Nowoczesna to bankrut. Partia Petru ma milionowe długi, które wciąż rosną. Mogą nie mieć na kampanię

Ryszard Petru. / foto:Twitter

1.7 miliona długu po ostatniej kampanii parlamentarnej i blisko milionowy dług w stosunku do telewizji Polsat. Tak, pokrótce wygląda raport finansowy partii Nowoczesna. Eksperci twierdzą, że zabraknie im na kolejne polityczne batalie.

Pustki po ostatnich wyborach mogą się jeszcze zwiększyć, gdy drużyna Ryszarda Petru przegra toczący się proces sądowy. Jeśli prokuratura udowodni złe wykorzystanie środków to prawie 2 miliony złotych będą musiały wrócić do Skarbu Państwa.

Ryszard Petru wzoruje się na sowieckich agentach? Nazwa „zjednoczonej opozycji” przypomina tą, którą obrali kiedyś komuniści

Partia „wielkich głów” ekonomii ma ogromne problemy. Rzeczniczka ugrupowania twierdzi, że zadłużenie spłacane jest na bieżąco, jednak już teraz wiadomo, że w najbliższym miesiącu ugrupowanie nie otrzyma subwencji na działalność polityczną. To wszystko związane jest z decyzją PKW, która odrzuciła sprawozdanie finansowe.

Eksperci nie mają złudzeń, partii Nowoczesna nie stać na kolejne kampanie, a zaciąganie kredytów stanie się niemożliwe. Dodatkowo trudno też liczyć na „szczodrość” członków. Pomimo, że już wcześniej wielokrotnie partia zbierała pieniądze od sympatyków to jednak ich liczba jest zbyt mała, aby kwota zabezpieczyła działalność ugrupowania.

W takiej sytuacji pozostaje się cieszyć, że Nowoczesna poza zadłużaniem własnej partii, nie jest w stanie zadłużać jeszcze polskiego budżetu. Jeśli bowiem Ryszard Petru i spółka nie potrafią poradzić sobie ze zobowiązaniami po kampanii, to jak mieliby sobie radzić z całorocznym budżetem Polski?

źródło: Wprost.pl / Wolność24.pl

8 KOMENTARZE

  1. Normalnie, zwiększyć deficyt i (swoje) wynagrodzenia oraz diety, a na paliwa nałożyć większą akcyzę – tego by nie potrafili? 😉

  2. Dr ekonomi petresku, a nie czekaj… On nie ma żadnego dyplomu.

  3. Stare Kiejkuty dostały od USA 15 mln dolców w gotówce (za więzienia dla Talibów w Polsce) tak więc kasy Nowoczesnej nie zabraknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here