Warto dbać o dobre imię Polski! Niemieckie podręczniki z „polskimi obozami” kończą jako makulatura

Grafika z akcji German Death Camps.

Podręczniki „Geschichte und Geschehen Oberstufe Klasse 11” zostaje masowo wycofywany z niemieckich księgarni. Wydawnictwo zaprzestało już dystrybuowanie go na rynek, a niezgodne z prawdą historyczną wersje kończą jako makulatura. To doskonały przykład na to, ze zawsze warto walczyć o prawdę i honor narodu polskiego.

Wydawnictwo Ernst Klet odpowiedziało Reducie Dobrego Imienia, która zareagowała na kłamliwe sformułowania „polskie obozy zagłady” zastosowane w podręczniku, które firma wypuściło na niemiecki rynek.

Zobacz też: Liderzy Britain First w Polsce: „Zazdrościmy wam! Jesteście ostatnią nadzieją dla Europy” [VIDEO]

Bawarskim szkołom, które korzystają z podręcznika, zaproponowano wymianę strony zawierającej termin. Resztę egzemplarzy wycofano z dystrybucji – czytamy na tvp.info.pl.

„W swojej korespondencji Tilo Knoche, prezes wydawnictwa Ernst Klet, zapewnia także, że jest w stałym kontakcie z ministerstwem kultury Bawarii odnośnie procedury zatwierdzenia zmian w podręczniku” – brzmi komunikat Reduty Dobrego Imienia.

„W związku z zaistniałą sytuacją, za którą wydawcy przepraszają, przygotowana została także dodatkowa lekcja do pobrania dla szkół” – dodano. Materiał dotyczy używania kłamliwego i haniebnego sformułowania – polskie obozy zagłady.

W tej sprawie interweniowała również ambasada polski. nasza dyplomacja w ostatnim, czasie za każdym razem reagują w takich przypadkach.

W podobnych przypadkach masowo w obronie polskiej historii stają prawicowe media i sami obywatele. Ten przykład udowadnia, że warto!

Zobacz: Dramat na ringu w Kanadzie. 34-letni pięściarz nie przeżył walki [VIDEO]

Źródło: tvp.info.pl

2 KOMENTARZE

  1. nie wiem po co niemcy to robia. teraz maja inny problem ni z przeklamywanie historii, wkrotce zostana zniszczeni przez „religie pokoju”. tym powinni sie zajac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here