej bandy złodziei i utracjuszy nie było w dziejach ludzkości. Ci ludzie własną matkę sprzedadzą za pieniądze!”

42 KOMENTARZE

 1. Jasne. I tak samo jak niewolnicy podatnicy są trzymani na siłę w lewackiej UE i nie mogą wyjechać do Rosji, Chin, Bangladeszu czy gdzie tam jeszcze jest Wolny Rynek.
  Angela Merkel wszystkim paszporty pozabierała.
  JKM miał w tej Brukseli operowany wyrostek czy mózg? 🙂

 2. Różnica między niewolnictwem i UE jest taka że z UE każdy może wyjechać w każdej chwili do wolnorynkowego kraju typu Rosja czy Chiny bez podania przyczyn.
  Niewolnik w Rzymie nie mógł wyjść z domu bez zgody pana, a co dopiero mówić o wyjeździe poza Rzym.
  JKM jak zwykle pisze brednie, ale prawiczki uwierzą bo gdyby myśleli to byliby lewakami.

   • Ale gdzie wyjechało? Przecież Polacy nie wyjeżdżają do Rosji i Chin gdzie jest Wolny Rynek tylko do lewackich krajów UE gdzie są wysokie podatki.

    Ludzie wyjeżdżają do krajów gdzie są wysokie podatki – nie odwrotnie.

   • No ja wlasnie wyjechalem do Chin. Duzo tu tez innych Polakow, Niemcow, Meksykanow, Brytoli, Amerykancow, Meksykancow, itd. Wszedzie biale geby. Co ty na to tepa dzido?

  • Polskie prawiczki, jak wam się nie podoba w lewicowej UE to możecie przepisać cały majątek na Państwo razem z ziemią, która była od pokoleń w posiadaniu waszej rodziny i wyjechać do Rosjii godzie rządzi Putin w metrze. Dzisiaj w UE i dołączonej do niej Polsce rządzi Komisja Europejska, chętnie przyjmiemy wasz majątek i waszą ziemię, jak się nie podoba w lewackiej UE, to – won! – na brzegach Afryki północnej stoją w blokach miliony kandydatów na wasze miejsce, których chętnie przyjmiemy, a oni chętnie przyjmą wasze miejsce i nasze idee.

 3. W czasach gdy rządziła arystokracja francuska połowy Francuzów nie było stać na buty.
  Dziś pod rządami lewaka Macrona który nakłada wysokie podatki Francuzki mają po 100 par butów.

  • Przecież jak Jakobini i reszta lewakow przejeli władze to wszyscy mieli po 100 par butow hahaha a rewolucja francuska skończyła się powstaniem firmy adidas. Co za durny odbyt ta ala wilk.

   • Według waszych teorii w socjaliźmie ludzie powinni chodzić boso bo zostali okradzeni przez rząd a fakty są takie że Francuzki mają dziś po 100 par butów.
    A przed 1790 rokiem przecież Francuzi nie byli okradani przez arystokrację.

  • Gdyby francuzki mialy dostęp tylko do towarów z lewackich krajów europy zachodniej, to ceny tj. 500€ za parę butów nie pozwoliły by im na wygodne życie. A tak wykorzystują wolno rynkowe kraje, gdzie koszty pracy są niskie.

  • Bardzo głupi przykład, od tamtej pory zmieniła się produkcja butów oraz technologia , kiedyś szewc może przez tydzień robić parę butów może więcej ale nie tak dużo jak teraz to buty mimo woli cena ich spadała względem pobytu ale jak zarobił to utrzymał całą rodzinę, teraz taki szewc bankrutuje, tak jak u nas koszty utrzymania lokalu ,prądu i materiały zbyt drogie są no i oczywiście to są wyjątkowi klienci ale i to nie pomorze aby z tego się utrzymać 😉

 4. Ale my lewacy wolimy mieszkać w Szwecji i płacić 80% podatku z 100 000 zł z czego zostaje nam 20 000 zł miesięcznie niż mieszkać w Bangladeszu i płacić 10% podatku z 888 zł z czego zostaje nam 800 zł miesięcznie.
  Prawiczki wolą zarabiać 800 zł miesięcznie, lewacy wolą zarabiać 20 000 zł miesięcznie.

  • Kto cię trzyma na siłę w UE? Angela Merkel zabrała ci paszport? To możesz pojechać do ambasady Rosji w Warszawie poprosić o azyl.

   • A z jakiej racji mam wyjeżdżać z kraju, trzeba się pozbyć okupanta. No ale ty byś spierdalala do Rosji jak Bierut po pierwszym uderzeniu granata.

   • Co masz przeciwko Bierutowi? Przecież za Bieruta
    1. nie było demokracji
    2. były niskie podatki
    3. nie było parad gejów
    Bierut powinien być idolem polskich prawiczków

  • To czemu wszystkie komuny pierdolnely bez pomocy wojny? Znowu się powtarzasz. Szwecja zbudowała bogactwo na liberalnej gospodarce dawno dawno temu, a teraz je rozpierdala swoimi socjalizmami, a ty sobie wkrecaj z że to dzięki temu. Co za gimbłazen naiwny od zandberga.

