Brawo Kamila! Mamy kolejny medal Mistrzostw Świata. To już siódmy krążek dla Polski

Kamila Lićwinko. Foto: PAP/Barłomiej Zborowski

Kamila Lićwinko zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie.To siódmy medal dla Polski w Londynie.

„W finale chcę rozegrać swój konkurs. Tylko ja, rozbieg, poprzeczka i zeskok” – powiedziała kilka dni temu po eliminacjach.

Zobacz też: Polska lekkoatletyczną potęgą! Dwa medale dla Polaków. Paweł Fajdek mistrzem świata

„Bardzo dobrze mi się skakało i to chyba były najmniej stresujące kwalifikacje w jakich brałam udział. Czuję się spokojnie, pewnie. Ze skoku na skok się rozkręcałam” – dodała.

Rozkręciła się. W zaciętym boju z Ukrainką Julią Lewczenko i Rosjanką Mariją Lasickene zapewniła sobie brązowy medal mistrzostw świata. Złoto zdobyła Rosjanka a Ukrainka srebro.

Kamila Lićwinko, halowa mistrzyni świata z Sopotu (2014) od czasu tego sukcesu przeszła długą drogę. Na igrzyska jechała po medal. Nie udało się. Przeżyła to bardzo. Emocje były do tego stopnia duże, że myślała o zakończeniu kariery.

Nie chciała jednak kiedykolwiek w przyszłości tego żałować. Nie chciała opuszczać lekkoatletycznej sceny ze łzami w oczach, bo tak było w Rio de Janeiro. Postanowiła powalczyć, ale hala znowu zakończyła się niepowodzeniem.

W mistrzostwach Europy pod dachem nie weszła nawet do finału. Teraz powróciła ze srebrnym medalem.

Zobacz też: Lech Wałęsa zrobił sobie fotkę z Wojciechem Cejrowskim i chwali się nią na Facebooku. Podróżnik fakt ten przemilczał

Źródło: PAP

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here