Papież izolowany w Watykanie. Czy Kuria Rzymska zmusi go do abdykacji?

Papież Franciszek

Papież Franciszek jest coraz bardziej osamotniony w Watykanie. Jego działalność popierana przez część wiernych, nie jest popularna w Kurii Rzymskiej. Tam narasta krytyka papieża. Czy jego pontyfikat skończy się podobnie jak jego poprzednika, abdykacją?

Seria dymisji i rezygnacji, jaka od pewnego czasu dotyka Watykan, świadczy o tym, że za Spiżową Bramą trwa walka o kierunek w którym podąży Kościół Katolicki.

Czytaj też: Kolejna seks-afera w Watykanie! Tym razem zamieszany jest w nią zaufany człowiek papieża

Papież ma wielu wrogów i to nie tylko z powodu wali z pedofilią, jak przedstawiają to liberalne i lewicowe media. Oczywiście w Watykanie nie brak osób, które mają ten haniebny grzech na sumieniu, ale, z powodu jego tzw. progresywności.

Czytaj też: Mafia na wojennej ścieżce z papieżem Franciszkiem. „Gdyby nie my, ISIS zamieniło by już Watykan w meczet

Rozgrzeszenie z powodu zabijania nienarodzonych dzieci, porównanie chrześcijaństwa z komunizmem budzą sprzeciw nie tylko w Watykanie. Do tego dochodzi stanowisko papieża w sprawie uchodźców przybywających do Europy, które mija się z opinią większości Europejczyków.

To wszystko powoduje, że dla wielu hierarchów w kurii, papież jest postrzegany nie jako reformator, ale zagrożenie. Można nawet mówić o pewnej izolacji papieża w Watykanie. Poprzednik papieża Franciszka, papież Benedykt XVI był uważany za wyjątkowego konserwatystę i de facto został zmuszony do abdykacji. Czy ten sam los spotka papieża Franciszka, który z kolei jest uważany za zbyt postępowego?

Nie wykluczone. Kuria Rzymska, jeśli w końcu uzna, że papież na serio zagraża jej interesom i prowadzi kościół w niewłaściwym kierunku, nie będzie się wahała. Nec Hercules kontra plures.

4 KOMENTARZE

  1. Dawać na stolec Piotrowy Benka 14! Odpoczął parę lat i niech sobie dobierze jakiegoś Panzerkardynała na prawą rękę ii niech zrobią porządek ze Stolicą Apostolska, która zaczyna przypominać stajnię Augiasza.

  2. Co macie przeciwko rozgrzeszaniu z aborcji? Przecież w Rosji gdzie rządzi wasz idol Putin wykonuje się milion aborcji rocznie w majestacie prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here