   • Szwecja miała liberalną gospodarkę 90-100 lat temu – od 85 lat ma socjalizm który wpędził Szwedów w taką nędzę że dziś majątek przeciętnego Szweda to 100 000 euro.

   • Za komuny były niższe podatki niż w UE dlatego komuna upadła.
    JKM przeciez pisał nie raz że w PRLu była wolność gospodarcza w porównaniu z UE.

   • W XIX wieku w Szwecji była liberalna gospodarka. Wtedy Szwecja była biedna. Natomiast od 1932 roku w Szwecji jest socjalizm. Przed 85 lat socjaliści tak okradli Szwedów że dziś majątek przeciętnego Szweda to 100 000 euro.

   • Durne pooskie prawiczki. W trakcie tych wakacji wybieram się po raz kolejny do Szwecji, daje uroczyste lewicowe słowo honoru, że odwiedzę Malmo i zrobię vlog pokazujący jak wygodnie żyje się Szwedom, w prawdziwym socjaliźmie i wam pokażę. Zobaczycie, że moje słowa to szczera prawda, a nie tępy bełkot bez pokrycia. Będziecie wstydzić się prawicowego ujadania widząc lewicowy raj.
    Jeżeli skłamie, albo was nie przekonam, to na wizji zjem artykuł Korwina z gazety bez popijania – słowo!!!
    Przyjmujecie zakład?
    Przyjmujecie zakład?

   • uj nie socjalizm. W Szwecji jest kapitalizm, zawsze był. W Polsce był socjalizm, dlatego mamy niższe dochody.

 5. !00% racji panie Januszu.
  Ale w tym nieszczęśliwym kraju, jakim jest Polska, tylko kataklizm mógłby mieć jakiś wpływ na zmianę mentalności.

  • Ja się dziś uśmiałam z bzdur jakie pisze JKM. Jakie niewolnictwo? Ktoś JKM trzyma na siłę w lewackiej UE? Przecież był w wolnorynkowej Syrii nie mógł tam zamieszkać na stałe?
   Nawet leczył się w pańśtwowym szpitalu w lewackiej Brukseli zamiast w prywatnym szpitalu w wolnorynkowej Moskwie 🙂

   • Znowu udowadniasz swój debilizm.

    Ludzi gówno obchodzi to jakie są podatki w kraju do jakiego jadą. Ich obchodzi jedynie przelicznik, czyli ile zarobią za godzinę i ile będą mogli sobie za to kupić. Natomiast obniżenie podatków (nie odbieranie i rozdawanie pieniędzy) jest jedynym normalnym sposobem by ten przelicznik był dużo lepszy u nas, czyli żeby ludzi zatrzymać i zaprosić nowych.

    Podobnie kraje do których jadą nie są takie jakie są dlatego, że mają podatki tylko dlatego że w odpowiednim czasie nakradli się kosztem innych, dlatego teraz mogą być bogatsi i wyzyskiwać inne kraje dużo sprawniej. Niemcy, Wielka Brytania, Francja to wszystko ciągnące się latami historie podbojów słabszych i wyzyskiwania ich pracy w cel budowania swojej korzyści.

    P.S

    A co do niewolnictwa to niewolnikowi także wolno było odejść, ale mu się to NIE opłacało.

 6. Ala Wilk czepiła się tej Szwecji a to nie jest żaden miarodajny przykład . Szwecja nie została zniszczona przez dwie wojny światowe ponieważ była krajem neutralnym. Natomiast znacznie wzbogaciła się na dostawach dla walczących stron np. eksportując rudę żelaza dla przemysłu zbrojeniowego.

 7. Ala wilk, slabe argumenty. Butow jest wiecej, bo się ich wiecej produkuje. Wtedy byly produkowane ręcznie. To wynalezienie przemyslowej produkcji spowodowalo, że mamy wszystkiego pełno. Czyli zły kapitalizm. Przeciętny robotnik je lepiej niż średniowieczny król nie dlatego, że jest socjalizm, tylko produkcja i cywilizacja przemyslowa oraz nowoczesne rolnictwo. To dlatego każdy „niewolnik” ma lodówkę, buty etc. Bo jest bardzo dużo towarów.

 8. Marksistowska ideologia jest niczym innym jak zmodernizowaną formą niewolnictwa realizowanego poprzez opresyjny aparat państwowy.

 9. To wszystko co dzisiaj mamy, dzisiejszą technikę, poziom życia, zawdzięczamy kapitalizmowi. Kapitalizm jak raz ruszy to ciężko go zatrzymać. Doszliśmy do takiego poziomu technologi, że w końcu politycy spostrzegli się, że mogą kraść, a nikt tego nie odczuje, dlatego postanowili przekupić ludzi ich własnymi pieniędzmi. Ludzie przeszli trudne czasy wojen, więc nie protestowali, chcieli tylko pokoju. Powiedzmy sobie szczerze – w normalnym ustroju Keynes nie byłby dla polityków żadnym autorytetem w dziedzinie ekonomi, ale w pewnym momencie był im na rękę i zaczęli go promować. I do dziś tak to się kręci – co kolejny rząd, to większe wydatki publiczne i większy deficyt, ale ileż można żyć na kredyt i dodrukowywać pieniądze? Kiedy to wszystko trzaśnie to przecież ta sterta papierków stanie się nic nie warta, tak samo jak kryptowaluty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here