William i Kate w Polsce. Brytyjski dyplomata: Polska jest czołowym graczem w Europie

Książę Wilhelm i księżna Katarzyna. Foto: PAP/EPA: Andrew Parsons / Sunday Times

Były ambasador W. Brytanii w Warszawie Charles Crawford ocenił w rozmowie z , że wizyta brytyjskiej pary książęcej Williama i Kate w Polsce będzie „sięgała dalece poza codzienną politykę i szum wokół Brexitu” i skupi się na silnych związkach między krajami.

Crawford, który jako ambasador przebywał w Polsce w latach 2003-2007, uważa, że „bliskie stosunki między Polską a Wielką Brytanią cieszą ludzi w obu krajach” i „są powodem do świętowania„.

Czytaj też: Duński imam wzywa do kamieniowania kobiet, zabijania żydów i odstępców od wiary islamskiej. Zobacz co na to Policja…

-Pamiętajmy, że Polskę odwiedzi nie tylko przyszły król, książę William, ale także jego syn i królewski następca, książę George.

-To wysyła jasny sygnał przyjaźni na pokolenia do przodu, dalece poza codzienną politykę i szum wokół Brexitu, niezależnie od tego, czy będzie on miękki czy twardy ani czy potrwa dwa lub pięć lat – ocenił doświadczony dyplomata, podkreślając, że brytyjska monarchia jest symbolem stabilności i niezmienności.

Crawford powiedział również, że „Polska jest teraz czołowym graczem w europejskiej polityce nie tyle ze względów ekonomicznych, jak Niemcy, ale z powodu tego, ile się dzieje i ile jest w Polakach energii”. Dodał, że „każdy, kto będzie próbował połączyć tę wizytę z Brexitem, nie ma racji„.

-W trakcie wizyty para książęca będzie myśleć o wspólnej przeszłości, ale także przyszłości, szczególnie rozwoju nowych technologii i przedsiębiorczości – powiedział.

Były ambasador zaznaczył też, że warto pamiętać, iż „panuje ogromna rywalizacja o wizyty rodziny królewskiej„.

– Nie zapominajmy, że oprócz wyjazdów zagranicznych mają swoich przyjaciół i wspierane organizacje, które też zabiegają o ich towarzystwo. Dlatego właśnie istnieje specjalna procedura, która pozwala planować te wizyty z dużym wyprzedzeniem – tłumaczył Crawford.

Przeczytaj też: To może być koniec TVN, Newsweeka i Wyborczej. Krystyna Pawłowicz zdradziła plany wobec wrogich mediów

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here