Islamiści z Państwa Islamskiego wzywają do porywania europejskich dzieci. Zobacz, co napisali na łamach propagandowego magazynu

fot. twitter/bbc.com z lewej: Chór King's College Choir w Cambridge

Państwo Islamskie za pośrednictwem propagandowego magazynu wzywa swoich wyznawców do porywania europejskich dzieci.

Na łamach internetowego magazynu Rumiyah, używanego przez Państwo Islamskie do szerzenia propagandy oraz rekrutacji nowych członków, pojawił się apel do dżihadystów w Wielkiej Brytanii, aby porywali nie-muzułmańskie dzieci.

Czytaj też:  Kara śmierci w Turcji? „Zdrajcy będą mieli odcięte głowy”. Erdogan zapowiada gotowość do zaostrzenia prawa

Artykuł, pod którym pojawiło się zdjęcie młodych chłopców z brytyjskiego chóru King’s College Choir w Cambridge został opatrzony podpisem „Dopuszczone jest porywanie dzieci Harbi Kuffar (nie-Muzułmanów).

Podobną taktykę Państwo Islamskie stosuje na Bliskim Wschodzie, głównie w Iraku. Dżihadyści dopuścili się tam setek uprowadzeń jazydzkich dzieci, które zwykle trafiały do niewoli lub były szkolone na zamachowców-samobójców. Niektóre źródła podają również, że część z nich była używana jako „ludzkie tarcze” podczas walk z iracką armią.

Nigdy wcześniej jednak podobne praktyki nie były prowadzone na terenie Europy. ISIS po raz pierwszy wezwało swoich wyznawców, aby porywać brytyjskie dzieci.

Jak piszę amerykański dziennik The Sun, jeden z ekspertów ds. wywiadu ostrzegł, że taki rozkaz ze strony dżihadystów zwykle wiąże się z natychmiastową odpowiedzią ze strony ich europejskich zwolenników.

„W przeszłości widzieliśmy, że podobne wezwania do konkretnych i bezpośrednich działań ze strony Państwa Islamskie skierowane do jego wyznawców często kończyły się rzeczywistymi zamachami” – dodał.

Przykładem mogą być ostatnie ataki tzw. „samotnych wilków” w Europie, które miały miejsce niedługo po tym jak dżihadyści wezwali na łamach swojego portalu do przeprowadzania zamachów podobnych zamachów przy użyciu pojazdów i noży.

Czytaj też: Jemeński generał: „USA chcą, żeby arabskie kraje się wzajemnie wytępiły”

W artykule, który pojawił się pod koniec tygodnia w magazynie Rumiyah, Państwo Islamski pisze ” Jeżeli Muzułmanin porywa nie-Muzułmanina, albo jego dzieci, lub atakuje ich w jakikolwiek inny sposób, wówczas życie i własność harbi kuffar (nie-Muzułmanów- red.) należy do niego”.

Państwo Islamskie wzywa także do przywłaszczania sobie mienia niewiernych, które stanowi pośrednio ich narzędzie w walce z dżihadystami.

Źródło: The Sun/Wolnosc24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here