Tragiczny pożar jednego z budynków. 22 osoby spłonęły żywcem [VIDEO]

foto: YouTube

Co najmniej 22 osoby zginęły, a 3 zostały ranne w pożarze, który wybuchł w chińskim mieście Changshu, leżącym w Delcie Jangcy w prowincji Ciangsu (Jiangsu) na wschodzie kraju. Do zdarzenia doszło o godzinie 4:30 lokalnego czasu.

Śledczy podejrzewają, że za tragedią może stać podpalacz, który celowo podłożył ogień pod budynek mieszkalny. Świadczyć mają o tym ślady spalonej benzyny na miejscu zdarzenia oraz zamknęte od zewnątrz drzwi.

Jak podała chińska telewizja, policja aresztowała podejrzanego o nazwisku Jiang. Wciąż nie są znane motywy działania sprawcy.

Nagranie ze zdarzenia przedstawia mieszkańców uciekających w panice i wołających o pomoc. Widać na nim także, że okna były zablokowane przeciwwłamaniową kratą, co utrudniało ludziom ucieczkę.

Czytaj także: Islamiści z Państwa Islamskiego wzywają do porywania europejskich dzieci. Zobacz, co napisali na łamach propagandowego magazynu

6 osobom udało się uciec z płonącego budynku, 3 z nich zostały ranne i trafiły do szpitala. Jedna osoba jest wciąż poszukiwana.

Źródło: New York Times / straitstimes.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here