Wycisną nas jak cytryne. Wszyscy mówią o sądach, a PiS po cichu wprowadza kolejny podatek

Wicepremier Morawiecki /foto: PAP

Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza poprzestać na podwyższeniu cen benzyny. Rząd planuje już według Rafala Mundry kolejny podatek. Gdy oczy opinii publicznej zwrócone były w kierunku sprawy reformy sądów, w Sejmie pojawił się rządowy projekt ustawy o rynku mocy. 

Chodzi o tzw. opłatę mocową, która spowoduje wzrost naszych rachunków za prąd. Dochody z niej mają między innymi zapobiegać niedoborom mocy wytwórczych, a także dostosować rynek tak, by zachęcić inwestorów do budowy, utrzymywania oraz modernizacji elektrowni.

Czytaj też: Wielka Brytania ma dość! Podpalono meczet w Manchesterze! Wcześniej wrzucono do niego dwie świńskie głowy [VIDEO]

Reszta pieniędzy z opłaty będzie przeznaczana na wspomaganie elektrowni węglowych, które stopniowo zaczynają przegrywać z ich ekologicznymi odpowiednikami.

Według wstępnych wyliczeń będzie nas to kosztowało ok. 6-7 złotych z każdego rachunku za prąd.

Jak pisze w ustawie o rynku mocy:

Pobierając energię elektryczną w gospodarstwie domowym – jako stawkę miesięczną, zależną od rocznego zużycia energii rlrktrycznej,  płatną za punkt poboru.

Rafał Mundry Doktorant Instytutu Nauk Ekonomicznych UWr. komentuję to tak:

Tymczasem w Sejmie, po cichu, kolejna ustawa Wprowadzająca OPŁATĘ MOCOWĄ do rachunku za prąd 1 mld zł rocznie od gospodar domowych 6-7 zł/mc

Przepisy dotyczące opłaty mają wejść w życie już pierwszego stycznia 2018 roku. Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości grzmią, że będzie to kolejny zamach na portfele Polaków.

Przeczytaj też:Co za dzicz! Arabscy imigranci w Niemczech napastowali nieletnią dziewczynę i atakowali policję. Merkel co ty zrobiłaś?

Twitter/ Wprost/Wolność24

8 KOMENTARZE

  1. Kuzwa ale Wy głupi jesteście.
    PIS to partia która wreszcie robi porządek z układem a wy skamlacie i pierdolicie o parę groszy,Kraj rozgrabiony zadłużony przez mafie z wsi wreszcie ma szansę pozbyć się tego kurestwa to Wy szczujecie i przeszkadzacie ludzi buntujecie.Ale jak się posiada konto w deutschebanku i gazetki niemieckie wydaje to daje do myślenia kim Wy jesteście

    • Zasadniczo jak na razie więcej u Pis pozoranctwa niż rzeczywistej naprawy państwa. Jesli lubisz być dymany, to twoja rzecz, ale nie zmuszaj innych żeby podzielali twoje niecodzienne skłonności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here