Prognoza pogody na 9 i 10 sierpnia. Słonecznie czyli więcej wypadków, rannych i zabitych

pogoda słonecznie Wisła fot Jan Bodakowski

IMGW informuje, że na przeważającym obszarze Europy pogodę kształtują wyże znad Atlantyku i północno-zachodniej Rosji. Jedynie północne obszary Europy Zachodniej oraz południowa Szwecja oraz Norwegia znajdują się w zasięgu niżu znad Morza Północnego. Polska znajduje się w obszarze pomiędzy wspomnianym niżem a wyżem znad Rosji. Na zachodzie kraju zaznacza się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Z południa napływa gorące powietrze zwrotnikowe, jedynie nad krańce zachodnie po przejściu frontu zacznie napływać nieco chłodniejsza, polarna, morska masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1003 hPa i będzie rosnąć.

W środę w zachodniej części kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i opady deszczu, przemieszczające się z zachodu na północny wschód, możliwe również słabe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22 – 26 st. C na wybrzeżu i Pomorzu, do około 30 st. C w centrum i 32 st. C miejscami na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, stopniowo słabnący i na zachodzie kraju przechodzący w zmienny, z przewagą zachodniego. W górach wiatr umiarkowany, okresowo dość silny, porywisty, z kierunków południowych. W górach porywy wiatru do 70 km/h, a w rejonach burz do 55 km/h.

W nocy ze środy na czwartek na południowym wschodzie zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i opady deszczu oraz burze przemieszczające się z południowego zachodu na północny wschód. Miejscami grad. W czasie burz wysokość opadu, zwłaszcza na południowym zachodzie, do 30 mm. Temperatura minimalna od 15 do 20 st. C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich. W rejonach burz i wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu i burze, miejscami gwałtowne i z gradem. W czasie burz, zwłaszcza w pasie od Pomorza wschodniego i Warmii po Śląsk, wysokość opadu do 40 mm. Temperatura maksymalna od 21 – 26 st. C na wybrzeżu i Pomorzu, do około 33 st. C w centrum, i 36 st. C lokalnie na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 90 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane, okresami małe. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów deszczu podczas burz od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna 34 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h. (PAP)

Zachęcamy do lektury
Od 25 sierpnia w kinach „Podwójny kochanej”. Estetycznie piękny choć pokręcony film tylko dla dorosłych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here