[TYLKO U NAS] Feministki, miłośnicy UE, KOD, PO i Nowoczesnej. Manifestacja przeciwników PiS przed sejmem [FOTORELACJA]

Mateusz Kijowski Przeciwnicy PiS fot Jan Bodakowski

W stolicy przed sejmem nie ma już właściwie miejsca na duże demonstracje. Ulica Wiejska jest wąska, zastawiona zaparkowanymi samochodami, i w połowie zamknięta z powodu budowy budynków przed parlamentem. Skwerki i park na Wiejskiej, są ogrodzone, z jednej strony budowany jest duży budynek, z drugiej strony pomnika, na zagrodzonym terenie ustawiona jest konstrukcja kontenerów mieszkalnych i biurowych dla pracowników budowy.

Jest to zaletą dla organizatorów protestów nie gromadzących tłumów. Nawet kilka tysięcy osób szczelnie wypełnia przestrzeń przed sejmem. Z tej zalety skorzystali organizatorzy dzisiejszego protestu przeciwników PiS przed parlamentem.

Tłumek uczestników protestu przed sejmem nie był jednak zbity i zwarty jak to bywa na demonstracjach PiS (zwolennicy PiS stoją blisko siebie niczym hindusi, i nie da się przecisnąć przez ich szpaler – przez co robią wrażenie mniej licznych). Przez demonstracje przeciwników PiS można było swobodnie przechodzić w jedną i drugą stronę.

Jak na demonstracjach PiS tak na demonstracji przeciwników PiS przeważali emeryci. Różnił ich status ekonomiczny. Podczas gdy po ubraniach zwolenników PiS widać, że to ludzie ubodzy, obierający się w tanią odzież, to po emerytach przeciwnych PiS widać, że mają kasę i ubierają się w droższych sklepach (protest sytych i bogatych zadowolonych z III RP protestujących przeciw partii reprezentującej Polaków nie będących beneficjentami systemu jest zrozumiały).

Dzisiejsza manifestacja przeciwników PiS zgromadziła więcej ludzi młodych, zapewne był to efekt przyłączenia się do protestu aktywistów lewicowej partii Razem i gejów. Jednak i tak na tle wielokrotnie liczniejszych demonstracji narodowców (np. Marszu Niepodległości) składających się głównie z młodych ludzi, to demonstracje przeciwników PiS można śmiało podsumować słowem „emeryci”.

Aktywiści czy to gejowscy czy polityczni, z agresją reagowali na moją koszulkę z napisem „Red is bad”, dodatkowo przeciwnicy PiS wymieniając mnie z mienia i nazwiska wulgarnie proponowali, żebym opuścił ich zgromadzenie.

Nad tłumem przeciwników PiS powiewały flagi UE, tęczowe gejowskie (w kilku wariantach zależnie od preferencji seksualnej), PO, Nowoczesnej, Razem, feministek i KOD. Transparenty przeciwników PiS głosiły: „takie ich prawo jak ich sprawiedliwość”, „PiS = PZPR”, „hańba”, „władza PiS = kierunek Korea Północna”, „niszcz kaczyzm”, „zostaw puszcze do cholery”, „PiS off”, „spieprzaj dziadu”. Z plakatów wynikało też, że PiS to małpa z brzytwą i agenci Putina.

Tylko kilka transparentów było związanych z rzekomym tematem demonstracji – „wolne sądy” (co jest adekwatne do działań PiS, która to partia chce przyśpieszyć postępowanie w sądach, obecnie są szokująco wolne), „nie ma zgody na pisądy”.

Treści na transparentach jednoznacznie wskazywały, że przeciwników PiS, tak naprawdę nie interesuje sytuacja w sądownictwie, temat Trybunału Konstytucyjnego umarł, a jedynym programem przeciwników PiS jest nienawiść do PiS i Kaczyńskiego.

Okazało się, że emerytki z ochrony KOD mają już nawet swoją KOD biżuterie – koraliki z napisem „konstytucja”, modne były też wśród uczestniczek naszyjniki z sztucznych kwiatów. Panowie przeciwnicy PiS preferowali koszulki ze swoimi idolami – Wałęsą i Mazowieckim, albo z napisem „gorszy sort Polaków”. Wszyscy aktywiści KOD oblepieni byli wlepkami – z portretem Frasyniuka i napisem „wolne miasto Warszawa” – pewnie to odwołanie do rządzonego przez NSDAP wolnego miasta Gdańsk. Geje za to mieli koszulki z napisem LGBT.

