Lewandowski zapłacił już Niemcom ponad 100 mln zł! Zobacz jaką część zarobków musi oddawać

Robert Lewandowski fot. Facebook

Robert Lewandowski zapłacił w Niemczech już ponad 100 milionów złotych podatku – informuje „Super Express”. Polski napastnik jest zobligowany oddawać tamtejszemu fiskusowi prawie połowę swoich zarobków. 

Gwiazdor naszej reprezentacji zarabia w Bayernie Monachium 15 mln euro na sezon, ale to nie wszystko. Do tego dochodzą jeszcze umowy sponsorskie. Lewandowski promuje takie marki jak Huawei, Nike czy Gillette.

Jak wielkie pieniądze to i wielkie podatki. Szczególnie w tej części świata. Najlepiej zarabiający polski sportowiec musi oddawać niemieckiemu fiskusowi 45 proc. tego co zarobi.

„Napastnik zarobił na niemieckich boiskach ponad 60 milionów euro, czyli ponad 250 milionów złotych. Z moich wyliczeń wynika, że oddał już ponad 100 mln jako podatek” – pisze dziennikarz Piotr Koźmińśki.

Lewandowski nowy kontrakt ze swoim klubem podpisał w grudniu 2016 roku.

Zobacz: Robert Lewandowski będzie miał swoją ulicę. Dla niektórych to za wcześnie

Źródło: „Super Express”

4 KOMENTARZE

    • Kiedyś, dawno temu, ale już gdy dinozaury wyginęły:-) starożytni Grecy wymyślili coś takiego jak Olimpiada. Tam dostąpili tylko mężczyźni, bo wszyscy byli nadzy i kobiety nie były wpuszczane.
      Ale teraz będzie najlepsze: zwycięzca takich świetnych, normalnych rozgrywek dostawał na głowę wianuszek z jakiegoś zielska i tyle. Teraz jakiś zasraniec co umie tylko kopać gumowy balon obszyty skórzanymi łatkami zarabia 11 milionów euro rocznie.

      • Tak to wyglądało w teorii. Lewandowski teoretycznie za zostanie królem strzelców dostał też tylko miniaturkę armatki. Ani wtedy ani obecnie sportowi idole tłumów nie mieli krzywdy.

  1. Będzie wspaniale, kiedy tych wszystkich urzędników z takimi sumami na koncie i wyłudzeniami wreszcie ludzie powieszą, tradycyjnie według kultury. Żerowanie na kimś raczej nie jest zgodne z prawem. Może sobie ktoś podstawiać w nieskończoność różne dane, i pisać co mu przyjdzie do głowy ale za własne pieniądze. Niech też żyje za własne pieniądze, to inaczej zobaczy świat. Jak widać żer na kimś, kto jest w życiu w czymś na prawdę świetny państwa uwielbiają. W Polsce pewnie zapłaciłby 200 mln złotych z racji, że Polacy całe życie tylko brać, dać i robić za nich, bo się należy. I to jest w sumie polityka w praktyce, a nie w teorii. A jak, nie to Polak sobie przyjdzie i ukradnie. Stereotypy to dla ludzi z dobrymi zarobkami nie są aktualne, dla ludzi, którzy nie wiedzą nic poza tym, że się należy to kradzież rzecz „święta”. Jak żyć, to samemu za własną głowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here