Wyprowadzenie szczątków ofiar z „Łączki”. Płużański: Zobaczyliśmy straszną rzecz… [TYLKO U NAS/VIDEO]

W poniedziałek z „Łączki” na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach wyprowadzono szczątki ofiar reżimu komunistycznego. Karawanami przewieziono je na Cmentarz Północny. Na sto osób, które tutaj były poszukiwane udało się odnaleźć tylko cztery prawie pełne szkielety – mówił w rozmowie z Janem Bodakowskim Tadeusz Płużański, historyk i dziennikarz.

Dzieje się rzecz niezwykła bo udało się zakończyć ekshumacje w jakże trudnych warunkach. Pamiętamy, że tutaj jeszcze niedawno stały groby, które zostały postawione przez ekipę Wojciecha Jaruzelskiego. Groby, które miały na zawsze zakryć prawdę o Łączce, o bohaterach, miały sprawić, że nie dostaniemy się do bezimiennych dołów śmierci – stwierdza Płużański.

Zobaczyliśmy straszną rzecz. Zobaczyliśmy jak te kości były niszczone, właśnie w latach 80-tych kiedy instalowano tutaj te groby. Na sto osób, które tutaj były poszukiwane udało się odnaleźć tylko cztery prawie pełne szkielety. Reszta została zniszczona, rozdrobniona – opowiada o drastycznym odkryciu.

Zobacz: Frasyniuk bije na oślep. „PiS robi zamach stanu, opozycja współodpowiedzialna za dewastację państwa”

Źródło: wolnosc24.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here