Kończąc dokumentacje demonstracji przeciwników PiS trafiłem na grupkę działaczy KOD pod pomnikiem Wincentego Witosa. W cieniu pomnika namawiali się co do dalszych działań. Był wśród nich Mateusz Kijowski. Kilku z działaczy KOD miało kamizelki taktyczne – obwieszone plastikowymi kajdankami. Szturmowcy KOD mieli też na palcach liczne sygnety, legalne w przeciwieństwie do nielegalnych kastetów.

O przeciwnikach PiS pisaliśmy w
Mateusz Kijowski – kolejne analogie oparte na braku wiedzy historycznej. Lider mazowieckiego KOD idzie drogą Rysia

14 KOMENTARZE

 1. „Geje, feministki, miłośnicy UE, KOD, PO i Nowoczesnej. Manifestacja przeciwników PiS przed sejmem”
  Czyli pod Sejmem byli wszyscy przeciwnicy PiS. Nie było oczywiście partii Wolność w cudzysłowie, która jest sojusznikiem a nie przeciwnikiem PiS.

   • PiS to nasz najsilniejszy sojusznik, przestań mącić, kłamać i szkodzić Prawicy. Trolle takie jak Ty powinny być wysyłane do obozów reedukacji.

   • + korwinista – Po pierwsze nie należysz do partii Wolność – Jesteś tylko jebanym POPiSowskim socjalistycznym ścierwem, które powinno zdechnąć+ Gówno zarobisz jebany żydowski szmatławcu na tych troll-postach – zabij się tak będzie lepiej, wtedy nikt patrzeć na twoje spierdolenie – niedorozwinięty pajacu!

   • +wtedy nikt nie będzie musiał patrzeć na twoje spierdolenie – niedorozwinięty pajacu!

   • @korwinista
    „PiS to nasz najsilniejszy sojusznik, przestań mącić, kłamać i szkodzić Prawicy.”

    Czytasz moje myśli. Nie będę tego rozwijał, ale masz 100% racji. Tak uważam i uważam to za coś oczywistego.
    Każdy kto poróżnia Wolność z PiSem jest wtyką Starych Kiejkutów jak ich nazywa p. Michalkiewicz.

   • @panMarek – cos jest na rzeczy w tym co piszesz. Komentarzownia to jeden wielki ściek i bezsensowne ujadanie na Jarkacza. Taki burdel mogą robić tylko specjalnie nasłane trolle, których celem jest sprowadzenie dyskusji na manowce i zniechęcenie ludzi do rzeczowej dyskusji. Portal powinien brać przykład z Kontrowersje, jeśli chodzi o komentarzownie, bo wielu ludzi zniechęca syf jaki tu się odpierdziela.

   • @Konserwatywny Libertarianin – jak widzisz, wywrotowcy tacy jak ty nie są mile widziani w tym środowisku. Odejdź z godnością, masz jeszcze szansę.

  • @olek jamnik – syf jest od czasu jak przypełzły tu trolle z PiSdokomuny jak @korwinista, @TOMEK, @Kris11, a dzisiaj dołączyły do swoich komunistycznych czerwonych braci trolle KODomickie jak @Saryusz.

 2. Jezu, toz to same dziady jakies z demencja galopujaca ktorzy juz malo co kumaja i ida za KODowymi prorokami jak owce, az przykro patrzec na takie zerowanie na emerytach ktorzy juz nie maja kontaktu z rzeczywistoscia, wstydu lewaki nie maja!

  • Jestem za ale Jarosław to inteligent i on ich załatwia inteligentnie – ich własnymi rękami – coś jak Pan Bóg, który tylko rozum odbiera coby kogoś pokarać.

 3. Lewactwo ma to we krwi – najpierw pisało donosy na Gomułkę i Gierka do komisarzy w Moskwie a teraz ich dzieci piszą donosy na PiS do komisarzy w Brukseli. Jak nazwać kogoś, kto na swój kraj pisze donosy do obcych mocarstw i wzywa, by na jego kraj nałożyć kary i sankcje? Przecież nie Kaczyński zapłaci ewentualną karę nałożoną przez ETS! :-))))))))))))))))))))))))))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here