Nowoczesna szuka nowych Szymborskich i Miłoszów. Konkurs literacki dla dzieci i młodzieży na politycznie zaangażowane utwory

Nowoczesna konkurs literacki

Wielu niezwykle zdolnych polskojęzycznych literatów zapisało się historii swoją politycznie zaangażowaną prokomunistyczną twórczością. Byli wśród nich i piszący po polsku nobliści. Dziś Nowoczesna daje szanse dzieciom i młodzieży pójścia taką samą drogą politycznie zaangażowanej kariery literackiej.

Na swoim profilu facebookowym posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowała o organizacji konkursu literackiego „Światła Wolności”.

Na konkurs można nadsyłać opowiadania, eseje, wiersze. Tematyka prac ma dotyczyć obecnej sytuacji polityczno-społecznej – przede wszystkim protestów groteskowej opozycji. Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży, z gimnazjów i liceów, oraz do studentów (ale tylko z województwa łódzkiego). Prace należy nadsyłać na adres biura poselskiego Katarzyny Lubnauer.

Celem konkursu jest aktywizacja polityczna młodzieży i propagowanie wśród niej zabobonów groteskowej opozycji. Za pierwsze miejsce przewidziana jest nagroda w postaci spotkania z „z posłanką Katarzyną Lubnauer oraz zwiedzanie Sejmu”, laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają „nagrody rzeczowe”. Zapewne tak hojne i ciekawe nagrody skłonią wielu do wzięcia udziału w konkursie.

Jan Bodakowski

O groteskowej opozycji pisaliśmy w
TYLKO U NAS. Obywatele RP wulgarnie przeciwko uczestnikom Marszu Powstania Warszawskiego. Interweniowała policja [WIDEO]

1 KOMENTARZ

  1. „Za pierwsze miejsce przewidziana jest nagroda w postaci spotkania z „z posłanką Katarzyną Lubnauer oraz zwiedzanie Sejmu””
    Biedne dzieci…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here