Dzicz! Ich bestialstwo nie zna granic. Islamiści brutalnie rozprawiają się chrześcijanami w Kenii

źródło: youtube

Islamiści z terrorystycznej organizacji Asz Szabab zamordowali 13 chrześcijan. Do morderstwa doszło w osadzie Kipini na wybrzeżu Kenii. Ofiarom obcięto głowy, strzelano do nich i dźgano maczetami. 

Chrześcijanom kazano recytować islamskie dogmy. Ponieważ nie chcieli tego robić zostali zabici – poinformowało źródło portalu christiannews.net.

Jak wynika z relacji świadków, radykałom w brutalnym mordzie pomogli muzułmańscy mieszkańcy pobliskich wiosek. W Kenii 80 proc. ludzi to chrześcijanie, niecałe 10 proc. to islamiści.

Apelujemy do rządu w Nairobi o natychmiastowe śledztwo i zatrzymanie muzułmanów, którzy pomagają terrorystom z Asz Szabab – powiedziała jedna z osób, której udało się przeżyć brutalny atak.

W odpowiedzi na apel władze wprowadziły godzinę policyjną, służby będą patrolować tamten teren przez kolejne trzy miesiące.

Asz Szabab jest organizacją powiązaną z Al-Kaidą i składa się z 14 tys. bojowników. Chcą przejąć władzę w somalijskiej wojnie domowej, która trwa od 1991 roku. Ich celem jest ustanowienie kalifatu na podbitych terenach i wprowadzenie prawa szariatu.

Kenia wspiera Somalię w wojnie z muzułmanami, dlatego od 2011 roku znajduje się na czarnej liście bojowników z Asz Szabab. W 2013 roku dokonali zamachu terrorystycznego w stolicy kraju – Nairobi, zginęło wtedy 71 os., a 175 zostało rannych.

Zobacz: Miriam Shaded bojkotuje popularną marki wody. Dopatrzyła się islamskiej symboliki. Ma rację?

Źródło: christiannews.net/wolnosc24.pl

4 KOMENTARZE

  1. Prawicowa ortografia i prawicowa logika w jednym.
    Putin wyrzyna chrześcijan na Ukrainie – Putin dobry.
    Islamiści wyrzynają chrześcijan w Kenii – islamiści źli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here