Juncker bezradny! Nie ma zgody na ukaranie Polski i Węgier

Jean Claude Juncker. / fot. Wikipedia/Radoslav Polak

Na posiedzeniu klubu ECR J-C.Juncker przyznał, że 2/3 państw jest przeciw uruchamianiu przeciw Polsce i Węgrom art. 7 Traktatu UE – obwieścił na Twitterze europoseł Marek Jurek. Dla samego przewodniczącego Komisji Europejskiej przyznanie takiego stanu rzeczy musiało stanowić okropną potwarz. 

Rządzący w państwach członkowskich UE liczą się ze zdaniem polskiego rządu. Przewodniczący KE Jean-Claude Juncker  na posiedzeniu klubu ECR powiedział, że 2/3 państw jest przeciwna zastosowania traktatu art. 7 UE przeciwko Polsce i Węgrom.

Wcześniej Juncker wielokrotnie odgrażał się, że oba te kraje poniosą konsekwencje za to, że ośmielają się sprzeciwiać Brukseli.

Artykuł nr 7 Traktatu o Unii Europejskiej, o którym się początkowo mówiło, przewiduje sankcje dla kraju naruszającego wartości unijne. I prowadzi do odebrania danemu krajowi prawa głosu w Radzie. Aby jednak można to było zastosować potrzebna jest zgoda wszystkich krajów członkowskich, na poziomie ich przywódców – czytamy na wsedno24.pl.

Zobacz: Niemcy, Francja i Włochy przeciwko Trumpowi. Bredzą, że ograniczanie gospodarki to „szansa na dobrobyt”

Źródło: wPolityce/Dziennik.pl

4 KOMENTARZE

  1. Bo sie pokapowali ze moze beda musieli ratowac sie ucieczka do tej wlasnie „nacjonalistyczno-nazistowskiej ” Europy wschodniej jak beda chcieli ratowac swoje biale dupy- byloby zabawnie patrzec sie jak cala europa zachodnia stoi w dlugich kolejkach do urzedu imigracyjnego w Kielcach i Suwalkach, a swoja droga przydalby nam sie wyzszy wskaznik przyrostu naturalnego😉

    • Do czego potrzebny ci jest wyższy wskaźnik przyrostu naturalnego ? Nie liczy się ilość ludzi, ale jakość ich życia. Lepiej żyć w bogactwie w małym gronie, niż w wielkiej populacji klepać biedę. Szwajcarzy, obywatele Liechtensteinu, Monako, Luksemburga jakoś nie płaczą, że jest ich mało, dzięki temu, że się dobrze rządzą i są bogaci. Więcej ludzi to więcej problemów, łatwiej zorganizować życie dla kilku milionów niż dla kilkuset milionów. Bangladesz jest 2 razy mniejszy od Polski, a ma 160 mln populację – myślisz, że przez to jest ich tam tak dużo to żyje im się lepiej ?

      • Problemem nie jest ilość, a struktura wiekowa. Po niej się poznaje czy dana populacja jest w fazie rozwoju, stagnacji czy zaniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here