Trump nazwał Iran „bandyckim państwem”. Teheran oburzony. „Trump powinien poszukać przyczyn przewrotów i rebelii w swej arbitralnej i konfliktowej polityce”

Flickr: Hagmann Report

Irańskie MSZ oświadczyło w sobotę, że „arbitralna i konfliktowa polityka” prezydenta USA Donalda Trumpa stanowi zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa. Była to reakcja władz w Teheranie na słowa Trumpa, który nazwał Iran „państwem bandyckim”.

-„Trump powinien poszukać przyczyn przewrotów i rebelii w swej arbitralnej i konfliktowej polityce i działaniach oraz w polityce i działaniach swych aroganckich i agresywnych sojuszników w regionie” – powiedział rzecznik resortu spraw zagranicznych Iranu, cytowany przez agencję prasową IRNA.

Czytaj też:Trump zmiażdżył Macrona żeliwnym uściskiem dłoni. W komiczny sposób siłowali się na ręce. Nagranie robi furorę [VIDEO]

Trump powiedział w czwartek, że źródłem nowych zagrożeń na świecie są „państwa bandyckie”, takie jak Korea Północna, Iran i Syria oraz rządy, które je wspierają i finansują”.

Napięcie w stosunkach między Waszyngtonem a Teheranem wzrosło, od kiedy na prezydenta USA został wybrany Donald Trump, który często mówił o Iranie jako o głównym popleczniku terrorystów.

Czytaj też:Nie czytali regulaminu. I zgodzili się na… 1000 godzin czyszczenia toalet! Zobacz o co chodzi

BBC/Wolność24

7 KOMENTARZE

    • Właśnie. Niszczenie faszyzmu w Europie przez Putina musi być ukarane. Na takie bandyckie działania Putina żaden szanujący się komunista/ka nigdy nie pozwoli.

      • Zabicie 3000 chrześcijan na Ukrainie to niszczenie faszyzmu?
        Przecież Poroszenko to prounijny lewak

  1. Iran ma rację. Iran to państwo, które od setek (ponad 400 lat) lat na nikogo nie napadło i jakoś nie przypominam sobie, by Irańczycy podkładali bomby w Europie czy USA. Za to bandyckie USA tylko po II WŚ napadały na inne kraje niezliczoną (na pewno ponad 70x) ilość razy. Oddziały specjalne USA w zeszłym roku przeprowadziły operację w 130 krajach! Amerykańskie drony po bandycku zabijają rocznie ok. 6500 osób, z tego 1 na 30 wg CIA była terrorystą a wg Lekarzy bez Granic 1 na 50. Teraz wojsko USA wspiera w Syrii islamskich obcinaczy głów walczących z najbardziej demokratycznym i świeckim rządem wśród państw arabskich. :-)))))))))))))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here