Rysiu straszy PiSem. Teraz sędziowie pro PiS mają skazywać niewinnych za to, że podpadli komuś z PiS. Według logiki Rysia do tej pory sędziowie pro opozycja musieli skazywać niewinnych za to podpadli komuś z jego obozu dzisiejszej opozycji

PAP: Grzegorz Michałowski Ryszard Petru

Znany polski intelektualista, ekonomista, i amant, Ryszard Petru straszy PiSem. Tym razem sędziowie pro PiS mają skazywać niewinnych za to, że podpadli komuś z PiS. Według logiki Rysia do tej pory sędziowie, dziś zaangażowani po stronie opozycji, musieli skazywać niewinnych za to, że niewinni podpadli komuś z obozu dzisiejszej opozycji.

W swoim wpisie na Facebooku Ryszard Petru stwierdził:

„Jesteś apolityczny? Nie podpadłeś „dobrej zmianie” poglądami, wpisami na Facebooku lub działalnością na rzecz WOŚP-u?

Wkrótce i tak możesz przegrać w sądzie, nawet jeśli racja jest po Twojej stronie. Wystarczy, by Twój przeciwnik miał „lepsze” poglądy i znajomości w PiS-ie.

Polskie sądy rocznie mają do rozpatrzenia aż 15 mln spraw.

Wkrótce o wyrokach takich jak: alimenty, sprawy spadkowe, nakazy zapłaty dla dłużników, konflikty z pracodawcą, niesprawiedliwe decyzje skarbówki itp. zdecydują sędziowie ręcznie sterowani i nominowani przez Zbigniewa Ziobrę.

Jeden człowiek zyska ogromną władzę nad dotychczas niezależnym systemem.

Zgadzam się ze wszystkimi, którzy twierdzą, że sądownictwo wymaga głębokiej reformy. Ale czy reformą jest uzależnienie wszystkich sędziów od jednego polityka?

Sąd Najwyższy decyduje między innymi o ważności wyborów, ważności referendum, kontroluje pracę sądów niższych instancji i organów państwowych. Rozstrzyga w sprawach zwyczajnych obywateli, którzy uznali, że w postępowaniach prowadzonych przez sądy niższych instancji nie znaleźli sprawiedliwości.

Po zmianach wprowadzanych przez PiS najwyższym nieformalnym sędzią będzie Zbigniew Ziobro, a ostatecznym wyrokiem będzie jego opinia”.

Domniemywanie, że sędziowie nominowany przez Ziobrę będą nieuczciwi, ma takie same nikłe podstawy, że dzisiejsi sędziowie są nieuczciwi.

Jan Bodakowski

O Ryszardzie pisaliśmy w
Chciał zaorać przeciwnika, ale przegrał. Zobacz jak Petru wkurzył kobietę. To nagranie jest hitem w sieci [VIDEO]

4 KOMENTARZE

  1. U tefałenów wajcha już przestawiona, tak więc Rysiowi nie pozostaje nic innego jak robić za klałna w wsiokowym cyrku.

  2. Lech Wałęsa to jest prosty człowiek. Robi się z niego jaja, bo sam głupoty opowiadał. Ale pan Rysio jest człowiekiem wykształconym i skoro niektórzy zwracają mu uwagę, że też głupoty gada to nie zapala mu się w głowie czerwone światełko, że coś z nim jest nie tak?

    • Jeden agenciak lepszy od drugiego. A tak nawiasem to ci debilie z WSI/SMIERSZ naprawdę nie jaką już kogo brać. Kompletny brak kadr. Same zdegenerowane tumany, przedstawiciel narodu kukułczego, założonego w okupowanej Polsce przez ruskiego okupanta, aby wykopał naród polski ze swojego gniazda i zajął jego miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here