Wielki seks-skandal w Watykanie! „Numer trzy” po papieżu oskarżony molestowanie dzieci [VIDEO]

George Pell / PAP/EPA: PAUL MILLER

To jeden z największych seksskandali w dziejach Watykanu! Skarbnik Watykanu, australijski kardynał George Pell, został w czwartek formalnie oskarżony o dopuszczenie się napaści seksualnych. Sprawa dostojnika „z pewnością zachwieje najwyższymi szczeblami Watykanu” – uważa agencja AP. Choć oficjalnie nie ujawniono treści aktu oskarżenia, najprawdopodobniej chodzi o pedofilię.

Kardynał Pell, który jest prefektem Sekretariatu ds. Ekonomii, czyli odpowiednikiem ministra finansów w Watykanie, to według BBC osobistość numer trzy w Kościele katolickim oraz – jak podkreśla AP – najwyższy w historii dostojnik watykański, który usłyszał zarzuty w związku ze skandalem dotyczącym nadużyć seksualnych wśród duchownych.

Czytaj też: „To rasizm!” Kontrolerzy wyrzucili z pociągu czarnego imigranta za brak biletu. Ale lewacy wiedzą swoje… [VIDEO]

Policja poinformowała, że postanowiła postawić Pellowi zarzuty po otrzymaniu w maju dowodów od australijskiej prokuratury. Jak zaznaczono, zarzuty dotyczą przypadków molestowania seksualnego i są oparte na oskarżeniach więcej niż jednej osoby.

Szczegółowych informacji o zarzutach nie ujawniono. Kardynał ma się stawić przed sądem w Melbourne 18 lipca.

Pell stanowczo odrzuca oskarżenia i zapowiedział, że uda się do Australii, by się przed nimi bronić.

-„Powtarzam, jestem niewinny. Te oskarżenia są błędne. Sama idea molestowania seksualnego jest mi wstrętna” – podkreślił Pell w wydanym oświadczeniu.

Rzecznik Watykanu Greg Burke przekazał mediom, że papież Franciszek „z żalem” dowiedział się o postawieniu zarzutów kardynałowi i udzielił mu urlopu, by mógł się bronić. Dodał, że reforma finansów Watykanu będzie kontynuowana także pod nieobecność Pella.

Od lat kardynał Pell pozostawał jedną z czołowych postaci Kościoła katolickiego w sprawach takich jak homoseksualizm, AIDS czy badania nad komórkami macierzystymi. Angażował się także w odpowiedź Kościoła na doniesienia o pedofilię wśród australijskich duchownych.

Jednocześnie dostojnikowi od lat zarzucano, że jako arcybiskup Melbourne, a potem Sydney lekceważył i tuszował zgłaszane mu przypadki pedofilii wśród księży.

Z tego powodu w lutym 2016 roku złożył za pośrednictwem telemostu z Watykanu wyjaśnienia przed australijską świecką komisją, badającą sprawę pedofilii i reakcję różnych instytucji na skandal. Hierarcha przyznał wówczas, że Kościół popełnił „ogromne błędy” w podejściu do skandalu pedofilii.

Pod koniec zeszłego roku Pell sam znalazł się w centrum zainteresowania, gdy australijska policja przesłuchała go w Watykanie w związku z zarzutami pedofilii. Według portalu Vatican Insider Pellowi zarzucano, że jako zwykły ksiądz w mieście Ballarat koło Melbourne dopuścił się w latach 70. i 80. czynów seksualnych wobec nieletnich.

Zarzuty wobec kardynała to cios dla papieża Franciszka, którego polityka „zerowej tolerancji” wobec pedofilii w Kościele straciła w ostatnich latach na wiarygodności – ocenia AP.

Agencja przypomina, że z powołanej przez papieża komisji niezależnych ekspertów ds. zwalczania pedofilii i ochrony nieletnich odeszły dwie osoby, dawne ofiary przestępstw seksualnych księży, a sam Franciszek po oporze Watykanu odrzucił propozycję komisji w sprawie ustanowienia sądu do rozpatrywania spraw biskupów oskarżanych o pedofilię.

Według AP sprawa Pella, watykańskiego „ministra finansów”, dodatkowo utrudni zarządzoną przez Franciszka reformę finansów Stolicy Apostolskiej. Agencja przypomina, że w zeszłym tygodniu spekulacje o niewykonalności tego zadania podsyciło odejście ze stanowiska głównego audytora po dwóch latach pięcioletniej kadencji.

Pytany w ubiegłym roku o zarzuty pedofilii wobec Pella, papież powiedział, że nie chce oceniać tej sprawy, „dopóki nie zrobi tego wymiar sprawiedliwości„.

Przeczytaj też: „To rasizm!” Kontrolerzy wyrzucili z pociągu czarnego imigranta za brak biletu. Ale lewacy wiedzą swoje… [VIDEO]

se.pl/PAP/Wolność24

7 KOMENTARZE

 1. Zboczeńcy to zboczeńcy, im ważniejszą funkcję pełni tym kara powinna być wyższa(szczególnie jeśli jest to ksiądz bądź nauczyciel).

  • Już osądziłeś? Zarzuty dotyczą czynów sprzed 30-40 lat. Nie przesądzając, ciśnie się na usta jedno pytanie, dlaczego teraz widzą światło dzienne?.

   • To proste. Tych skandali już tak dużo i tak drastyczne ze nie w sposób już o nich milczeć i ignorować. Rozwój mobilnych urządzeń medialnych ujawnianie tych rzeczy i publikowanie gdzie się da, jeszcze ułatwia to.

 2. Brytyjczycy od 500 lat niszczą kościół katolicki wszelkimi metodami , nie cofając się równiez przed ludbójstwem . Trudno oceniać sprawę, której szczegółów nie znamy . Żyjemy w czasach próby ostatecznej likwidacji kościoła katolickiego , więc pewnie wszystkie chwyty są dozwolone .
  Jeśłi można będzie wsadzić do pierdla 3 osobę w Kościele po papieżu na podstawie np zeznań kilku 50-60 letnich facetów , opowiadających o wydarzeniach sprzed 40 lat , to sam papież nie jest bezpieczny .

 3. uważam , ze pell rusza bandytów finansowych i złodziei w Banku Watykańskim i oni mu podlożyli świnie. Oni ratują swoją skórę bo bankierzy to najwięksi bandyci.

 4. Przede wszystkim żeby cokolwiek się zmieniło w tym państewku watykańskim to księża powinni normalnie mieć żony tak jak jest to napisane w piśmie, Bóg nie zabronił im na posiadanie żon, to jest wytwór watykanu ,który zrezygnował z kobiet po to żeby zgadzał im się hajs, kurwa czaicie to, zamiast kobiet wybrali to żeby mieć pełne sakiewki i władzę nad ludem, która myśli ,że poprzez celibat poświęcają się dla ludzi….makabra. Zwyczajnie im odpierdala bez kobiet i się biorą za małe dzieci…. to jest tragedia i powiem tylko tyle ,że Chrystus nie ma z tym nic wspólnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here